Savivaldybei nepratęsus sutarties su Bendruomenių rūmams dešimtmetį vadovavusia S. Myškiene (dešinėje), ji neatmeta galimybės dalyvauti konkurse. „Sekundės“ nuotr.

Vietoje lauktos dovanos parodė duris

Vietoje lauktos dovanos parodė duris

Po pernai praūžusio 519-ojo Panevėžio gimtadienio Bendruomenių rūmų direktorė Sandra Myškienė, socialiniame tinkle paskelbusi, jog tai paskutinė jos surengta tokia šventė, dabar iš tiesų turi du kelius: atsisveikinti su pareigomis arba dar kartą laimėti konkursą joms užimti.

Pasibaigus S. Myškienės, kaip direktorės, kadencijai, įstaigos steigėjas – miesto Savivaldybė nusprendė nebepratęsti su ja darbo sutarties.
Savivaldybė jau paskelbė konkursą Bendruomenių rūmų vadovo pareigoms užimti.
Iš jos žinioje esančių keturių kultūros įstaigų tokio verdikto sulaukė tik S. Myškienė.
Su Lėlių vežimo teatro direktoriumi Antanu Markuckiu, Kraštotyros muziejaus vadovu Arūnu Astramsku ir E. Mezginaitės viešajai bibliotekai vadovaujančia Loreta Breskiene darbo sutartys pratęstos dar penkeriems metams.
„Su įstaigų vadovais vyko pokalbiai. Buvo vertinami penkerių metų kadencijos rezultatai. Naujas įstatymas numato galimybę skelbti konkursą direktoriaus vietai užimti arba su esamu pratęsti sutartį dar 5 metų kadencijai. Atsižvelgus į tai, įvertinus, kas nuveikta praėjusių penkerių metų kadencijoje, taip pat vadovų ateinančių penkerių metų strateginius matymus buvo priimti sprendimai su trimis direktoriais sutartis pratęsti“, – komentavo Savivaldybės Kultūros ir meno skyriaus vedėja Asta Čeponienė.
Konkursą į Bendruomenių rūmų vadovo vietą nuspręsta skelbti, pasak vedėjos, ieškant geriausio varianto.
„Jei Bendruomenių rūmų direktorė dalyvaus konkurse ir jį laimės, vadinasi, tai ir yra geriausias variantas įstaigai. Laukia sudėtingas ateinančių penkerių metų etapas, todėl Savivaldybė, skelbdama konkursą, ieško geriausio vadovo. Jei dabartinė direktorė laimės, tai reikš, kad ji geriausia“, – teigė A. Čeponienė.

Įžvelgia diskriminaciją

S. Myškienės dar rugsėjį po 519-ojo Panevėžio gimtadienio socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbta padėka padėjusiems jį surengti sukėlė kalbas apie direktoriavimo pabaigą.
„Paskutinis organizuotas miesto gimtadienis, kuriam atidaviau daug meilės“, – tuomet brūkštelėjo įstaigos vadovė.
O praėjusį penktadienį iš Savivaldybės atėjęs oficialus pranešimas apie skelbiamą konkursą, pasak S. Myškienės, jai nebuvo šaltas dušas.
Direktorė sako daug prasčiau pasijutusi, kai prieš keletą metų pasikeitus Kultūros centrų įstatymui buvo įvestos kadencijos jų vadovams ir teko pasirašyti terminuotą darbo sutartį.
„Man niekas nepaaiškino, kodėl skelbiamas konkursas, bet aš žiūriu į Kultūros centrų įstatymą ir man jis atrodo diskriminuojantis. Direktoriams įvestos kadencijos motyvuojamos tuo, kad būtų sudarytos sąlygos įsidarbinti jauniems, perspektyviems specialistams“, – sako paskutinius kadencijos mėnesius skaičiuojanti S. Myškienė.

Panevėžio bendruomenių rūmai. P. Židonio nuotr.

Panevėžio bendruomenių rūmai. P. Židonio nuotr.

Jaučiasi suvedžioti

S. Myškienės nuomone, įstatymų leidėjai, įvedę kadencijas kultūros centrų vadovams, dar ir savotiškai suvedžiojo senbuvius.
Anot S. Myškienės, niekada vidury krepšinio varžybų niekas nekeičia žaidimo taisyklių, o šiuo atveju jos buvo pakeistos.
„Kai 2013 m. laimėjau konkursą Bendruomenių rūmų direktoriaus vietai užimti, į šias pareigas atėjau iš Renginių organizavimo skyriaus vedėjos pareigų. Ėjau todėl, kad direktoriaus pareigybė buvo neterminuota. Nežinau, ar tikrai būčiau dalyvavusi konkurse, jei būčiau žinojusi, kad vadovams bus įvestos kadencijos. Būčiau ir dabar sėkmingai dirbusi vedėja. Suprasčiau, jei įstatymo pataisos būtų taikomos naujai ateinantiems vadovams, bet esami jaučiamės suvedžioti. Įsivaizduokit, kai tau per 50 metų, kaip Panevėžyje susirasti kultūros centro direktoriaus darbą?“ – „Sekundei“ kalbėjo S. Myškienė.
Jos kadencija baigiasi liepos 31-ąją. Dieną anksčiau gimtadienį švęsianti direktorė prisipažįsta turėjusi vilties iš mero sulaukti dovanos – darbo sutarties dar penkeriems metams.
Panevėžio rajone jos kolegoms – visiems 12-ai kultūros centrų vadovų sutartys pratęstos.
Vis dėlto S. Myškienė sutinka, kad vargu ar galima lyginti situaciją rajonų ir miestų kultūros srityje.
„Rajone atseit labai ribota darbo kadrų, jei atleistų esamus direktorius, nebūtų iš ko rinktis. Tokios kalbos vyksta. O miestuose, matyt, tikimasi didesnio pasirinkimo“, – svarstė Bendruomenių rūmų vadovė.

Neatsisako pasivaržyti

Pastaruosius dešimt metų Bendruomenių rūmams vadovaujanti S. Myškienė sako esanti kovinga optimiste ir neatmeta galimybės dėl posto pasivaržyti konkurse.
Kultūros srityje 36-erius metus išdirbusiai S. Myškienei tai pirmoji ir vienintelė darbovietė. Pradėjusi nuo renginių organizatorės, vėliau perėjo į režisierės pareigas, kol galop pakilo iki direktorės.
„Niekada nereikia nuleisti rankų. Nereikia pulti į pesimizmą. Šiandien nematau jokių kliūčių dalyvauti konkurse. Visus kandidatams keliamus reikalavimus atitinku, tai kodėl ne?“ – svarsto S. Myškienė.
Direktorė įsitikinusi: visus dešimt metų jai sekėsi būti komandos vedle ir pasiekti gerų rezultatų.
„Jei visus tuos metus mano, kaip vadovo, ataskaita būdavo miesto Tarybos patvirtinama ir mane vertindavo gerai, manau, kad man sekėsi. Buvau vedlys. Su komanda ėjome kartu, o aš buvau priekyje“, – savo darbą įvertino S. Myškienė.

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų