Inga Žilienė. Energetikos min. nuotr.

Viceministrė: kitąmet visuomeninė elektros kaina nebus mažesnė nei siūloma nepriklausomų tiekėjų

Viceministrė: kitąmet visuomeninė elektros kaina nebus mažesnė nei siūloma nepriklausomų tiekėjų

Energetikos viceministrė Inga Žilienė sako, kad nepriklausomo elektros tiekėjo nepasirinkę gyventojai už visuomeninį elektros tiekimą nuo Naujųjų mokės labai panašiai, kaip ir tiekėją pasirinkę vartotojai.

„Ji (visuomeninio tiekimo kaina – ELTA) tikrai bus didesnė nei šiandieninė 33 ct/kWh. Ir, kaip matome, visuomeninio tiekimo kaina labai priartėja prie nepriklausomų tiekėjų kainos“, – penktadienį LRT radijui sakė I. Žilienė.

„Taip kad gyventojai tikrai negali tikėtis, kad visuomeninio tiekimo kaina (be valstybės subsidijos) ir toliau išliks mažesnė nei nepriklausomų tiekėjų. Tad reikia rinktis ką siūlo nepriklausomi tiekėjai“, – pažymėjo viceministrė.

Anot jos, kuo greičiau tiekėjo dar nepasirinkę vartotojai tą padarys, tuo daugiau sutaupys, kadangi elektros kaina rinkose toliau auga ir augs, o nepriklausomi tiekėjai kainą siūlo fiksuoti.

„Nuo naujų metų visuomeninio tiekimo kaina tikrai augs vien dėl to, kad didmeninėje rinkoje šiandien kaina siekia 50-60 ct/kWh. Visuomeninį tiekimą užtikrina „Ignitis“, tačiau jis taip pat perka elektrą biržoje“, – aiškino viceministrė.

Pasak jos, Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) dar skaičiuoja kitų metų pirmojo pusmečio visuomeninio tiekimo tarifus, tačiau, viceministrės manymu, galėtų pateikti bent preliminarius skaičiavimus.

„Būtų gerai, kad VERT bent indikatyviai paskelbtų tarifo dydį. Tai leistų gyventojams tikrai lengviau apsispręsti“, – pabrėžė I. Žilienė.

„Tačiau galbūt dar nenori indikatyvių duomenų skelbti, kol neturi galutinių skaičiavimų“, –pridūrė ji.

Tuo metu garantinio tiekimo kaina, vertinant padėtį energetikos rinkose, I. Žilienės teigimu, sieks bent 50 ct/kWh be valstybės kompensacijos.

Šiuo metu vyksta paskutinis, III elektros rinkos liberalizavimo etapas, kuriame nepriklausomą tiekėją renkasi iki 1 tūkst. kWh kasmet suvartojantys gyventojai. Šio etapo pabaigą žadama nukelti bent keliems metams, todėl iki sudarant sutartį su tiekėju, jo dalyviai pateks į visuomeninį elektros tiekimą, kurį užtikrina „Ignitis“.

Visuomeninio tiekimo kaina nustatoma pusmečiui, o garantinio tiekimo kaina apskaičiuojama pastarojo mėnesio elektros kainą „Nord Pool“ biržoje padauginus iš 1,25. Garantinį tiekimą gauna apie 70 tūkst. tiekėjo dar nepasirinkusių I ir II elektros rinkos liberalizavimo etapų vartotojų.

Nuo rugsėjo iki spalio ir sutarties su vienu iš tiekėjų nesudarę bankruotojančios „Perlas Energija“ klientai. Tiesa, skirtumą tarp garantinio ir visuomeninio tiekimo kainų valstybė pažadėjo kompensuoti, o vėliau perkelti į visuomeninį tiekimą.

Iki Naujųjų taip pat taikoma 9 ct/kWh kompensacija visiems buitiniams vartotojams. Seimo rudens sesijoje bus svarstoma ar šią subsidiją pratęsti, didinti, kaip apskaičiuoti.

Platinti, skelbti, kopijuoti Eltos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško Eltos sutikimo draudžiama.

Komentarai

  • Mano nuomone , yra keli LT pareigūnai , ypatingai ,,nusipelnę “ , kad vartotojai mokėtų tokias plėšikiškas kainas už elektrą – tai poderys , kreivys ir ši poniūtė , prieš tai buvusi VERT vaduke . Visi jie turėtų būti patraukti atsakomybėn pagal BK už aplaidumą darbe , netinkamą savo kaip valstybės pareigūnų funcijų vykdymą ir gidelės žalos sukėlimą valstybei . Jeigu GP nebūtų tokioj būsenoje kaip onkologinis ligonis 3 stadijoje , tokia byla jau būtų pradėta , o šie parazitai sėdėtų teisiamųjų suole .

    • Atsakyti
  • Koks buvo ,,Ignitis grupė“ pelnas už 2019 , 2020 , 2021 m.m. ir kodėl jis nebuvo nukreiptas į rezervinius fondus ( bent minimaliai modeliuojant perspektyvą ) ir kodėl jis pavirto viršpelniais ir premijomis bei bonusais įv. plauko vadukams ?? Ką tuo metu veikė VERT vadukai , t.sk ši poniūtė kalbanti veidmainišku balseliu , kuris imituoja susirūpinimą ?
    Faktas – ypatingai žema šių pareigūnų kompetencija ir atsakomybės nebuvimas už savo darbą

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų