Buvusio profilaktoriumo pastatą nupirkę Panevėžio verslininkai čia mato gyventojams reikalingų paslaugų vietą. P. Židonio nuotr.

Verslininkai reanimuos miesto vaiduoklius

Verslininkai reanimuos miesto vaiduoklius

 

Dar vienas daugiabutis, administracinės patalpos ir naujų paslaugų vieta – tokios mintys šiandien sukasi buvusį „Ekrano“ profilaktoriumą, uždarytą „Verdenės“ ir nebaigtą Pilėnų mokyklą bei kitas apleistas miesto senienas supirkusių verslininkų galvose. Negana to, vietą parduotuvei Panevėžyje numatė ir vienas didžiausių Lietuvoje statybinių medžiagų, apdailos ir sodo prekių prekybos tinklas.

Panevėžio savivaldybė džiaugiasi galvos skausmą dėl senų, apleistų pastatų šįmet itin sėkmingai išdalijusi verslui. Dabar jau jam tenka mąstyti, ką veikti su nupirktu didžiuliu buvusio „Ekrano“ profilaktoriumo pastatu ant marių kranto, uždarytos „Verdenės“ mokyklos vaiduokliu ir nebaigta statyti Pilėnų mokykla.

Naujieji šių pastatų savininkai kuria grandiozinius planus.

Šią savaitę Registrų centras pagaliau įregistravo naujus Savivaldybės parduotų statinių Elektronikos gatvėje, kur anksčiau veikė profilaktoriumas, savininkus. Jais tapo didmenine prekyba elektronikos komponentais bei įranga Rusijos ir Baltarusijos automobilių bei elektronikos pramonei užsiimanti įmonė „Anaris“. Ketverius metus gyvuojančiai bendrovei vadovauja Andrius Zigmantas – stambios Panevėžio bendrovės „Stigma“ vadovo Alfredo Zigmanto sūnus.

Jiedu jau vysto senovinių automobilių muziejaus idėją Panevėžyje. Ar kažkas panašaus gali atsirasti ir prie „Ekrano“ marių, „Anario“ direktorius atskleisti dar nenori.

Ant marių kranto naujos paslaugos

A. Zigmantas užsimena, kad daugiau nei 4 tūkst. kv. m ploto pastatas ant marių kranto galėtų tarnauti paslaugų sektoriuje. Visgi, pasak verslininko, tai nebus nei viešbutis, nei gydymo įstaiga, nors būtent tokia iki šiol buvo įregistruota statinio paskirtis.

„Nenoriu anksčiau laiko atskleisti mūsų sumanymo. Galiu pasakyti, kad ten nebus jokios gamybos, pastatai bus pritaikyti tam tikroms gyventojų paslaugoms. Iki sausio laukiame sukurtos vizualizacijos, tada galėtume plačiau pristatyti planus“, – sako naujasis buvusio profilaktoriumo savininkas.

Anot jo, didesnių pokyčių apleistoje prestižinėje vietoje šiemet laukti dar neverta. Bet verslininkas nenusiteikęs per ilgai užtrukti – kol kas neatskleidžiamą idėją paversti realybe planuojama nepraėjus nė penkmečiui.

Ilgai nieko nedominusioje buvusioje „Verdenės“ mokykloje planuojama įrengti du gyvenamuosius butus ir administracines patalpas. P. Židonio nuotr.

A. Zigmantas sako, kad į apleistą grandiozinį pastatą investavę spontaniškai.

„Panevėžys pajudėjo iš mirties taško. Ir mums norėjosi kažką padaryti“, – teigė verslininkas.

Šis pirkinys kartu su žemės sklypu kainavo per 260 tūkstančių eurų.

Benamių ilgus metus niokotas ir apleistas pastatas Elektronikos gatvėje pirkėjo neišgąsdino. Kaip tiek laiko stovėjęs be priežiūros, pasak A. Zigmanto, jis visai normalios būklės. Savininkas jo nežada griauti, tačiau neslepia, kad didelių patalpų renovacija pareikalaus nemažų investicijų.

Žemė aplink buvusios gydyklos pastatus – visuomeninės paskirties. Dalyje pastato šiuo metu veikia Priklausomybės ligų centras, bet ir jį ateityje planuojama iškelti į Tinklų gatvę.

Mokyklos vietoje – butai

Kaimynai įtariai dairosi ir į po truputį tvarkomą ilgai tuščią stovėjusį „Verdenės“ mokyklos pastatą su 1,6 ha žemės sklypu. Jį 16-ame aukcione už 170 tūkst. eurų nusipirkusios įmonės „Senvagės rezidencija“ vadovas, buvęs Panevėžio savivaldybės dizaineris Romualdas Lukšas ramina, kad nieko neleistino čia daryti nežada.

Naujieji savininkai planuoja, jog buvusios mokyklos vietoje atsiras du gyvenamieji butai ir administracinės patalpos. Tačiau kol kas jiems pavyko tik aptvarkyti mokyklos sporto salę, pasirūpinti aplinkos priežiūra ir saugumu. Paspartinti planus, pasak R. Lukšo, trukdo ilgos biurokratinės procedūros.

„Šiuo metu vyksta sklypo paskirties keitimo procedūros, jos, kaip ir visi tokie darbai, užtrunka. Nenorime maišyti eiliškumo, daryti klaidų, tad laukiame“, – teigė įmonės vadovas.

Sutvarkius reikalus dėl sklypo, bus keičiama pastato paskirtis. O kada prasidės statybos, R. Lukšas dar net nešneka.

Kelia koją naujas prekybos tinklas

Konkrečiai kalbėti apie verslo planą dar nedrįsta ir dvidešimt šeštą kartą Panevėžio savivaldybės skelbtame aukcione ilgametį statybų vaiduoklį V. Alanto gatvėje – 7 tūkst. kv. m pastatą su 3,12 ha žemės sklypu už 224 tūkst. eurų įsigijusios panevėžiečių statybos bendrovės „JK ranga“ generalinis direktorius Arnoldas Kleiba.

Anksčiau jis minėjo, kad investiciniame projekte numatyta 2,6 tūkst, kv. m prekybos salė, 550 kv. m kavinė, dar per 3,8 tūkst. kv. m – siūlomos nuomotis patalpos. Daugiau nei 1 800 kv. m numatyta triukšmingai Panevėžį turėjusiam palikti komercinio kino teatrui „Forum Cinemas“. Taip pat čia įsikurti siūlyta vienam didžiausių apdailos ir statybinių medžiagų bei sodo ir namų apyvokos prekių parduotuvių tinklų Lietuvoje „Ermitažas“. Visgi šis savo naujai parduotuvei Panevėžyje numatė kitą vietą.

Nors vyksta intensyvios derybos su potencialiais klientais, šiais metais, rimtesnių darbų nebaigtos mokyklos Alanto g. teritorijoje neplanuojama. „Sekundės“ nuotr.

„Ermitažo“ Pardavimų ir rinkodaros skyriaus direktorė Laima Skirienė „Sekundei“ patvirtino, kad bendrovė iš tiesų planuoja plėtrą visoje Lietuvoje, yra numatyta nauja parduotuvė ir Panevėžyje. Bet kada prasidės jos statyba, koks bus formatas bei darbo vietų skaičius, pašnekovė pažadėjo informuoti vėliau.
„Forum Cinemas“ taip pat neduoda tvirto atsakymo, ar įsikurs V. Alanto gatvėje. Pirmiausia, pasak A. Kleibos, reikia surinkti kino teatrui kitus verslo kaimynus.

„Vis dar svarstome, ką galėtume prijungti prie teatro. Turime variantų, kai kas ir pasisiūlo, bet mes renkamės, kalbamės. Viskas taip greit nepasidaro“, – sako direktorius.

Šiais metais, anot jo, rimtesnių darbų nebaigtos mokyklos teritorijoje neplanuojama. Čia jau išlygintas sklypas, pastatyta tvora, aptvarkytas pats pastatas.

Ir slėptuvė, ir butai

Šiomis dienomis Panevėžio savivaldybė aukcione pardavinėja negyvenamas pagalbines patalpas su žemės sklypu Staniūnų gatvėje, jų pradinė kaina 13,5 tūkst. eurų. Savivaldybės aukcione už 100 eurų galima nusipirkti ir slėptuvę, ir už 2700 eurų nedidelį butą Marijonų gatvėje.
Iš viso šiais metais Savivaldybė viešuose nekilnojamojo turto aukcionuose pardavė 9 objektus. O lapkritį Tarybai bus siūloma įtraukti į parduodamų objektų sąrašus dar 4 būstus. Tai daugiausia butai bendrabučiuose su bendrojo naudojimo patalpomis arba butai mediniuose namuose.

Komentarai

  • vasario g . 5 pastatas ardomas vandens ,bet kada gali griuti

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų