Vatikano dienraštis jau stabdo leidybą

Vatikano dienraštis jau stabdo leidybą

Vatikano oficialus dienraštis laikinai neplatins savo spausdinto leidinio dėl karantino, įvesto kovojant su naujuoju koronavirusu.

Ketvirtadienį bus tik antras kartas per 150 metų gyvuojančios dienraščio „L’Osservatore Romano“ istoriją, kai laikraščio spausdinimas bus sustabdytas. Ankstesnis kartas buvo 1870 metų rugsėjo 20 dieną, kai sukilėlių pajėgos įžengė į Romą, siekdamos suvienyti Italijos pusiasalį ir prijungti Popiežiaus sritį.

Vyriausiasis redaktorius Andrea Monda (Andrėja Monda) pranešė, kad laikraščio elektroninis leidimas krizės metu vyks įprasta tvarka ir kad spaudinys vėl bus platinamas kaip įmanoma anksčiau. Italija – koronaviruso pandemijos epicentras Europoje – liepė užsidaryti visoms įmonėms ir paslaugų teikėjoms, kurių veikla nėra gyvybiškai svarbi, siekiant sustabdyti užkrato plitimą.

„L’Osservatore Romano“ spausdina laikraščius italų kalba, taip pat savaitinius ar mėnesinius leidimus anglų, ispanų, prancūzų, vokiečių ir lenkų kalbomis. Didžioji dalis turinio yra susijusi su tarptautinėmis naujienomis, taip pat skelbiama daug straipsnių apie religiją ir kultūrą. Dienraštis taip pat viešina popiežiaus kalbas, potvarkius ir sprendimus dėl Bažnyčios pareigūnų paskyrimo.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų