Antanas Pocius „Sekundės“ nuotr.

Vicemero kėdę keičia į mero regalijas

Vicemero kėdę keičia į mero regalijas

Nuo 2004-ųjų, Panevėžio rajono vairą laikęs Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) atstovas Povilas Žagunis mero regalijas perduoda savo pavaduotojui socialdemokratui Antanui Pociui.

Pirmajame mero rinkimų ture nežymiai pirmavęs vicemeras, pakartotiniuose rinkimuose konkurentą, LVŽS kandidatą, Smilgių seniūną Edmundą Toliušį aplenkė gerokai didesne persvara.
A. Pocių mero kėdėje norėjo matyti 57,43 proc. prie balsadėžių atėjusių rajono gyventojų, E. Toliušį – 40,8 proc.

A. Pociui daugiau balsų pavyko surinkti netgi ir E. Toliušio vadovaujamoje Smilgių seniūnijoje. Čia vicemerą palaikė 59,33 proc. balsavusiųjų.

Panevėžio rajono gyventojų balsų dauguma į mero postą deleguotas A. Pocius teigia pergalės euforijos nejaučiantis.

„Jei loterijoje būčiau išlošęs milijoną, euforija tikrai apimtų, o dabar yra nerimo“, – rinkimų vakarą kalbėjo 12-a metų vicemero pareigas ėjęs A. Pocius.

Socialdemokratas svarsto, jog tokį rezultatą lėmė jo ilgametis darbas rajonui – 11 metų eitos Vadoklių seniūno pareigos, 12 metų dirba vicemeru.

„Per tuos 23 metus, regis, niekam nepakenkiau, o gal kam ir padėjęs esu“, – kalbėjo A. Pocius.

Naujasis Panevėžio rajono meras teigė dar negalintis pasakyti, ką norėtų matyti savo pavaduotojais.

Dėl mero posto susirungę E. Toliušis ir A. Pocius jau prieš porą savaičių po pirmojo turo kalbėjo, jog kurio pusėje bebūtų pergalė, valstiečiai ir socialdemokratai toliau dirbs kartu. Šios dvi partijos rajono Tarybos valdančiojoje daugumoje dirba jau beveik du dešimtmečius.
Ateinančią kadenciją valstiečiai rajono Taryboje turės 9, o socialdemokratai – 7 vietas. Tiek užtenka , kad abi politinės jėgos kartu užsitikrintų daugumą. Iš viso rajono Taryboje yra 25-ios vietos.

 

Edmundas Toliušis. P. Židonio nuotr.

Edmundas Toliušis. P. Židonio nuotr.

Panevėžio rajonas pakartotiniuose mero rinkimuose mušė pasyvumo rekordus. Šioje savivaldybėje balsuoti atėjo vos 27,61 proc. rinkėjų ir tai yra prasčiausias rodiklis Lietuvoje.

Prieš dvi savaites pirmajame rinkimų ture Panevėžio rajono rinkimų apylinkės taip pat sulaukė mažiausiai rinkėjų – vos 38,17 proc. turinčiųjų balsavimo teisę.

 

Komentarai

  • Gal pagaliau Velžio vandentiekio renovacijai pinigų atsiras ir vasarą vandens nepritrūksim ?!

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų