Vidurvasarį pakvipo baltomis Kalėdomis

Vidurvasarį pakvipo baltomis Kalėdomis

Pačiame vasaros įkarštyje Panevėžys jau rengiasi Kalėdoms. Kasmet inovatyvių idėjų laukianti Savivaldybė linksta prie tradicinės puošybos. Konkursą miestą dekoruoti žiemos šventėms paskelbusi Savivaldybė šįmet Kalėdas norėtų matyti baltas. Pasiūlymus Aukštaitijos sostinei ketinantys pateikti dalyviai turės pasukti galvas, kaip miesto centrą paversti baltu netgi jei ir ateinanti žiema pašykštės sniego.

Ieško dekoratorių

„Niekas negarantuoja, kad per Kalėdas bus sniego, todėl svajojame apie baltas Kalėdas, kur žvilga medžių viršūnės ir vaikai klausosi norėdami išgirsti rogių varpelius sniege. „Baltos Kalėdos“ suprantamos kaip elegantiška klasika, apgaubta grožio, lengvumo, laisvės, jaukumo atmosferos, kuri gali būti pasiekiama ir originaliomis moderniomis priemonėmis“, – sako Savivaldybės Teritorijų planavimo ir architektūros skyriaus specialistė Vita Bubliauskaitė.

Šiųmetė miesto kalėdinė eglė bus sugrąžinta į jos tradicinę vietą – baigiamos atnaujinti Laisvės aikštės šiaurinę dalį priešais J. Miltinio dramos teatrą. Pernai dėl aikštės rekonstrukcijos žaliaskarė žibėjo kitoje Elektros gatvės pusėje, Aleksandro paminklo prieigose.

Akcentuos rekonstruotas vietas

Panevėžyje jau daugelį metų puošiama eglė, sukonstruota iš natūralių šakų, pritvirtintų prie karkaso. Šiųmečio konkurso sąlygose numatyta, jog Laisvės aikštės akcentu turės būti natūrali eglė arba kitos (originalios) formos objektas, kuo panašesnis į tikrą eglę ir ne mažesnio kaip 18 m aukščio bei 8 m. skersmens apačioje.

Konkurso dalyviai turės pasukti galvą, kaip papuošti ir pačią Laisvės aikštę, akcentuojant naujojo fontano vietą. Pasak V. Bubliauskaitės, viena iš būsimiems puošėjams keliamų sąlygų – ypač daug dėmesio skirti Respublikos gatvės rekonstruotai atkarpai tarp Klaipėdos ir Vasario 16-osios gatvių bei skverui prie Santuokų rūmų.

Kaip ir kasmet, šįmet kalėdinės girliandos turėtų sužibti Vilniaus g. atkarpoje nuo J. Basanavičiaus g. iki Klaipėdos g., taip pat Respublikos g. iki Puzino g., Elektros g., Vasario 16-osios g. iki A. Smetonos g., Savanorių a., Ukmergės g. nuo Laisvės a. iki J. Basanavičiaus g., J. Basanavičiaus g. atkarpoje nuo Vilniaus g. iki A. Jakšto g., Kranto g. nuo Vasario 16-osios gatvės iki Topolių al.

V. Bubliauskaitės teigimu, miesto centro puošmenos turėtų efektingai atrodyti ir dieną, ir naktį, Laisvės aikštėje pageidaujama matyti LED technologija apšviestus medžius.

Planuojama, kad ir šįmet Panevėžys Kalėdų eglę įžiebs nesulaukęs pirmojo žiemos mėnesio – lapkričio 27-ąją.

Nors Panevėžyje anksčiau su Kalėdų egle būdavo atsisveikinama vasario pradžioje, jau po Grabnyčių, šiųmečio konkurso sąlygose numatyta, kad laimėtojai už kalėdinių dekoracijų priežiūrą atsakingi bus iki sausio 18-osios. Pernai su pagrindiniu kalėdiniu atributu atsisveikinta irgi tokiu laiku.

Miestą puošianti įmonė taip pat turės sugalvoti žiemos periodui tinkančių pramogų atėjusiesiems prie kalėdinės eglės.

Sumą paliko tą pačią

Už šiųmetę Panevėžio kalėdinę puošybą Savivaldybė numačiusi mokėti ne daugiau nei 115 tūkst. eurų, į šią sumą įskaičiuojant ir PVM.

Pernai kalėdinė nuotaika mieste kainavo 112,6 tūkst. eurų kartu su PVM. Iš jų daugiau nei pusė sumos – 52,6 tūkst. – atiteko svarbiausiam akcentui – eglei.

Praėjusiais metais Savivaldybės skelbtame konkurse miestą papuošti Kalėdoms pasiūlymus buvo pateikę šeši dalyviai, laimėtojais tapo nubrėžtą viziją – sukurti inovatyvias Kalėdas – išpildžiusi įmonė iš Vilniaus rajono. Panevėžiečių deimantine pramintai pernykštei eglei sumontuoti prireikė 1500 natūralių šakų, Kalėdų akcentais tapo ant centrinių miesto gatvių stulpų nutūpę origamio paukščiai. Rytų kultūros įtaka buvo jaučiama ir pagrindinio Kalėdų simbolio – eglės puošyboje. Pernykštė eglė išsiskyrė dydžiu – siekė 18 m, prie jos veikė įrenginys, reaguojantis į garsą, interaktyvi fotostudija.

Nors pernykštė eglė panevėžiečių buvo įvertinta kur kas palankiau nei 2018-aisiais, visgi incidentų neišvengta dėl oro sąlygų – stiprus vėjas nulenkė kalėdinio simbolio viršūnę.

Brangiausiai Panevėžiui Kalėdos kainavo 2018-aisiais. Tais metais Panevėžio centrinei daliai papuošti išleista 149,8 tūkst. eurų su PVM, iš jų per 86 tūkst. Eur – Laisvės aikštei ir centrinėms miesto gatvėms dekoruoti, likusi dalis – pačiai eglei, puoštai spalvotų konfeti elementais.

Citata:

„Baltos Kalėdos“ suprantamos kaip elegantiška klasika, apgaubta grožio, lengvumo, laisvės, jaukumo atmosferos, kuri gali būti pasiekiama ir originaliomis moderniomis priemonėmis.“ V. Bubliauskaitė

„Sekundės“ nuotr.

Pastaraisiais metais ieškojęs inovatyvių akcentų, šįmet Panevėžys eglės ir miesto centro puošėjams nurodė sukurti baltas Kalėdas.

Komentarai

 • Labai laukiu BALTŲ KALĖDŲ. Visada vaikai ir anūkėliai suvažiavę pas mane džiaugiasi miesto grožiu per pačias didžiausias metų šventes. Matosi, kad mūsų gera nuotaika rūpinasi, kad svarbu, jog panevėžiečiai išgyventų ir patirtų šventes. AČIŪ už šviesias naujienas! Malonu, kad yra rūpestingų specialistų, kurie per pačius vasaros karščius jau rūpinasi žiemos šventėmis. VALIO PANEVĖŽIUI!

 • blyn tą baltumą, daloj sniegą, šalin kalėdas 🙁
  Paskambinsiu opozicijai, prisakysiu pakovoti prieš visokias eglas, šypsenas, žaislus, nuotaiką, laimę. PRIEŠ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • kaip kitaip?

 • O man ir pernai, ir užpernai labai gražios eglės buvo. Tokios tikrai originalios.

  • Gražus man mūsų mielas Panevėžys ir vis gražėjantis. Gera čia gyventi – tikrai.

 • Geriausia kaledinė dovana bus atnaujinta Laisves aikštė. Labai laukiu!

  • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (6)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų