Asociatyvi Delfi.lt nuotr,

Verta žinoti: kaip teisingai valyti laiptinę?

Verta žinoti: kaip teisingai valyti laiptinę?

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro specialistai, pastarosiomis dienomis sulaukė didelio srauto gyventojų klausimų apie patalpų valymą ir dezinfekciją. Šiuo pranešimu siekiame atsakyti į gyventojų dažniausiai užduodamus klausimus apie laiptinių valymą.

Paskelbus karantiną, kaip valyti laiptines?

Laiptinę rekomenduojama plauti įprastu būdu, naudojant įprastus ploviklius (juose yra dezinfekuojančių priedų).

Ar reikia valyti turėklus?

Taip reikia, nes tai dažnai liečiamas paviršius (nesvarbu ar yra laiptinėje sergančių užkrečiama liga ar ne). Turėklus rekomenduojama valyti bent kartą per dieną šluostymo būdu naudojant įprastus ploviklius (juose yra dezinfekuojančių priedų).

Ar laiptinių vėdinimas yra aktualus?

Taip. Rekomenduojama laiptines vėdinti dažnai (mažiausiai 2–3 kartus per dieną), pvz., daryti skersvėjus.

Kaip valyti laiptinių langų palanges?

Laiptinių langų palanges rekomenduojama šluostyti drėgnu įprastu būdu, naudojant įprastus ploviklius (juose yra dezinfekuojančių priedų).

Kaip valyti liftus?

Liftą rekomenduojama valyti įprastu drėgnu būdu, naudojant įprastus ploviklius (juose yra dezinfekuojančių priedų).

Ar reikia valyti telefonspynes?

Taip. Valyti drėgnu būdu su šluoste (geriau vienkartine) naudojant įprastus ploviklius (juose yra dezinfekuojančių priedų). Po to rekomenduojama telefonspynes dezinfekuoti bent kartą per dieną šluostymo būdu naudojant dezinfekcinius tirpalus (70 proc. alkoholinius dezinfekantus).

Ar saugu sausu būdu valyti (šluoti) laiptines?

Nesaugu, nes tokiu būdu yra pakeliamos dulkės ir mikroorganizmai (ligų sukėlėjai: virusai, bakterijos ir kt.) ir juos gali įkvėpti žmogus.

Jei jūsų laiptinėje gyvena sergantis ar įtariamas sergantis užkrečiamąja liga, kaip dezinfekuoti laiptinę?

Rekomenduojama laiptinę ir turėklus dezinfekuoti alkoholiniu dezinfekantu, kurio koncentracija ne mažesnė nei 70 proc., arba buitiniu balikliu, kuriame chloro koncentracija yra 0,5 proc.

Komentarai

 • Kodėl nevalomos Ramygalos 116 namo laiptinės ? Juk mokame pinigus. Pirmininke, nejau proto neturi, kad tokiu viruso laikotarpiu būtina kasdien šlapiai pravalyti. !!!!!! Už ką pinigus gauni, jei nedirbi ?

  • Kai tokia situacija imkite ir pavalykit patys , negi taip sunku.

   • O kodėl patiems valyti, jei yra žmogus, kuris TURI valyti, nes iš mūsų pinigų gauna atlyginimą ?

 • Galvoju,jeigu laiptinė yra bendro naudojimo patalpa,tai visi turi prisidėti po lygiai priklausomai nuo zmoniu skaiciaus bute.Dabar vienas valo kiti ne ir nepriversi.Butina samdyti tam zmogu kuris tinkamai valytu ir dezinfekuotu.Nors ir is kaupiamuju lėsu.

 • Šunis vedžioja laiptais , prineša purvo, pritaško visur. Kodėl nesprendžiamas klausimas dėl šunų laikymo daugiabučiuose ir vedžiojimo , nes visiems gyventojams jau įgryso ?

  • Tokios bobulkos visiem dar labiau igryso. Sedi katantine ir sedek.

   • Aš ne bobulke, bet esu prieš šunų laikymą daugiabutyje. Taip jie teršia. Šuneliui reikia laisvės, o ne 4 sienų kalėjimo. Šunis gali laikyti tik tie, kas turi gyvenamąjį namą. šuo turi gyventi už tvoros, atlikti namų sargo vaidmenį laivai lakstydamas po kiemą ar jam skirtą teritoriją. Reikia daugiau dėmesio skirti vaikams ne šunims. Daug šunininkų savo augintinių „tortų“ nesurenka, o tai yra įvairių infekcijų židiniai. Ko tie šunininkai bijo, kad jiems asmeninio sargo reikia? Manau, šunis laiko despotai, kurie ieško to, kas jiems tarnautų, paklustų. Vargšas šunelis yra priklausomas nuo šeimininko ir šokinėja jį pamatę,o bejausmis egoistas taip patenkina savo EGO.

 • Ir pripurvina.

  • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (8)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų