P. Židonio nuotr.

Vietoje kaimo ramybės – degalinės kaimynystė

Vietoje kaimo ramybės – degalinės kaimynystė

Verslo plėtra, sukurianti naujų darbo vietų, dažniausiai sutinkama sveikinimais. Tačiau kai verslas kuriamas gyvenamųjų namų kaimynystėje, euforiją neretai keičia nepasitenkinimas.

Panevėžio rajone, Berčiūnų kaimo pašonėje gyvenanti jauna šeima visiškai atsitiktinai išgirdo, kad šalia jų sklypo jau suprojektuota visą parą veikianti degalinė su parduotuve ir automatine automobilių plovykla. Pora tvirtina apie tokius planus jų namų pašonėje nebuvo informuoti.

Kaip pasakojo Berčiūnuose, Nevėžio gatvėje su šeima įsikūręs Mindaugas Kalvaitis, apie tai, kad visai šalia jų namų jau suplanuota degalinė, jie išgirdę ne iš verslininkų ar Panevėžio rajono savivaldybės, o iš pažįstamo bičiulio. Mindaugas sako iš pradžių nė nepatikėjęs, mat dar iki praėjusios savaitės sklype kabojo nekilnojamojo turto agentūros didžiulis skelbimas, kad šis žemės plotas parduodamas. Pradėjęs domėtis, M. Kalvaitis suprato, kad bičiulis neklydo – sklypas parduotas jau prieš gerus metus. Mindaugas kreipėsi į Panevėžio rajono savivaldybės administraciją bei rajono vyriausiąjį architektą Donatą Malinauską, tačiau ten rajono gyventojui buvo pareikšta, kad jis beveik pavėlavęs į nuvažiuojantį traukinį.

„Man buvo pasakyta, kad tai tarsi finalinis projekto pristatymas, jau paskutinis žingsnis ir nieko pakeisti negalima. Tačiau parduotas buvo žemės paskirties sklypas. Ar gretimų sklypų savininkai neturėjo būti informuoti apie pakeistą į komercinę paskirtį?“, – rajono Savivaldybei ir jos vyriausiajam architektui klausimą turi M. Kalvaitis.

Visą straipsnį skaitykite kovo 9 dienos (antradienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Galerija

Komentarai

 • Rajono savivaldybei svarbu tik verslas, kad būtų kuriamas, nesvarbu, kad tai nederinta su šalia gyvenančiais gyventojais, bendruomenėmis, kad turės neigiamą poveikį sveikatai. Svarbu verslas veiktų… Dirba kaip UAB, nors pirmiausia turėtų rūpintis gyventojų interesais…

 • O prieš keičiant sklypo paskirtį ir išduodant leidimą tokiam projektui neturėjo būti sušauktas kaimo gyventojų bendruomenės susirinkimas, pristatyti ketinimai tokį objektą statyti? Sutinku, kad informacija gal ir buvo savivaldybės tinklalapyje ir, kaip sako gerb. Malinauskas, jei viskas teisėta, nieko nepakeisi. Betgi jo paties kova už „Garsą“ įrodo, kad visuomenė neturi sudėti rankų sudėjusi, jei jai kažkas netinka-nepatinka.

 • kai rekauti del garso projekto, kuris jau buvo praejes pro visas taip vadinamas stadijas, tai jus ant barikadu pirmas lipate, stabdyti, neleisti ir t,t o va kai del degalines , kuri suprojektuota su jusu zinybos zinia, tai jau traukinys pavelavo)))) kazkaip kvepia dvigubais standartais pacio veikloje

  • Atsakyti
 • Man regis, ten gana gera vieta benzui,tulikui,ledams ir kt.

 • Nu tai nereikia norėti kai sklypą perki šalia pagrindinio kelio ir dar didžiulės aikštelės šalia jo. Dėl vieno žmogaus ramybės stabdykim verslą, patogumą užsipilti kuro ir tt ane 🙂

  • Uz kilometro orlenas prasom piltis dar siek tiek pavaziavus dar vienas

   • Ne dabar visad Berčiūnuose pilsiu ir muzoną naktį leisiu 🙂

Rodyti visus komentarus (7)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų