„Sekundės“ nuotr.

Vilniaus apygardos teismas pradės nagrinėti Panevėžio mero R. Račkausko bylą

Vilniaus apygardos teismas pradės nagrinėti Panevėžio mero R. Račkausko bylą

Vilniaus apygardos teismas ketvirtadienį turėtų pradėti nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai prekyba poveikiu ir piktnaudžiavimu yra pareikšti Panevėžio miesto merui Ryčiui Mykolui Račkauskui.

Kiek anksčiau tam, kad nekiltų abejonių abejonių dėl nešališkumo, nuo šios bylos nusišalino Panevėžio apygardos teismas, ji perduota nagrinėti į sostinę.

Panevėžio apygardos prokuratūra vasario viduryje pranešė baigusi ikiteisminį tyrimą ir teismui perdavusi bylą, kurioje kaltinimai miesto merui R. Račkauskui buvo pareikšti dėl sutarto kyšio iš krepšinio klubo „Lietkabelis“ vadovo.

Krepšinio klubo „Lietkabelis“ prezidentui Alvydui Bieliauskui šioje byloje pareikšti kaltinimai dėl prekybos poveikiu ir neteisėto disponavimo šaudmenimis.

Anot prokuratūros, ikiteisminio tyrimo metu surinkta duomenų, kad 2019 metų pavasarį, lankydamasis A. Bieliausko biure Vilniuje,  R. M. Račkauskas galimai paprašė šio vilniečio verslininko paslaugos – padengti jo vadovaujamo visuomeninio rinkimų komiteto skolą, likusią po rinkimų į savivaldybių tarybas ir merų postus – 3 tūkst. eurų.

Įtariama, kad už tai R. M. Račkauskas pažadėjo, jog kelios Panevėžio miesto savivaldybės valdomos įmonės suteiks vilniečio vadovaujamam krepšinio klubui papildomą finansinę paramą be jau skiriamos iš miesto biudžeto.

Taip pat įtariama, kad R. M. Račkauskas galėjo pasinaudoti savo, kaip mero, įtaka, kad į Panevėžio miesto verslo tarybą, kurios steigėjas yra Panevėžio miesto savivaldybė, būtų įtrauktas jį palaikantis kitas panevėžietis verslininkas.

Teisėsaugos duomenimis, netrukus po šio epizodo, į verslo tarybą įtraukto panevėžiečio kavinėje meras surengė savo gimtadienio šventę, į ją vėliau rinkosi ir 2019 metais, kai su bendraminčiais laukė savivaldos rinkimų rezultatų. Manoma, kad patalpos ir maistas abiem atvejais buvo suteiktos už simbolines kainas.

Teisėsaugai paskelbus apie įtarimus R. Račkauskui, pernai sausį jis buvo nušalintas nuo pareigų. Į darbą teismas jam leido sugrįžti pernai kovo gale.

Pats R. Račkauskas įtarimus neigė ir anksčiau tvirtino, kad savivaldybė „Lietkabeliui“ skiria tokio paties dydžio paramą jau trejus metus.

„Lietkabelio“ prezidentas Alvydas Bieliauskas iki šiol teisėsaugos įtarimų nekomentavo.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų