Visada – tik patikrintos naujienos

Visada – tik patikrintos naujienos

Balandžio 1-oji – melagių diena, kai net patikimą informaciją privalantys teikti žiniasklaidos šaltiniai juokauja skaitytojams bandydami pateikti melagingas naujienas.

Tokie pokštai galėjo būti smagūs dar prieš keletą metų, tačiau šiandieniniame pasaulyje, kai kas dieną priešiškos jėgos leidžia srautą vadinamųjų fake news – melagingų naujienų, rimtiems ir save gerbiantiems žiniasklaidos šaltiniams net ir vienai dienai tapti melagiais ne tik nesolidu, bet ir nesaugu.

www.sekunde.lt ir balandžio 1-ąją laikysis žurnalistų etikos principų – praneš tik tikras naujienas.

Linkime skaitytojams gerų naujienų ir smagiai praleisti pirmąją balandžio dieną.

Apie šido dieną

Manoma, kad Melagių dieną sugalvojo prancūzai. Bet dar senovės romėnai šventė Kvailių dieną. Panašiai linksmintasi ir Indijoje, tačiau ne balandžio pirmąją, o paskutinę kovo dieną.

Yra legenda, kad vienas senovės valdovas kažkada paskelbė šventę po visus pašiurpinusio žemės drebėjimo. Tada jam virėjai iškepė labai skanią žuvį. Po metų valdovas pareikalavo lygiai tokios paties žuvies. Vargšai virėjai tokios žuvies negavo. Tada − bijodami valdovo pykčio − atnešė kitą, labai panašią. Nors valdovas ir suprato, kad jį bando apgauti, tačiau nesupyko, o ėmė juoktis.

Išdaigų ir juoko diena nuo seno yra minima ir Lietuvoje. Seniau „melagio, arba šido, diena“ buvo siejama su kiekvieno žmogaus sėkmės tiems metams būrimu. Manyta, kad „jeigu tą dieną nieko neapgausi, tau bus nelaimingi metai“. Užtat tądien visi verčiasi per galvas stengdamiesi sugalvoti kuo įtikinamesnį melą ir taip šmaikščiai apgauti savo draugą ar giminaitį. Balandžio 1-ąją galima meluoti kiek tik leidžia laki fantazija ir nesulaukti jokių priekaištų. Be to, tai užtikrina sėkmę visiems ateinantiems metams.

Tokiose šalyse kaip Naujoji Zelandija, Airija, Didžioji Britanija, Australija melų juokai geriausi iki vidurdienio, nes vėliau, tuos, kurie ir toliau meluoja, vadina balandžio kvailiais.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų