P. Židonio nuotr.

Viruso tyrimams nubrėžė ribas

Viruso tyrimams nubrėžė ribas

Mobiliuosiuose punktuose pasitikrinti dėl pavojingo koronaviruso galės jau tik ribotas skaičius žmonių – įvedamos ėminių kvotos.

Naujas sveikatos apsaugos ministro nurodymas įsigalios nuo trečiadienio. Be Panevėžio, 130 testų per parą bus galima taip pat atlikti Alytaus, Tauragės, Telšių ir Utenos mobiliuosiuose punktuose, Vilniuje – 450, Kaune – 350, Klaipėdoje – 300, Šiauliuose – 200, Marijampolėje – 150.

Be kita ko, mobiliuosiuose punktuose per parą bus galima paimti ne daugiau nei 40 ėminių iš žmonių, kuriems pasireiškė simptomai, taip pat iš tų, kurie dėl lengvos koronaviruso formos gydėsi namuose, bei iš tų, kuriems bus teikiamos planinės intervencinės sveikatos priežiūros paslaugos. Po 20 ėminių tyrimams bus galima paimti iš gydymo įstaigų ir socialinės globos įstaigų darbuotojų, po 10 – iš žmonių, grįžusių iš užsienio bei kitų.

Savivaldybės taip pat turės užtikrinti, kad registracija tirtis mobiliuosiuose punktuose vyktų tik trumpuoju numeriu 1808. Iki šiol dalis kvietimų atlikti tyrimus būdavo specialiai pateikiama socialinės globos įstaigoms ir medikams.

„Nuo šiol visi tyrimai vyks per karštąją telefono liniją – bus priimami tik čia užsiregistravę žmonės“, – teigė Panevėžio miesto poliklinikos direktoriaus pavaduotoja Danguolė Matulienė.

Jos teigimu, panevėžiečiai apribojimų per daug nepajus. Nuo pat kovo 23-iosios, kai Aukštaitijos sostinėje atidarytas mobilusis tyrimų punktas, per parą būdavo paimama vidutiniškai 70–80 ėminių. Tik savaitgaliais šis skaičius kartais šoktelėdavo iki 150.

„Per praėjusį savaitgalį punkte priimti 155 gyventojai. Mes neturim įtakos srautams, juos paskatina įvairios žmonėms svarbios priežastys“, – sako pavaduotoja.

Įvardyti, kokių socialinių, amžiaus grupių panevėžiečiai labiausiai prašo tyrimų, D. Matulienė negalėjo. Tokios analizės poliklinika nevykdo.

Panevėžio mobiliajame punkte dirba komanda iš šešių asmenų: trijų medikų ir trijų budinčių prižiūrėtojų – kariškių.

 

Komentarai

  • Va ir nebeliks sergančiųjų. Demokratija… 🙂

  • Draudimų karalius Veryga negali gyventi (ramiai miegoti, valgyti, ilsėtis – žmogus tiesiog ligonis) be draudimų, tai va, ir sugalvoja ką dar drausti, kad save apsaugotų.

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų