Vertinant žmogaus negalią labiau įsitrauks savivaldybės

Vertinant žmogaus negalią labiau įsitrauks savivaldybės

 

Nuo liepos 1 d. keičiasi pensinio amžiaus asmenų savarankiškumo vertinimo tvarka.

Asmens veiklos ir gebėjimų dalyvauti klausimyną pildys ne Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos (NDNT) specialistai, kaip buvo iki šiol, o gyvenamosios vietos savivaldybės paskirti darbuotojai. Panevėžyje ši atsakomybė bus patikėta Socialinių paslaugų centrui.

Pačiam žmogui, jo artimiesiems jokių pokyčių teikiant prašymą nustatyti specialiuosius poreikius nebus. Mums – taip. Pildydami klausimyną galėsime iškart įvertinti situaciją ir žmogui pasiūlyti jam reikalingų paslaugų – pagalbos į namus, priemonių ar kitokių“, – sako  Panevėžio miesto savivaldybės Socialinių reikalų skyriaus Socialinių paslaugų poskyrio vedėja Rasa Urbonavičienė.

Pildant klausimyną ir nustatant asmens specialiuosius poreikius, greta medicininio kriterijaus (sveikatos būklės) yra įvertinamas ir savarankiškumo koeficientas, t. y. jo galimybės kasdieniame gyvenime (judėjimas, mityba, asmens higiena, socialiniai santykiai), mąstymo ir suvokimo gebėjimai, elgesio sutrikimai.

Kaip ir anksčiau, pensinio amžiaus žmogus (jo atstovas), gavęs savo gydytojo siuntimą, dėl specialiųjų poreikių turi kreiptis į NDNT. Ši per 3 darbo dienas – į savivaldybę.

Sprendimą dėl asmens specialiųjų poreikių NDNT priims įvertinusi visuose medicininiuose dokumentuose pateiktus duomenis ir savivaldybės užpildytą klausimyną.

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų