Knygų mugėje Panevėžys pristato S. Eidrigevičiaus menų centrą

Knygų mugėje Panevėžys pristato S. Eidrigevičiaus menų centrą

Vasario 21-24 d. Vilniuje, „Litexpo“ parodų centre, vyksiančioje 20-ojoje knygų mugėje Panevėžio savivaldybė pristato Stasio Eidrigevičiaus menų centrą (SEMC).

„Su partnerėmis – leidykla „Apostrofa“ ir vienos garsiausių Lietuvoje knygų dailininkės Sigutės Chlebinskaitės kūrybine erdve „Knygų šalis” – ne tik pristatysime SEMC projektą, bet ir į kūrybines dirbtuves įtrauksime visą būrį Panevėžio dailės mokyklos, V. Mikalausko menų gimnazijos mokinių ir mokytojų. Panevėžiečiai įkvėpimo semsis dirbdami su erdvinių paveikslėlių knygų kūrėju iš Japonijos, talentingu iliustruotoju, autoriumi ir leidėju Katsumi Komagata, prancūzų grafike, popieriaus konstruotoja, erdvinių raidžių ir skaičių knygų kūrėja Marion Bataly“, – sako SEMC projekto vadovė Lina Blažytė.

Panevėžio stende taip pat bus pristatomos S. Eidrigevičiaus išleistos ir iliustruotos knygos, kalendoriai.

Vasario 21 d. 14 val. konferencijų erdvėse vyks diskusija su S. Eidrigevičiumi apie knygos meną, pasaulines tendencijas, pristatomas Panevėžyje kuriamas jo vardo menų centras . Diskusiją apie SEMC – ambicingą investiciją su, kaip projektą pristato Panevėžio savivaldybė, didžiule pridėtine verte Lietuvai ves žurnalistas Paulius Gritėnas. Ar pavyks suburti ne tik meno, kultūros, bet ir kitų sričių profesionalus susitelkti iššūkiui – SEMC? Kokie paties menininko lūkesčiai? Ar tai, ką šiandien kuriame, rodo tai, kokie būsime po 20 metų? Diskusijoje dalyvaus S. Eidrigevičius, SEMC architektūrinio projekto autorius Aurimas Syrusas, L. Blažytė, kultūros ekonomikos ir vadybos ekspertai, architektūros kritikai.

Vasario 21 d. 16 val. LRT salėje laukia pokalbis apie S. Eidrigevičiaus iliustracijas vaikams ir ne tik vaikams. Dalyvauja pats menininkas, iš Italijos atvyksta vaikų literatūros ir meno edukacijos ekspertė Paola Vassalli, apie S. Eidrigevičiaus ankstyvąsias iliustracijas kalbės dailėtyrininkė Jolita Liškevičienė. Pokalbį moderuos Jūratė Čerškutė.

SEMC Panevėžio miesto savivaldybė suplanavo įkurti iki 2022 m. kino centro „Garsas“ pastate. 2018 m. gruodį projekto paraiška pateikta ES finansavimui gauti.

Komentarai

 • Kur galima suzinoti kiek jau pinigu istaskyta visokiems pristatymams, vizualizacijoms, pupoms ir dar bala zino kam. Atliktu darbu nulis, bet visokiems pristatymams, projektavimams, vizualizacijoms isleidziamos protu nesuvokiamos sumos.

 • O Eidrigevičius kiek prisidės prie savo menų centro?

 • Man tai net geda skaityti tokius komentarus. Geriau juos uzdaryti, nes pasaulinio garso menininko vardas ne tik gali pakelti Panevezio lygi, bet pakelti ir tokiu komunistu komentatoriu lygi is proletariatinio mastymo i intelektualini

  • Tamsta, kas vyks tame menų centre, kad tai pavers proletarą intelektualu?

 • Nesvarbu, kad Rackauska pries pusmeti isspyre is savivaldybes, projektavimo konkursa vistiek turbut laimes Pupa…

  • Atsakyti
 • Truputį pamelavo, kad kino centro ,,Garsas,, pastate, tiesiog jokio kino centro nebeliks, tik suprojektuota 86 vuetų kino salytė. ,,Garsas,, tūrėtų likti, nes gerai dirba, yra populiarus, beto ,,Europa Cinemas, ,narys, ten pat gali būti ir koncertų salė, kurios miestas neturi. Kam kažką griauti, kad kažką sukurti. Net nesvarsto alternatyvių erdvių mieste, kurių tikrai yra ir strategiškai daug geresnėse vietose, net susisiekimo prasme, jei jau tarptautinis cetras, tai gal reikia pagalvoti ir apie atvykstančius svečius, ekskursijas. Būtinai stūmia projektą ir tik kad centre, ir taip centras pilnas tuščių pastatų ir griūvėsių. Tik labai kažkam tai norisi nelabai tikusį projektą prastumti, o dar dėl vietos, reikia neužmiršti, kad šalia gyvenamieji namai, ar kas bent pagalvojo apie tai, gali prasidėti nesibaigiantys teismai.

 • SEMC, kuris dar tik laukia europinių pinigų, kur dar tik projektas, jau nuo praeitų metų turi direktorių. Kas čia per įstaiga išlaikoma iš mūsų pinigų, kurioje dar nieko nėra aiškaus, apart įsteigtų etatų, kuriuos matinam be jokio reikalo.

  • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (7)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų