A. Veryga: e.sveikata nebuvo sukurta tokiems pajėgumams, kokie reikalingi dabar

A. Veryga: e.sveikata nebuvo sukurta tokiems pajėgumams, kokie reikalingi dabar

Elektroninės sveikatos sistema nebuvo sukurta veikti tokia apimtimi, kokia yra naudojama, dėl to kyla iššūkių dėl jos pajėgumų, sako sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

„Sistema yra vis labiau ir labiau įveiklinama, atsiranda nauji funkcionalumai. (…) Tai sistemai yra, be abejo, kad iššūkis, nes ji nebuvo tam sukurta, niekas, kai ją kūrė, negalvojo apie tokius dalykus“, – žurnalistams ketvirtadienį Seime sakė A. Veryga.

Pasak jo, yra perkama papildoma įranga, galvojama, kaip sistemą tobulinti.

„Jau buvo nupirkti ir serveriai papildomai, ir pajėgumai, tam, kad sistema dirbtų, kad nebūtų kažkokių trikdžių. Bet kuo daugiau mes turime kažkokių norų, tuo daugiau kyla įvairiausių iššūkių“, – kalbėjo ministras.

„Lietuvos rytas“ ketvirtadienį pranešė, jog Higienos institutas jau kelis mėnesius negauna iš Registrų centro medicininių mirties liudijimų. Registrų centro vadovas Saulius Urbanavičius teigė, jog taip yra dėl stringančios e.sveikatos sistemos.

A. Veryga teigia, jog nėra duomenų, kad karantino metu būtų ženkliai išaugę mirčių ar kitų problemų bei teigia nežinantis, iš kur atsirado informacija apie esą didelį mirčių augimą.

„Mokslininkams bus labai rimtas iššūkis paanalizuoti, nes net jeigu mirčių skaičius nuo vidurkio nesiskiria, gali būti tokių sričių, kur sumažėjo mirčių, gali būti kažkur jų išaugę. Bet tikrai per trumpą laiką labai sudėtinga padaryti išvadas apie augimus, nes yra natūralūs svyravimai, kurių irgi negalime paaiškinti, net ir lyginant skirtingų metų tuos pačius mėnesius, matome skirtumus net ir be COVID-19“, – sakė ministras.

Pasak jo, šiuos duomenis gavus ir išanalizavus, jie visi bus paviešinti.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų