G. Kartano nuotr.

Vienintelis ukrainiečių registracijos centras lieka Alytuje

Vienintelis ukrainiečių registracijos centras lieka Alytuje

Sumažėjus nuo karo bėgančių Ukrainos piliečių ir jų šeimos narių srautui, nuo rugpjūčio 8-osios ukrainiečių registracijos centras veiks tik Alytaus mieste, praneša Vidaus reikalų ministerija.

Karo pabėgėlių iš Ukrainos registracija kurį laiką vyko keliuose šalies miestuose – Vilniuje, Kaune, Panevėžyje, Alytuje, Klaipėdoje, Marijampolėje ir Šiauliuose.

Alytuje ir toliau bus teikiamos registracijos, laikino apgyvendinimo, socialinės paslaugos bei konsultacijos įdarbinimo ir socialinių paslaugų klausimais. Ukrainos piliečiai ir jų šeimos nariai registruojami taip pat Migracijos departamento teritoriniuose skyriuose darbo laiku. Panevėžyje registravimas vyksta Migracijos departamento Panevėžio skyriuje, esančiame K. Binkio g. 14.

Ukrainiečiai, užsiregistravę Lietuvoje ir iškart gavę laikinąją apsaugą, turi teisę nemokamai gyventi nustatytoje vietoje, dirbti, jeigu neturi kitų pajamų Lietuvoje – gauti piniginę pašalpą, taip pat gauti būtinąją medicinos pagalbą ir socialines paslaugas, o nepilnamečiai – teisę mokytis.

Remiantis naujausiais Statistikos departamento duomenimis per penkis mėnesius Lietuvoje užregistruota 61 tūkst. 351 karo pabėgėlių iš Ukrainos, Panevėžyje jų apsistoję – 1270

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų