Pirmadienio nakties konflikto atgarsiai seklyčioje aidi iki šiol – policijai teks išsiaiškinti, kas joje išties vyko pirmadienio naktį, kai skraidė bokalai ir į darbą buvo paleisti kumščiai.

Vesterną bare narplios policija

Vesterną bare narplios policija

Plačiai žinomame viename iš Panevėžio alaus barų, įsikūrusiame miesto senamiestyje ir garsėjančiame kulinariniu paveldu, pirmadienio naktį skraidė bokalai, buvo pralietas kraujas, atvažiavo trys policijos ekipažai. Žinomas verslininkas, seklyčios „Prie uosio“ ir alaus daryklos savininkas Vidmantas Perevičius kaltinamas smurtu prieš klientę. Nukentėjusi vilnietė tvirtina, kad verslininkas ją auklėjo kumščiais. V. Perevičius ginasi pats nukentėjęs nuo išgėrusios moters, o bokalai skraidyti ėmė, kai įkaušusi kompanija niekaip nenorėjo baigti alaus degustacijos.

Vilnietė Jurga Zigmantė „Sekundei“ pasakojo kartu su vyru atostogų kelionę po Lietuvą pradėję nuo Panevėžio. Užsukus pas čia gyvenančią draugę, šioji pasiūlė susitikimą pratęsti panevėžiečių pamėgtoje seklyčioje „Prie uosio“. Tik užėjusi į barą J. Zigmantė suprato, kad su jo savininku anksčiau turėjusi verslo reikalų. Jurga sostinėje turėjo barą „Akivarai“, kuriame buvo propaguojama lietuviško alaus tradicija. Čia buvo galima paragauti ir V. Perevičiaus alaus darykloje „Piniavos alutis“ gaminamo, kulinarijos paveldo ženklu pažymėto alaus. Tačiau dabar J. Zigmantės baras uždarytas, o įmonei paskelbtas bankrotas. Verslininkė neslėpė, kad liko skolų tiekėjams, tarp jų ir „Piniavos alučiui“ – 390 eurų. Tačiau nuo skolų moteris tvirtina nesislapstanti ir bandanti su visais tiekėjais susitarti dėl jų grąžinimo.

„Kai pamačiau baro savininką, supratau, kad tai tas pats žmogus, kuriam esu skolinga. Draugiškai pasisveikinome, persimetėme keliais žodžiais, daugiau visą vakarą smagiai sėdėjome lauke prie staliukų“, – pasakojo J. Zigmantė.

Kai pasidarė vėsu, kompanija, užėjusi į seklyčios vidų, čia susistūmė du staliukus. Pasidomėjus, iki kada galintys čia sėdėti, V. Perevičius patikino, kad baras dirbs tiek, kiek reikės. Tačiau po vidurnakčio, anot moters, savininko paslaugumas išgaravo. J. Zigmantė tvirtino, kad pats V. Perevičius su dar dviem draugais prie gretimo staliuko gurkšnojo alų. O tuomet visi trys puolė „išmušinėti“ skolos.
„Prasidėjo 1990-ieji. Priliuobęs baro savininkas su savo draugeliais prisikabino prie mūsų, užspaudė į kampą ir bandė išsimušti tuos 300 eurų. Grasinimai, kad Panevėžyje mums viskas gerai nesibaigs, keiksmažodžiai“, – apie konflikto aplinkybes pasakojo J. Zigmantė.

V. Perevičius kaltinamas sumušęs klientę, tačiau šis tikina tik norėjęs išskirti dvi konfliktuojančias ir gerokai alaus prisiragavusias kompanijas. „Sekundės“ nuotr.

Gynėsi bokalu

Pasak Jurgos, nujausdama, kad aštrėjanti situacija nieko gero nežada, ji išlėkusi į lauką puolė skambinti policijai. O kol ši atvyks, nusprendė padėti sutuoktiniui, mat šis liko vienas prieš tris, pasak vilnietės, agresyviai nusiteikusius vyriškus. J. Zigmantės tvirtinimu, ji dar bandžiusi glaistyti situaciją, kad ne vieta ir ne laikas aiškintis finansinius santykius – tą galima padaryti civilizuotai. Tačiau konfliktas tik aštrėjo.
„Puoliau gelbėti sutuoktinio, jį trise buvo prispaudę prie baro. Šokau į vidurį, bet vienas iš vyrų mane pastūmė ant stalo. Jeigu jau pradėjo smurtauti prieš mane, supratau, kad reikia gintis. Griebiau po ranka pasitaikiusį bokalą, bet tas man iškrito. Pajutau smūgį kumščiu į veidą ir tiesiog nuskriejau“, – šiurpios nakties išgyvenimus pasakojo vilnietė.

Jurga tvirtina, kad jai tiesiai į veidą kumščiu trenkė V. Perevičius. Moteriai prakirsta lūpa. Pasipylus kraujui, visi konflikto dalyviai nurimo, o kartu buvusi J. Zigmantės draugė dar kartą paskambino policijai. Nukentėjusioji pareigūnų ir medikų liko laukti lauke.
„Moterį mušti drąsus, bet kai policija atvažiavo, jau nėrė į krūmus – visas šviesas išjungė ir užsirakino seklyčioje. Būtų 30 tūkst. eurų skola, dar suprasčiau, bet ne dėl 390 eurų kelti kumščius prieš moterį. Galbūt padaugino gėrimų, atsirado drąsos reikalauti pinigų, neva jeigu turime lėšų sėdėti jo bare, galime atiduoti ir skolas. Bet niekas taip verslo reikalų nesprendžia. Tam yra teisinės priemonės“, – kalbėjo apstulbusi J. Zigmantė.

Kitą dieną ji nuvyko pas medikus, mat kankino stiprus kaklo skausmas. Laimė, lūžių nėra, diagnozuotas tik didelis sumušimas.

Jurga sako jau nuo pat ryto sulaukusi V. Perevičiaus skambučio. Vilnietės teigimu, verslininkas prašė susitikti ir pasikalbėti apie nakties įvykį.
„Griežtai pasakiau, kad tikrai nevažiuosiu, nes po tokios košmariškos nakties negaliu žinoti, ko šįkart tikėtis. Nebenorėjau su juo daugiau bendrauti ir padėjau telefono ragelį. Tegul aiškinasi policija. Kaip tik antradienį sulaukiau tyrėjos skambučio, kad pradėtas tyrimas dėl fizinio skausmo sukėlimo“, – sakė J. Zigmantė.

Gesino konfliktą

Pats V. Perevičius tikina, kad visa ši istorija – gerokai iškraipyta ir pagražinta. Anot panevėžiečio, kompanija, kurioje buvo ir J. Zigmantė, į seklyčią iš kito baro atėjo apie 19 valandą. Pasak verslininko, buvo matyti, kad visi kompanijos dalyviai jau įkaušę, tačiau ir toliau vaišinosi alumi.
„Nuo to laiko iki maždaug vidurnakčio išgėrė kiekvienas dar po kokius šešis bokalus alaus, buvo tikrai gerokai įkaušę. Nežinau, ar policija tikrino jų blaivumą, bet tikrai būtų nustatę daugiau nei po dvi promiles. Aš visiškai nevartojau alkoholio, pasibaigus darbui, pats automobiliu išvažiavau į namus“, – aiškino V. Perevičius.

Jo teigimu, konfliktas kilo net ne tarp jo ir J. Zigmantės kompanijos. Pastarosios bičiuliai pradėjo santykius aiškintis su netoliese sėdėjusiais dviem vyrais. Baro savininkas pasakoja bandęs malšinti vis labiau aštrėjantį konfliktą. Kadangi incidentas įvyko jau tada, kai klientams pagal karantino reikalavimus draudžiama būti bare, aludaris ėmė raminti įsiaudrinusius svečius ir prašyti jų išsiskirstyti, nes baras uždaromas.

„Buvo tiesiog apsižodžiauta, bandžiau skirti dvi kompanijas. Bet kol juos raminau, J. Zigmantė nubėgo už baro, čiupo ant apatinės lentynos stovėjusį litrinį bokalą ir įpuolusi į salę metė jį vienam vyriškiui į galvą. Atšokęs bokalas pataikė man į ranką. Po šio įvykio visi išbėgo į gatvę“, – kruvino konflikto atomazgą nupasakojo panevėžietis.

Praskelta lūpa – tik šašiukas

V. Perevičiaus tvirtinimu, nukentėjusioji yra ne J. Zigmantė, o vyras, kuriam ji bokalu prakirto galvą. Vien tuščias toks bokalas sveria apie 3–4 kilogramus. Kokia vyro sveikata, V. Perevičius nežino, nes šio kliento jis nepažįsta, o po konflikto visi išpuolė į lauką laukti policijos ir greitosios pagalbos medikų. Verslininkas ir pats žada apsilankyti pas gydytojus, mat niekaip nepraeina sužalotos rankos skausmas – ji tinsta ir vis sunkiau sulenkti.

„Aš pats tikrai niekam netrenkiau ir nemačiau, kad J. Zigmantę būtų kas mušęs. Nežinau, iš kur ta praskelta jos lūpa, gal ten tik koks pūslelinės šašiukas“, – svarstė verslininkas.
Jis neslėpė, kad kitos dienos rytą skambinęs moteriai pakalbėti apie šį nemalonų incidentą, tačiau ši net nenorėjo leistis į kalbas. O pasakymas, kad po konflikto pats slapstęsis nuo policijos, V. Perevičiaus tikinimu, irgi laužti iš piršto.

„Tai negi man dabar visus vaikytis? Uždariau barą ir išvykau į namus. Prie manęs nebuvo atvažiavusi policija, o ir telefonu iki šiol nesusisiekė ir niekas neapklausė. Tikrai nesuprantu, kokiu tikslu sukeltas visas šis triukšmas. Neva taip bandžiau išsireikalauti skolą, bet ši gal jau ketveri metai kaba. Jau ir nurašiau, o ir pačios J. Zigmantės nebūčiau pažinęs, kol pati prisistatė kaip skolininkė. Gal čia toks verslo modelis – atvažiuoti, išprovokuoti konfliktą ir per visus informacijos kanalus apie tai viešinti“, – savo versiją aiškino V. Perevičius.

 

.

Komentarai

 • Iki šiol niekas tos verslinyykės nežinojo. Atvažiavo su chebryte į provinciją, sukėlė ermidelį, išsimuš kompensaciją, galės tuos nelaimingus 390 eurų grąžinti. Ir išgarsės per visą Lietuvą. Ne veltui iš pat ryto verksmingą straipsnį į eterį paleido.

  • Atsakyti
  • argi gerai perskaiciau kad dar ivykiams nepradejus sudetingiau klostytis ji pati puole laukan is anksto policijai skambinti?
   argi as nueisiu pas klebona kad is anksto paskambintu uz mano dusele, nes kada nors vis tiek iskeliausiu?

 • be komentaru….ir taip aisku: ko nori moteris….

 • be komentaru,,,ir taip aisku :ko nori moteris

 • Boba skolos negali gražinti, o lakti pinigų turi.

Rodyti visus komentarus (5)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų