P. Židonio nuotr.

Velotrasai – dar vienas šansas

Velotrasai – dar vienas šansas

Panevėžio kultūros ir poilsio parke šalia ekstremalų aikštelės turėtų atsirasti nauja infrastruktūra dviračių sporto entuziastams – velotrasa.

Pernai nepavykus pirmuoju bandymu gauti pinigų šiai trasai įrengti europinėmis lėšomis, Panevėžio savivaldybė laimę bandys dar kartą.

Idėja tokią trasą turėti ir Panevėžyje brandinama jau senokai.

Ji buvo numatyta dar atnaujinant patį parką, tačiau tąkart tokiam objektui būtų neužtekę pinigų. Šiuo metu tokias dviračių trasas jau turi daugelis šalies miestų.

Bene artimiausios – Anykščiuose ir Šiauliuose.

Tokios savame mieste neturintys dviračių entuziastai panevėžiečiai tenkinasi ekstremalaus sporto aikštele Kultūros ir poilsio parke arba savadarbėse trasose Staniūnuose bei miesto pakrašty, netoli motokroso trasos.

Įveiktų nemindami ir nesispirdami

Panevėžyje planuojama velotrasa turėtų būti didesnė nei šiauliečių.

Pagrindinės trasos ilgis numatytas apie 190 metrų, pradedančiųjų – apie 48 metrus. Pastaroji būtų skirta patiems mažiausiems, dar besimokantiems valdyti vadinamąjį balansinį arba paprastą dviratuką. Pagrindinėje trasoje numatoma įrengti didesnius kalnelius, staigesnius posūkius. Abi trasas dviratininkai, riedutininkai, riedlentininkai ir paspirtukininkai galėtų įveikti nemindami pedalų ir nė nesispirdami.

Statyti velotrasą numatoma Kultūros ir poilsio parke esančiame laisvame sklype netoli ekstremalaus sporto aikštelės.

Nors kaimyniniai miestai jau turi dviračių trasas, Panevėžyje ketinama įrengti didesnę. P. Židonio nuotr.

Vienijasi su latviais

Miesto Savivaldybės Investicijų projektų skyriaus vedėjos Linos Bareikienės teigimu, lėšų tokiam projektui ieškoma ne iš miesto kišenės.

Pernai pavasarį bandyta gauti finansavimą pagal Lietuvos ir Latvijos bendradarbiavimo per sieną programą. Tačiau pirmas bandymas Panevėžiui nebuvo sėkmingas.

Nuo birželio 21-osios startuos antrasis kvietimas šiai paramai gauti ir Aukštaitijos sostinė bandys dar sykį.

Pasak L. Bareikienės, šį kartą bus teikiamas kiek pakeistas projektas. Visų pirma, keičiasi projekto partneriai. Kartu su Panevėžiu projekte dalyvaus Daugpilio psichoneurologinė ligoninė ir daugiafunkcis socialinių paslaugų centras „Priedytė“ Latvijoje.

Panevėžio savivaldybės dalis sudarytų apie 350 tūkst. eurų, 80 procentų iš jų, tai yra apie 280 tūkst. eurų – europinės lėšos.

Miestui liktų prisidėti apie 35 tūkst. eurų.

Pasak L. Bareikienės, jei pavyktų gauti finansavimą, dviračių trasos statybos parke greičiausiai prasidėtų tik kitais metais.

Kultūros ir poilsio parke planuojama įrengti dar vieną objektą aktyvioms pramogoms – velotrasą.

Žmonėms su negalia ir jų šeimoms

Įrengtąja velotrasa naudotųsi visi panevėžiečiai, nors projektas skirtas asmenims su intelekto/psichikos negalia ir jų šeimoms.

„Šiame projekte dėmesys bus kreipiamas šeimoms, auginančioms vaikus su intelekto sutrikimu, bet dėmesys skiriamas ir kitiems šeimos nariams. Labai dažnai susikoncentruojame į vaikus, turinčius sutrikimą, bet dažnai pamirštami kiti šeimos vaikai, kiti jos nariai. Šiuo projektu dėmesys būtų teikiamas ir kitiems šeimos nariams, kad būtų užtikrintas ir jų užimtumas, aktyvi jų veikla“, – sako L. Bareikienė.

Manoma, kad Panevėžyje tokių šeimų bus apie 20.

Už projekto lėšas Panevėžyje ne tik būtų įrengiama dviračių trasa, bet ir perkama

15-iolika BMX dviračių, šalmų, apsaugų. Kvalifikuoti specialistai rengtų užsiėmimus intelekto sutrikimų arba psichikos negalią turintiems asmenims Panevėžio kultūros ir poilsio parke esančiose vaikų žaidimų ir sporto aikštelėse, kol tuo pačiu metu jų šeimos nariams bus vedamos dviračių treniruotės velotrasoje.

Niekas neužmirštas

„Tikrai reikalinga, tikrai džiaugiamės, kad Savivaldybė daro šį projektą ir mes į jį įsijungiame. Mokykla turės ne tik materialinės naudos – gausime dviračių, – bet ir jungsime tėvus į šį projektą. Čia ir yra esmė, kad dalyvaus ir neįgalieji, ir sveiki žmonės, ir užsienio partneriai“, – sako Panevėžio „Šviesos“ ugdymo centro direktorius Petras Leikauskas.

Pasak jo, toks projektas labai svarbus tiek auklėtiniams, tiek jų šeimų nariams ir rodo, kad Panevėžyje niekas nėra užmirštas.

„Ir svarbiausia, kad tokie užsiėmimai nebūtų vienkartinis dalykas“, – teigia P. Leikauskas.

Komentarai

  • Svarbu pastatyt, nors ir dėl dvidešimties vaikų. Tai jei statyt, tai statyt kad galėtų sporto varžybos vykt. O be to kas prižiūrės , kiek kainuos administruot.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų