M. BLINSTRUBYTĖS nuotr.

Višta miesto centre užminė mįslę

Višta miesto centre užminė mįslę

Šeštadienį vienam pilietiškam panevėžiečiui teko nekasdienis rūpestis – surasti šalia šiukšlių konteinerio aptiktai vištai naujus namus. Deja, kitas ten pat pamestas paukštis neišgyveno.

Neprisistatęs vyriškis „Sekundei“ pasakojo nuėjęs išmesti šiukšlių į vieno J. Basanavičiaus gatvės daugiabučio kieme netoli centrinės miesto turgavietės esantį konteinerį. Tada ir pastebėjęs iš pusiau uždarytos dėžės kyšančią vištos galvą.

Dėžė buvo įkišta tarp dviejų konteinerių, jos šonuose padaryta skylių orui, bet daugiau nieko nebuvo.

„Jeigu viena nugaišusi viduje guli, tikrai niekas dėžės nepasidėjo“, – panevėžietis įsitikinęs, jog raibosios nėra kokio nors išsiblaškiusio piliečio pamirštas turtas.

„Neaišku, kiek laiko jos ten buvo, neturėjo nei gerti…“ – gailėjo paukščių.

Nepaisant to, vyras dar kurį laiką luktelėjo – ar neatsiras vištų šeimininkai. O paskui susirūpinęs, kas galėtų likusį gyvą paukštį priglausti, susisiekė su Panevėžio gyvūnų globos draugija.

„Visko buvo, bet kad taip vištas mėtytų neaišku kas…“ – neslėpė nuostabos gelbėtojas.

Panevėžio gyvūnų globos draugijos vadovė Rūta Liberienė sako su ja susisiekusiam vyrui turėjusi vieną patarimą – nuvežti vištą draugijos kaimynams, laikantiems naminius paukščius.

„Pas mus šunys ir katės – vištų nepriimame, – apgailestavo ji. – Pasiūliau nuvežti į Kaimiškį: šalia ir vieni, ir kiti kaimynai laiko vištas – priims.“

R. Liberienė pasakoja, kad gyvūnų globos namai savo laiku turėjo visokių augintinių: ir paliktą naminę žiurkę, ir triušiukų, šeškų – net laukinę antį, stirniukų, gulbių, gandrų. O štai vištų globoti neteko.

Iš kur paukščiai galėjo atsirasti miesto centre, neaišku. Centrinėje turgavietėje gyvi paukščiai neparduodami, tad, R. Liberienės manymu, tai negalėjo būti išmesti kieno nors neparduoti paukščiai.

Panevėžio valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininko pavaduotojas Žydrūnas Vaišvila taip pat apstulbo išgirdęs apie rastas vištas. Jis teigė pirmą kartą girdintis apie vištas miesto centre – tokių pranešimų niekada negauta.

„Suprasčiau, jei prie žemdirbių turgaus, bet čia, miesto centre“, – stebėjosi jis.

Ž. Vaišvilos manymu, tikimybė, jog vištos galėjo būti užsikrėtusios paukščių gripu, maža. Bet tai, kad viena jų krito, vis dėlto verčia sunerimti. Specialistas neatmeta tikimybės, jog paukštis galėjo uždusti. Bet, atsižvelgiant į pavojingos ligos grėsmę, bus tiksliau aiškinamasi, kas nutiko.

Lietuvoje nuo paukščių gripo prieš kiek daugiau nei savaitę nugaišus pirmiesiems sparnuočiams, jau kuris laikas galioja draudimas neišleisti auginamų paukščių į lauką.

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų