Viceministras: gali būti, jog reikėjo testuoti plačiau

Viceministras: gali būti, jog reikėjo testuoti plačiau

Atsiradus atvejų, kai dėl koronaviruso užsikrėtė medikai, sveikatos apsaugos viceministras pripažįsta, jog tai gali būti ženklas, kad reikėjo plačiau atlikti tyrimus dėl šio viruso.

„Visos priemonės, kurios buvo daromos, jos daromos buvo žingsniu į priekį ir prevenciniais tiksliais. Šiandien labai yra sunku pasakyti, gal mes rytoj galėsime atsakyti, kad tos priemonės, kurios buvo vykdomos, gal jos buvo jau ir pavėluotos“, – šeštadienį spaudos konferencijoje sakė Algirdas Šešelgis.

Komentuodamas atvejį, kai koronavirusas nustatytas Santaros klinikų medikui, A. Šešelgis teigė, jog jis pagal ankstesnį apibrėžimą nepateko į rizikos grupę.

„Buvo čia jau vakarykštė diena, kada buvo nustatytos paveiktos teritorijos ir kada pagrindinis dėmesys buvo skiriamas būtent žmonėms, atvykusiems iš paveiktų teritorijų. Jeigu gydytojas tuo metu nebuvo toje rizikoje, kur tuo metu buvo skaitoma, kad tai yra rizika, jis nebuvo tuo metu tiriamas, kol nepasireiškė kažkokie simptomai“, – sakė A. Šešelgis.

„Aš nemanau, kad tai buvo klaida, bet, deja, matyt, šiandien reikės pripažinti, kad vis tik turėjo būti plačiau reaguojama į tokius atvejus, bet kol kas palaukime, neskubėkime, išvadas padarysime vėliau“, – pridūrė jis.

Šiuo metu dėl koronaviruso tiriami asmenys, kurie turi ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingus simptomus – staiga pradėjus karščiuoti, kosėti, prasidėjus dusuliui – ir, jei 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavo bet kurioje užsienio šalyje ar po sąlyčio su patvirtintu ar tikėtinu koronaviruso infekcijos atveju.

Anksčiau buvo tiriami tik asmenys iš konkrečių šalių, labiausiai paveiktų šio viruso.

Dalis medikų bendruomenės jau anksčiau ragino šiuos apibrėžimus plėsti ir dėl viruso ištirti kuo daugiau žmonių.

Tarp užsikrėtusiųjų jau yra keli medikai: virusas nustatytas Vilniaus Šeškinės poliklinikoje dirbusiai medikei. Skelbta, jog ji po grįžimo iš Kubos priėmė apie 80 pacientų bei kontaktavo su penkiais medikais, jie izoliavosi.

Koronavirusą nustačius Panevėžio ligoninėje gydytam pacientui, saviizoliacijos prireikė 51 ligoninės medikui. Užsikrėtusiųjų tarp jų kol kas nebuvo nustatyta.

Šį ketvirtadienį virusas buvo patvirtintas vienai Ukmergės ligoninės medikei, kuri buvo izoliuota ir gydoma Santaros klinikose. Nustatyta, kad ši ligoninės medikė kontaktavo su 160 žmonių, iš kurių 127 yra gydytojai.

Ukmergės ligoninėje taip pat nustatytas pirmasis šalyje mirties atvejis nuo koronaviruso. Manoma, kad pagyvenusi moteris galėjo užsikrėsti ligoninėje.

Penktadienį koronavirusas nustatytas dviem Ignalinos medikams, jie, pirminiais duomenimis, abu dirba pirminės sveikatos priežiūros centruose.

Taip pat užsikrėtė šeimos gydytojas, dirbantis Santaros klinikų Šeimos medicinos centre, šis centras šeštadienį uždaromas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentarai

 • Reikėjo karantinuoti šimtą kartų griežčiau. Įsakyti visiems sėdėti namie ir bausti už nesilaikymą.
  Jeigu virusas neplinta – tada nereikia jokių testų.
  IZOLIACIJA yra vienintelė išeitis ir tikimybė.

  • Kam naudinga nukreipti dėmesį nuo esmės????????????????????????? tautos ir šalies darugams?
   Juk ne apie tyrimus, o apie izoliavimą ir izoliavimąsi visai visų reikia šaukti.
   Kokia prasmė tirti pasikorusio virvės medžiagiškumą? Virvę iš jo reikia atimti, paslėpti ir jokiais būdais neduoti.
   Pritariu ir net reikalauju IZOLIACIJOS SUGRIEŽTINIMO.
   Reikalaukime visi. Tai pilietiška.

   • Mažiau isterikuokite. Nes po šitų neadekvačių priemonių įvedimo Lietuvos laukia ekonominis krachas. Pusė Lietuvos NEDIRBA. Tai savaitė. O jei dar tai užtruks mėnesį? Įsivaizduojant? Paminėsit mano žodžius – mirusių bus ne daugiau nei nuo paprasto gripo.

    • kapiec?

Rodyti visus komentarus (4)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų