P. Židonio nuotr.

Verslas alkanų vaikų sąskaita

Verslas alkanų vaikų sąskaita

Mokslo metai nauji, o problemos tos pačios. Nors Panevėžyje moksleivių tėvai jau ne vienerius metus kovoja, kad vaikai mokyklose gautų sočius pietus už adekvačias kainas, situacija kai kurių švietimo įstaigų valgyklose ir toliau šiurpina.

Nuo šio rudens Vytauto Žemkalnio gimnazijos gimnazistus pradėjus maitinti jau liūdnai pagarsėjusiai įmonei „Maisto slėnis“, mokiniai masiškai ėmė skųstis alkiu.
Iš pradžių tuo nepatikėję tėvai patys įsitikino: porcijos tokios mažos, tarsi maistas būtų ruošiamas kūdikiams, o sočiau pavalgyti reikėtų mažiausiai penkių eurų.

Šokiravo porcijų dydis

Į V. Žemkalnio gimnaziją leidžianti dvynukes panevėžietė Rasma Pažemeckaitė pasakoja, jog viena mergaičių grįžusi iš mokyklos pradėjo guostis, kad skauda pilvą.
Mamai pradėjus aiškintis negalavimo priežastis, paaiškėjo, kad dukra tiesiog alkana. R. Pažemeckaitė sako iš pradžių nepatikėjusi, mat mergaitėms mokykloje priklauso nemokami pietūs, o ir pati kasdien joms duodanti po 2,5 euro. Bet paaiškėjo, kad už skiriamus pinigus neįmanoma nusipirkti net pusę porcijos – tokia kainuojanti 2,8 euro.
„Pati atvykusi pasiimti mergaičių nuėjau į valgyklą pavalgyti. Man į lėkštę įdėjo tokį mažą faršo spiriuką, kokį įprastai dedame į sriubą, ir šaukštą grikių košes. Dar paklausiau, ar čia pusė porcijos, bet patikino, kad visa. Keli šaukštai sriubos – 60 centų. Mano pietūs kainavo 4,70 euro ir išėjau alkana. Kad dukros būtų pavalgiusios, dienai reikėtų bent dešimties eurų. Tai nesuvokiama“, – kalbėjo pradinukių mama.
Tėvų komitetui priklausanti R. Pažemeckaitė pasakojo, kad pradėjo plaukti ir kitų tėvų skundai dėl pernelyg mažų porcijų ir išpūstų kainų.
Ji jau surinkusi per 400 tėvų, nepatenkintų tokiu valgyklos maitinimu, parašų.
Pasak Rasmos, nieko nestebina, kad mokiniai masiškai tuština mokykloje esantį maisto automatą. Jame sulčių pakelis kainuoja 50 centų, valgykloje tokios pačios – jau 80 centų. Net keturiasdešimt centų brangesnis valgykloje ir kukurūzų užkandis.

Pigiau kavinėse

Pasak R. Pažemeckaitės, pikta yra ne tik dėl skriaudžiamų vaikų. Valstybė skiria nemokamą maitinimą, kad jie būtų sotūs, o ne kad iš to būtų daromas verslas. Tačiau šiuo atveju, mamos nuomone, atsitiko būtent taip.
„Atėjus į valgyklą papietauti net širdį suspaudė matant gal ketvirtoką, kuriam buvo duodami nemokami pietūs. Lyg kokiam žvirbliukui. Pati jam pasiūliau nupirkti bandelę. Tai kur patenka valstybės pinigai, skiriami vaikų maitinimui? Gal geriau jokios valgyklos ir patiems tėvams už tuos pinigus nupirkti valgyti iš mieste esančių valgyklų, kur už 3,5 euro porcijos tokios, kurių net aš ne visuomet galiu įveikti“, – piktinosi R. Pažemeckaitė.

Visą straipsnį skaitykite rugsėjo 8 dienos (penktadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Komentarai

  • Siaubas kazkoks,kuo toliau tuo graziau,kur valdzia idomu ziuri?Gal tegu pas juos tokia valgykla atsidaro,bent nutukusiu maziau bis.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų