Šeimų sąjūdžio mitingas. ELTA (D. Labučio) nuotr.

Vilniuje – Šeimų sąjūdžio mitingas

Vilniuje – Šeimų sąjūdžio mitingas

Vilniaus Katedros aikštėje vyksta Šeimų sąjūdžio organizuojamas mitingas „Apginkime Lietuvos Respublikos Konstituciją“.

Vilniaus miesto savivaldybė leido susirinkti iki 15 tūkst. mitinguotojų, tačiau mitingo pradžiai 13 val. jų buvo atvykę apie 200, vėliau žmonių šiek tiek pradėjo daugėti.

Mitingo dalyviai Eltai teigė iš Žemaitijos į sostinę atvykę norėdami išreikšti nepasitenkinimą dėl to, kad valdžia nesiima sprendimų padėti žmonėms, susiduriantiems su aukštomis maisto ir energijos kainomis, ypač regionuose, kur atlyginimai ne tokie aukšti kaip Vilniuje, vyrauja didesnis nedarbas.

„Maisto kainos, elektra. Tas pats sukasi ratu, pažiūrėkite, kas darosi, bedarbių pašalpos didesnės už uždirbančiųjų. Neįmanoma prisikviesti bedarbių į žemės ūkį padirbėti, jie sako, kad jiems neapsimoka“, – sakė viena protestuotojų.

„Galbūt sostinėje didesni atlyginimai, kad žmonės mažiau maištauja“, – pabrėžė kitas renginio dalyvis.

Mitingą pradėjo viena sąjūdžio vadovių Vitolda Račkova, kritikavusi valstybės vykdomą valstybės politiką, kuri esą skatina Lietuvos gyventojus emigruoti, akcentavo netinkamą parlamento opozicijos darbą.

„Jūs visi dirbate tą darbą, kurį turėtų dirbti opozicija Seime. Šiandien opozicijos Seime nėra, todėl čia ir esate. Nepamirškite iš jų reikalauti dirbti savo darbą“, – į susirinkusiuosius kreipėsi ji.

Iš visos Lietuvos atvykę protestuotojai nešini Lietuvos, savų regionų vėliavomis, organizatorių pasisakymams parengta scena, ant kurios pakabinti plakatai „Kas miega demokratijoje – atsibus diktatūroje“, „Dž. Sorošą lauk iš Lietuvos!“, „Mažiau Briuselio, daugiau sveiko proto!!!“, „Stop Diktatūrai Lietuvoje“, „Seimo narys be sąžinės – Tauta be ateities“.

Šeimų sąjūdžio mitingas. ELTA (D. Labučio) nuotr.

Šeimų sąjūdžio mitingas. ELTA (D. Labučio) nuotr.

Mitingo dalyviai taip pat iškėlė plakatą, kuriame premjerė Ingrida Šimonytė, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, ministrai Gabrielius Landsbergis, Aušrinė Armonaitė ir Arūnas Dulkys bei Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius kaltinami „sutrypę Lietuvos Konstituciją“.

Proteste ketinama prieštarauti Civilinės sąjungos įstatymo projektui, kritikuoti Vyriausybę dėl nesprendžiamos aukštų energijos, maisto produktų kainų problemos.

Anot akcijos organizatorių, prasidėjusios ekonominės ir politinės krizės sąlygomis akivaizdžiai išryškėjo „valdžios dangstomos ir skatinamos piliečių apiplėšinėjimo schemos“, politikai kaltinami „faktiškai įvesta ir kasdien stiprinama diktatūra“, „cenzūruojama spauda“, „ribojamomis ir laužomomis piliečių konstitucinėmis teisėmis ir laisvėmis“.

Asociacija savo „Facebook“ paskyroje ne tik kvietė dalyvauti, puoštis įvairia atributika ir vėliavomis, bet kartu organizavo transportą, kuriuo protestuotojai galėtų atvykti į mitingo vietą iš įvairių Lietuvos miestų.

ELTA (D. Labučio) nuotr.

ELTA (D. Labučio) nuotr.

Galerija

Renginys stebimas gausių policijos pajėgų. Kaip dar penktadienį pranešė Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, (VPK) protesto vietoje dirbs civiliais drabužiais vilkintys pareigūnai, policijos dialogo grupė. Jie bendraus su mitingo dalyviais, atsakys į klausimus ir padės įvairiose situacijose, sieks deeskaluoti galimus konfliktus.

VPK patikino, kad pareigūnų renginyje dirbs „tiek, kiek reikia“ viešajai tvarkai užtikrinti, taip pat bus pasitelkta pajėgų ir iš kitų rajonų. Be to, apsauginėmis tvoromis aptverta Vyriausybė, Seimas, pareigūnai budi tiek aplink šiuos pastatus, tiek Gedimino prospekte.

Kontraversiškai vertinamas Šeimų sąjūdis 2021 m. gegužę surengė protestą, į kurį susirinko apie 10 tūkst. žmonių, vėliau didesni protestai vyko tų metų rugpjūtį bei rugsėjį.

Nors organizacijos lyderiai per pastaruosius metus inicijavo naujas protesto akcijas bei viešojoje erdvėje žarstėsi skambiais pranešimais, judėjimas ilgainiui išsikvėpė. Nepaisant keltų ambicijų, gegužės viduryje ši organizacija šeimos dieną paminėjo negausiai susirinkusi privačioje kaimo turizmo sodyboje.

Platinti, skelbti, kopijuoti Eltos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško Eltos sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų