S. Paltanavičiaus teigimu, nenaikinami šliužai gali tapti skaudžia rykšte miestui. P. Židonio nuotr.

Viską naikinantys šliužai – jau ir Panevėžyje

Viską naikinantys šliužai – jau ir Panevėžyje

Lietuvos sodininkai pastaraisiais metais itin skundžiasi dėl invazinių, sprindžio dydžio šliužų, gebančių per kelias naktis nuėsti visą daržą.

Šių ėdrūnų jau pastebėta ir pačiame Panevėžio centre prie Nevėžio upės. Parazitų populiacija vietoje nestovi: sparčiai plečiasi ir keliauja į naujas miesto erdves.

Tai – nemaži, bent sprindžio ilgio pilvakojai moliuskai. Jie atrodo kaip sraigė, tik neturi kiauto, tamsiai oranžinės spalvos. Šie gyviai pasižymi neįtikėtinu vislumu ir ėdrumu.

„Tai tie patys šliužai, kur okupavo visą Rusnę. Kas rytą važinėju Panevėžio centru. Jie pasirodė baigtoje tvarkyti A. Jakšto gatvėje. Ten, kur jos danga raudonos spalvos, rytais šitų parazitų ištisos krūvos, o po lietaus – milijonai“, – pasakoja susirūpinęs panevėžietis Juozas Žukauskas.

Visą straipsnį skaitykite rugpjūčio 6 dienos (ketvirtadienio) „Sekundės“ laikraštyje. 

Komentarai

 • Panevėžy tik kruopos, pamatytumėt kas darosi Dembavoje… Jų milijonai.. Jų rūšiai suteikėm naują pavadinimą KAKAŠLIŪŽIAI, nes jų spalva ir forma primena augintinių ekskrementus 🙁

  • Taip.

   • Atsakyti
  • Ir kaip juos naikinti? Net pats S. Paltanavičius patarimo nedavė…

  • Aha, aš irgi Dembavoje kartais pamatau riebų šliužą.

 • Važiuokit į Žalią stotelę. Yra ten to preparato, apie kurį Paltanavičius kalba.

 • IS pauksciu,juos lesa tik antys ypac pilkosios,priemones salietra,labai gera priemone,valgoma soda taip pat gerai veikia!!! Druska patenkinamai is jos tie šliužai išsineria,palikdami gleiveta mase.

Rodyti visus komentarus (6)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų