Velžio gimnazijos dvyliktokė – Lietuvos jaunųjų filologų konkurso prizininkė

Velžio gimnazijos dvyliktokė – Lietuvos jaunųjų filologų konkurso prizininkė

Gegužės 2–4 dienomis Palangos Vlado Jurgučio mokykloje vyko jaunųjų filologų konkursas, kuriame dalyvavo 127 mokiniai iš visos šalies. Konkurso dalyviai pristatė savo darbus septyniose – kalbos, kritikos, prozos, poezijos, publicistikos, vertimų bei tautosakos ‒ sekcijose.

Velžio gimnazijos dvyliktokės Eglės Pilkauskaitės eilėraščiai buvo pristatyti poezijos sekcijoje, kurioje darbas vyko dvi dienas.

Mokinių pateiktus poezijos kūrinius nagrinėjo trys komisijos nariai: R. Šileika (rašytojas ir fotografas, šiuo metu dirbantis Vilniaus dailės akademijoje), D. Petrošius (poetas, eseistas) ir visų sekcijų vertinimo komisijos pirmininkas R. Tamošaitis (rašytojas, literatūrologas, humanitarinių mokslų daktaras, Vilniaus universiteto Lietuvių literatūros katedros docentas).

Komisijos nariai skaitė ir išsamiai nagrinėjo dalyvių kūrybą negailėdami ne tik kritikos, bet ir patarimų. Konstruktyviausiai savo sekcijoje trečiąją vietą užėmusios Eglės eilėraščius analizavo R. Tamošaitis, įžvelgęs merginos kūriniuose subtilias metaforas, aliuzijas į lyrinio subjekto vidinių būsenų kaitą bei tapybiškus įvaizdžius, paimtus iš kasdieninio gyvenimo.

Komisijos pirmininkas sekcijos dalyviams citavo eilėraščių ištraukas, pabrėždamas, jog vizualių detalių pastebėjimas kūrinio kontekste įgauna nepakartojamo žavesio.

Vėliau kuriantieji dalyvavo literatūriniame vakare, kurio metu skaitė savo kūrybą. Poetas D. Petrošius ir čia pastebėjo kūrėjos gebėjimą užmegzti ryšį su auditorija.

51-ojo Lietuvos mokinių jaunųjų filologų konkurso uždarymo metu I–III vietų laimėtojai buvo apdovanoti diplomais, medaliais bei atminimo dovanomis.

Komentarai

  • Įdomu, kodėl išskirta viena mokinė. Tame pačiame konkurse laimėjo net trys miesto gimnazistai, jie gavo I, II ir III laipsnio diplomus. Pasidomėkit.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų