Konkursą pripučiamam maniežui statyti paskelbusi Savivaldybė tikisi, kad jau kitų metų pabaigoje Beržų progimnazijos stadioną uždengs kupolas. P. Židonio nuotr.

Virš stadiono iškils kupolas

Virš stadiono iškils kupolas

Jei sėkmingai įvyks rangos konkursas, Panevėžyje šalia Beržų progimnazijos jau kitąmet iškils didžiulis kupolas – pripučiamas futbolo maniežas. Kol kas tokie yra tik Vilniuje ir Kaune. Planuojamas statyti Aukštaitijos sostinėje bus ne tik modernesnis, bet ir didesnis. Jame ketinama rengti aukščiausios lygos futbolo varžybas.

Panevėžio savivaldybė paskelbusi konkursą Beržų progimnazijos stadiono rekonstrukcijos ir pripučiamo futbolo maniežo įrengimo rangos darbams atlikti.

Idėja turėti tokį maniežą svarstyta jau kurį laiką. Iš pradžių tokį įrengti ketinta virš „Draugystės“ stadiono Smėlynės gatvėje, tačiau galiausiai apsispręsta, kad miestui reikalingas dar vienas naujas, standartus atitinkantis futbolo stadionas.

Tiks aukščiausiajai lygai

Savivaldybės Sporto skyriaus vedėjo Justino Jasiukaičio teigimu, pripučiamas maniežas užims beveik visą Beržų mokyklos stadioną. Pagal projektą jo ilgis sieks apie 115 metrų, plotis – 77 m, o aukštis – 22 m. Pati futbolo aikštė užims kone 9000 kv. m. Joje galėtų vykti ir aukščiausiosios lygos futbolo varžybos, tad numatyta įrengti maždaug 500 vietų žiūrovų tribūną.

Kol kas tokie stadionai pūpso tik Vilniuje ir Kaune. Tokį statinį planuoja ir Klaipėda. Šiauliai, J. Jasiukaičio žiniomis, nusprendė statyti gerokai brangesnį stacionarų.

Skaičiuojama, kad Panevėžiui pripučiamas maniežas gali kainuoti apie 763 tūkst. eurų. Iš jų didesnė dalis – Sporto rėmimo fondo lėšos.

Visgi tikroji tokio „baliono“ kaina paaiškės Savivaldybei nupirkus rangos darbus. Juos rangovas turės atlikti per 18 mėnesių.

J. Jasiukaitis tikisi, kad kitąmet panašiu laiku maniežas jau stovės.

Naudosis visas miestas

J. Jasiukaičio teigimu, pripučiamu maniežu naudosis visa Panevėžio sporto bendruomenė: profesionalai ir mėgėjai, mažieji sportininkai ir senjorai. Jame galės būti žaidžiamas ne vien futbolas, bet ir treniruotis regbininkai.

Maniežu naudosis ir Beržų progimnazija. Jos mokiniams numatyta skirti laiką pirmoje dienos pusėje, kaip ir atnaujintame „Žemynos“ progimnazijos stadione.

Šiuo metu Beržų mokyklos stadionas senas, jo būklė gana prasta. Statant maniežą bus sutvarkytas drenažas, atsiras nauji persirengimo kambariai, dušai, teisėjų, trenerių darbo vietos, papildomos techninės patalpos. Suprojektuota ir speciali vieta, per kurią galės patekti greitosios automobiliai.

Prilaikys pamatai

Panevėžys pripučiamą sporto salę turėjo ir prieš maždaug keturis dešimtmečius dabartinio lengvosios atletikos maniežo Liepų al. vietoje.

Kartą stiprus vėjas pripučiamą statinį pakėlė ir nubloškė ant gatvės ir namų.

Tuo metu tokiems statiniams buvo taikomos visai kitos technologijos, tačiau ir naujieji pripučiami maniežai Vilniuje bei Kaune pernai taip pat nukentėjo nuo gamtos stichijų. Kaune jis subliūško per audrą, o Vilniuje – neatlaikęs sniego.

Pasak J. Jasiukaičio, Panevėžyje planuojamas maniežas bus kitoks nei minėtuose miestuose.

„Vilniuje maniežą laikė poliai, o pas mus bus pamatas, prie kurio tvirtinsis konstrukcija, ir sniego suspaudimo galimybės bus išvengiama“, – aiškino Sporto skyriaus vedėjas.

Maniežo techninėje specifikacijoje nurodoma, kad jo pripučiamas kupolas turi atlaikyti ne mažesnius kaip 24 metrų per sekundę vėjo gūsius. Išorinė membrana turi būti atspari lauko temperatūrų pokyčiams nuo 30 laipsnių šalčio iki 70 laipsnių karščio. Kupolas bus šildomas. Teigiama, kad dideli kupolo medžiagos privalumas bus skaidrumas – sklaidoma šviesa suteiks galimybę dieną nenaudoti dirbtinio apšvietimo.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų