Ūkio ministras Virginijus Sinkevičius verslininkų kvietimu apsilankė Panevėžyje ir aptarė didžiausias kylančias problemas. V. BULAIČIO nuotr.

Verslininkai ministrui išsakė savo skaudulius

Verslininkai ministrui išsakė savo skaudulius

Miesto ir rajono verslininkai, regiono merai turėjo galimybę išdėstyti savo problemas penktadienį Panevėžyje viešėjusiam ūkio ministrui Virginijui Sinkevičiui.

Čia Ūkio ministerijos vadovas lankėsi Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų kvietimu.

„Norime parodyti, kaip verslas laikosi Panevėžyje, iškelti mūsų problemas, ką mes matome, ko norėtume“, – sakė, kad norėta supažindinti ministrą su Panevėžio regionu, sužinoti, kas daroma valdžios sluoksniuose gerinant verslo sąlygas, rūmų prezidentas Sigitas Gailiūnas.

Ministras lankėsi keliose miesto ir rajono įmonėse, domėjosi, kaip joms sekasi, su kokiomis problemomis susiduria. Pasak S. Gailiūno, įmonėse aptarti klausimai susiję ir su žemės paskirties keitimu, mokesčiais ir pan. Jo manymu, ministro vizitas rodo, kad verslą reikia vystyti ne vien sostinėje, bet ir regionuose.

Galiausiai susitikta prie apvalaus stalo su keliolikos įmonių vadovais, regiono merais. Pasak ūkio ministro V. Sinkevičiaus, jis kiekvieną penktadienį lankosi kuriame nors regione ir susipažįsta su šalies ūkiu. Jo įsitikinimu, tokie reguliarūs susitikimai regionuose yra labai svarbūs.

„Sėdėti užsidarius Vilniaus mieste ar skraidyti po pasaulį neturėtų būti numeris vienas ministro prioritetų sąraše, o jeigu mes kalbame, kad mums rūpi regionai, privalome žinoti, kaip jie gyvena“, – sakė V. Sinkevičius.

Jo pastebėjimu, bendras vaizdas labai panašus visoje Lietuvoje. Didžiausia verslininkų minima problema, apie kurią išgirdo ir Panevėžyje, yra žmogiškųjų išteklių trūkumas. Regiono įmonės atsiveža darbuotojų iš aplinkinių regionų, tačiau žmonių vis tiek trūksta. O labiausiai stinga kvalifikuotų darbuotojų.

„Įmonės tampa išmanios, daug investuoja, atkeliavo ketvirtoji pramonės revoliucija ir robotizacija. Tačiau investuojant į robotizuotus procesus, trūksta specialistų, mechanikų, inžinierių, kurie galėtų dirbti su tomis išmaniomis staklėmis“, – sakė ministras ir pridūrė, kad tai yra gerai atlyginamos darbo vietos.

Verslininkai svarstė, kaip galbūt būtų galima paskatinti regionus mokestinėmis lengvatomis, išsakė susirūpinimą dėl mokestinių įstatymų niuansų. Užvirė karšta diskusija, kaip būtų geriausia pritraukti darbuotojų iš trečiųjų šalių.

V. Sinkevičiaus manymu, Panevėžys turi potencialo. Laisvoji ekonominė zona šiuo metu nėra užpildyta, tačiau dar yra gana nauja ir pildysis. Pasak jo, šių dienų realija tokia, kad nors žmonės emigruoja, juos galėtų sulaikyti geros darbo vietos.

„Kiekvieno mero, kiekvieno administracijos vadovo regione užduotis turėtų būti gerai mokamų darbo vietų kūrimas. Ne baseinai ir ne trinkelės sulaikys žmones, bet gerai mokamos darbo vietos. Kai žmogus užtikrintai galės padėti maisto ant stalo savo šeimai, tuomet jis galbūt galvos apie baseiną ir apie trinkeles“, – sako V. Sinkevičius.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų