Jau vienuoliktą kartą startavo reikšmingiausias regiono verslo renginys, kuriame šįmet savo paslaugas ir produktus pristatys 150 dalyvių. P. Židonio nuotr.

Verslo parodoje apie iššūkius ir ambicijas (foto galerija)

Verslo parodoje apie iššūkius ir ambicijas (foto galerija)

Panevėžyje jau 24-ą kartą šurmuliuoja tarptautinė paroda „EXPO Aukštaitija 2019“, sutraukusi per pusantro šimto dalyvių iš įvairių šalies kampelių. Jau vienuoliktą kartą „Cido“ arenoje vykstančiame reikšmingiausiame regiono metų verslo renginyje visą savaitgalį bus galima pirkti, parduoti, išvysti naujoves, pasidomėti ne tik verslo, bet ir švietimo, kultūros pasiekimais.

„Recesija“ – tarp ieškomiausių

Panevėžio savivaldybės ir Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų (PPPAR) organizuojamas renginys tradiciškai prasidėjo IQ forumu. Šiemet jo tema – „Panevėžys globaliame pasaulyje: iššūkiai ir ambicijos“. Forume diskutuota apie išmanius XXI amžiaus miestus, Kinijos interesų sklaidą Rytų ir Vidurio Europoje, išvykusiųjų sugrįžimą į Panevėžį, šiandienos iššūkius verslui.

Lietuvos banko Ekonomikos departamento direktorius Aurelijus Dabušinskas atkreipė dėmesį į pasaulyje ir euro zonoje prastėjančius ekonominius rodiklius. „Google“ paieškos langelyje žodis „recesija“ jau atsiduria kaip dažnai ieškomas. Pasak A. Dabušinsko, daugelis rodiklių – tiek statistinių, tiek apklausų – rodo, kad pasaulio ekonomika pamažu stoja. Neigiamas poveikis ekonomikos aktyvumui labiausiai jaučiamas per pramonę, užsienio prekybą. Akylai stebima, ar užkratas iš šių sektorių nepersimes į kitas ekonomikos sritis – paslaugas, viešąjį sektorių.

Koreguoja BVP prognozę

Lietuvoje situacija kol kas teikia optimizmo. Pasak A. Dabušinsko, Lietuvos bankui neseniai teko tikslinti šių metų bendrojo vidaus produkto augimo prognozę – vietoje planuotų 3,2 procento kelti iki 3,7 procento. Tiesa, kitų metų prognozė palikta tokia pati – realusis BVP turėtų augti 2,5 procento.

„Investicijų raida buvo žymiai geresnė nei tikėjomės, net geresnė nei pernai per pirmąjį pusmetį. Priežastis – gerokai didesnis Europos Sąjungos fondų panaudojimas“, – sako A. Dabušinskas.

Europinius pinigus daugiausia investavo viešasis sektorius – į infrastruktūrą, pastatus. Tai skatina ekonominį aktyvumą ir BVP augimą. Pastebima, kad namų ūkiai turi atsidėję pinigų taupymui. Įtampą darbo rinkoje sumažino mažesni įmonių lūkesčiai ir iš užsienio sugrįžtantys lietuviai, kurie papildė darbo rinką. Tiesa, daugiausia darbo vietų kuriama labai specifinėje veikloje – transporto sektoriuje.

Naujos spalvos

Nepaisant nerimą keliančių ženklų, paroda Panevėžyje atskleidžia verslo pasiekimus ir žvilgsnį į perspektyvą. PPPAR prezidentas Sigitas Gailiūnas, atidarydamas parodą, pabrėžė, kad forumo dalyviai – optimistai, o artėjančius iššūkius siekiama įveikti pozityviai.

„Pirkime, parduokime, turėkime pelną, bendraukime“, – linkėjo verslininkams ir parodos lankytojams S. Gailiūnas.

Šiųmetės parodos svečias Taivano ambasadorius Baltijos šalims J. E. p. Andy Chin pabrėžė, kad Panevėžį su Taivanu sieja didelis bendras projektas, susijęs su išmaniuoju miestu. Be to, vienija bendros vertybės, tokios kaip laisvė ir demokratija. Ambasadoriaus nuomone, kitais metais „EXPO Aukštaitija“ parodoje bus galima išvysti ir Taivano verslininkų delegaciją.

PPPAR generalinis direktorius Visvaldas Matkevičius atkreipė dėmesį, kad šiųmetė paroda įgavo naujų spalvų. Jos metu organizuotos net dvi tarptautinės konferencijos. Viena susijusi su ekonomika, kita – su maisto užauginimu, vartojimu, saugojimu ir utilizavimu.

Abi savaitgalio dienas šurmuliuosiančioje parodoje tradiciškai netrūks renginių visokiam skoniui. Scenoje pasirodys įvairūs meno kolektyvai, vyks konkursai ir linksmins kitos pramogos.

„EXPO Aukštaitija“ ekspozicija užima per 1 700 kv. m. Kasmet parodą aplanko daugiau kaip 30 tūkstančių lankytojų.

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų