Beveik pačiame miesto centre, Taikos alėjoje, vairuotojai prieš savo valią kone kasdien priversti tapti Kelių eismo taisyklių pažeidėjais. Prie bendrovės „Kalnapilis“ išrikiuotomis vilkikų kolonomis nepatenkinti ir šalia esančių nuosavų namų gyventojai.

KET priversti pažeidinėti ne savo noru

KET priversti pažeidinėti ne savo noru

Skaitytojo pasiūlyta tema

Beveik pačiame miesto centre, Taikos alėjoje, vairuotojai prieš savo valią kone kasdien priversti tapti Kelių eismo taisyklių pažeidėjais. Prie bendrovės „Kalnapilis“ išrikiuotomis vilkikų kolonomis nepatenkinti ir šalia esančių nuosavų namų gyventojai.

Ir miegamasis, ir tualetas

Mat sunkvežimių vairuotojai ne tik sudaro avarines situacijas, užstato įvažiavimus į kiemus, tačiau dažnai ir čia pat atlieka gamtinius reikalus. Jau maždaug metai, kai bendrovė jiems yra paruošusi laukimo aikštelę S. Kerbedžio gatvėje, tačiau į ją užsuka tik retas. Panevėžio savivaldybė vis dar ieško sprendimo, kaip nuo vilkikų vilkstinių išlaisvinti Taikos alėją.

Netoliese gyvenantys panevėžiečiai dėl į alaus daryklą „Kalnapilis“ atvykstančių vilkikų, blokuojančių kelią ir sudarančių avarines situacijas, jau ne kartą kreipėsi į miesto Savivaldybę. Kaip pasakojo savo vardo ir pavardės nenorėjusi viešinti panevėžietė, jau ne pirmi metai, kai Taikos alėjoje ir kylant į A. Mackevičiaus gatvę šalikelėje pririkiuota sunkiasvorių transporto priemonių. Nors Taikos alėjoje, atkarpoje prie bendrovės „Kalnapilis“ teritorijos, eismo juostas skiria ištisinė linija, šioje vietoje draudžianti stovėjimą, vilkikų vairuotojams tai nė motais.

„Kiek kartų ir pati prašiau patraukti vilkikus – jokios reakcijos. Visi teisinasi, kad jie čia tik trumpam, tuoj pasikraus ir išvažiuos. Tačiau realybė kitokia – tos mašinos čia pralaukia po kelias valandas ar net per naktį – tuomet ir nakvoja kabinose, o gamtinius reikalus atlieka kitoje gatvės pusėje, prie Nevėžio“, – apie nepatogius kaimynus pasakojo panevėžietė.

Pažeidėjai ne savo noru

Gatvės pakraščiuose išsirikiavus vilkikams, važiuojantieji Taikos alėja priversti pažeisti Kelių eismo taisykles – norint apvažiuoti vilkikų vilkstines, tenka kirtus ištisinę liniją išvažiuoti į priešpriešinio eismo juostą. O važiuojantiesiems nuo A. Mackevičiaus gatvės pusės sunkiasvorių mašinų priekabos visai užstoja vaizdą Taikos alėjoje.

„Mes ir patys iš gyventojų esame gavę pranešimų, kad kartais yra tiesiog gatvėje šlapinamasi. Bet ir pareigūnų kasdien ten nepastatysime.“

D. Vadluga

„Gatvė išties judri. Dažniausiai prie pat „Kalnapilio“ ir Taikos alėjoje, ir net A. Mackevičiaus gatvėje pririkiuota vilkikų. Kiti vairuotojai kaskart rizikuoja, nes matomumo – jokio. Čia iki skaudžios nelaimės – tik vienas žingsnis, bet ar tuomet bus laikas ieškoti kaltų“, – piktinosi panevėžietė.

Jos nuomone, miesto Savivaldybei derėtų pasirūpinti, kad šioje vietoje būtų pastatyti stovėjimą draudžiantys ženklai.

Griežčiau kontroliuos

Įmonės „Kalnapilio-Tauro grupė“ direktorius Marijus Kirstukas teigė, kad gyventojus ir vairuotojus piktinanti problema jiems puikiai žinoma. Jau pernai vasarą buvo ieškoma sprendimo. Su bendrove „Lietuvos geležinkeliai“ sutarta, kad vilkikai galėtų laukti S. Kerbedžio gatvėje, netoli geležinkelio esančioje stovėjimo aikštelėje. Ten vairuotojams įrengtas ir tualetas.

„Ir su Panevėžio savivaldybe jau pernai kalbėjome, kad išnuomosime stovėjimo aikštelę netoli bendrovės. Toje aikštelėje vairuotojams sudarytos galimybės palaukti, kol ateis jų eilė pasikrauti krovinį“, – pasakojo bendrovės vadovas.

M. Kirstukas teigė tik iš žurnalistų išgirdęs, jog ši problema taip ir neišsisprendė. Jis svarsto, kad taip galėjo atsitikti dėl to, jog vilkikų vairuotojai nuolat keičiasi, galbūt ne visi žino apie galimybę pasinaudoti stovėjimo aikštele S. Kerbedžio g. Pasak direktoriaus, bus siekiama, kad prie bendrovės stovėtų ne daugiau kaip 1–2 vilkikai.

„Atėjus vasarai, mūsų produkcijos pardavimai išauga, todėl ir vilkikų daugiau. Ačiū, kad priminėte apie šią problemą. Imsimės priemonių jai spręsti. Apsaugos tarnyba įpareigota skatinti vilkikų vairuotojus naudotis jiems skirta stovėjimo aikštele ir atvykti tik gavus iškvietimą. Manau, jau po poros dienų prie bendrovės matysite kitokį vaizdą“, – patikino M. Kirstukas.

Miesto skaudulys

Panevėžio savivaldybės Miesto infrastruktūros skyriaus vedėjas Dalius Vadluga patvirtino, kad dėl į bendrovę „Kalnapilis“ atvykstančių vilkikų gyventojai skundėsi jau ne kartą. Šiuo klausimu buvo kreiptasi ir į bendrovę. Jos atstovai paaiškino, kad vilkikų vairuotojams įrengta palaukimo aikštelė su tualetu, tačiau pasitaiko vairuotojų, nesuprantančių tvarkos ir toliau stovinčių paromis prie „Kalnapilio“.

„Svarstėme apie galimybę statyti stovėjimą draudžiančius ženklus, bet pagal Kelių eismo taisykles ten ir taip draudžiama sustoti ir stovėti. Vargu ar tokie vairuotojai sureaguotų į dvigubą ženklinimą. Sąlygos nepažeisti Kelių eismo taisyklių tikrai sudarytos, bet tikriausiai yra tokia vairuotojų rūšis, dažniausiai užsieniečiai, kurie dėl kažkokių priežasčių linkę geriau rizikuoti“, – mano D. Vadluga.

Pasak vedėjo, problemai spręsti bus prašoma policijos pareigūnų pagalbos, taip pat Savivaldybės Teisės ir viešosios tvarkos specialistai dažniau kontroliuos situaciją Taikos alėjoje.

„Problemų ten išties yra. Mes ir patys iš gyventojų esame gavę pranešimų, kad kartais yra tiesiog gatvėje šlapinamasi. Bet ir pareigūnų kasdien ten nepastatysime“, – sakė D. Vadluga.

Nors pasikrauti prekių į gamyklą atvykstantiems vilkikų vairuotojams numatyta stovėjimo aikštelė S. Kerbedžio gatvėje, į ją užsuka retas. P. Židonio nuotr.

Geriausiai auklėja baudos

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos biuro viršininkas Virginijus Mačėnas teigė, kad Kelių eismo taisyklės galioja visiems be išimčių – jeigu nėra trijų metrų iki ištisinės linijos, stovėjimas yra draudžiamas. Tokiu atveju pažeidėjus geriausiai auklėja baudos. Jas skirti gali ir policija, ir Savivaldybės Teisės ir viešosios tvarkos skyriaus specialistai. Tačiau ir patys gyventojai gali padėti pareigūnams – užtenka nufotografuoti pažeidėją, kad būtų matomi valstybiniai automobilio numeriai, daromas pažeidimas ir jo data, ir atsiųsti policijai ar Savivaldybei.

„Tai yra eilinis Kelių eismo taisyklių pažeidimas. Deja, vairuotojai vis dar neišmoksta tinkamai statyti savo transporto priemonių. Tokių probleminių vietų turime ir kitur“, – sako V. Mačėnas.

Jo tvirtinimu, į kovą su pažeidėjais pirmiausia turėtų stoti Teisės ir viešosios tvarkos skyriaus pareigūnai. Gatvė priklauso Savivaldybei, jos žymėjimu taip pat šioji rūpinasi, tad ir didesnė priežiūra turėtų tekti jos tvarkos sergėtojams.

„Policijai prioritetas yra tie Kelių eismo taisyklių pažeidimai, kurie kelia tiesioginę grėsmę eismo saugumui: didelis greitis, neblaivūs vairuotojai, pažeidimai pėsčiųjų perėjose. Tokie pažeidimai kaip Taikos alėjoje nėra prioritetiniai, todėl pirmu smuiku turėtų griežti Savivaldybė“, – teigė V. Mačėnas.

Skundai plaukia metų metus

Kad tai yra vienas didžiausių miesto skaudulių, pripažįsta ir Savivaldybės Teisės ir viešosios tvarkos skyriaus vedėja Daiva Svirelienė. Anot jos, pirmieji gyventojų skundai ėmė plaukti jau prieš dvejus metus.

„Žinome tą skaudulį. Nuolat vykdome kontrolę toje vietoje. Kažkodėl vairuotojai galvoja, kad kelio ženklinimas nėra toks svarbus kaip į žemę įkastas ženklas. Kiek tik galime, pravažiuojame pro ten, bet kiekvieną dieną juk nepristovėsime“, – sakė D. Svirelienė.

Komentarai

  • Kas jau kas o furistas vysada kalciausias ne čia sprendimo reikia ieskoti

    • o tai ką – furistams kelių eismo taisyklės negalioja? Stovi kur nori? Įstatymai ir elgesio normos negalioja? myža kur nori?

      • O matei myžantį rėksnį.

  • Sweiki, aš taip pat esu sunkvežimio vairuotojas, teko krautis šioje įmonėje. Taip teko pažeisti KE taisyklės, bet trumpam tol kol užsiregistravau, ir buvo duota info apie gatvėje negalima stovėjimą, teko vykti į nurodytą stovėjimo vieta ir ten laukti kol paskambins ir pakvies pakrovimu. Ps ženklas turėtų stovet su laiko apribojimų iki 30min, ir bausti tik tuos kurie užstato įvažiavimus, kurie nakvoja.

  • Tai kalbėkim ir prie malsenos būvusios Ir šeip Janonio g.ir prie mašinų turgaus,prie UAB Stigos,IR Kėkvienos didesnės įmonės!!!stapteli ir pravažiuoji!!!Bet čia Lietuva-visi nori padireikšti ir pensininkai!!!

  • O kaip del Kosmonautų g? Ten pastoviai maximos krovininiai stovi vaziuojamoj dalyje, trukdo eismui kodel apie sia problema niekur neraso?

Rodyti visus komentarus (6)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų