„Sekundės“ nuotr.

Vasaros stovyklos pajuto antplūdį

Vasaros stovyklos pajuto antplūdį

Beveik metus karantino kalintų mokinių tėvai puolė ieškoti galimybių bent vasarą atžalas išsiųsti toliau namų. Vaikų vasaros poilsio kainas pakėlusios stovyklos, žinoma, džiaugiasi tokiu dėmesiu.

Elektroninę registraciją jau paskelbusi Berčiūnų ateitininkų stovykla vos per porą pirmųjų dienų sulaukė 200 užsiregistravusiųjų.

„Aš pats auginu daug vaikų ir matau, kas darosi su jais. Jei anksčiau dar galėjome suvaldyti naudojimąsi išmaniosiomis technologijomis, dabar net neturime teisės mėginti tą daryti – kaip mokinys mokysis be kompiuterio, interneto. COVID-19 gal aplenks, bet turėsime rimtų priklausomybių“, – išaugusio susidomėjimo priežastį mato Berčiūnų ateitininkų stovyklos direktorius Artūras Stambrauskas.

Visgi jis prisipažįsta dar nežinantis, ar dėl karantino reikalavimų šįmet galės vasarą priimti 280 stovyklautojų, kaip būdavę anksčiau. Griežti reikalavimai dėl veiklos plotų normatyvų, vaikų testavimo ir apsaugos, tikėtina, raudoną brūkšnį elektroninėje registracijoje nubrėš anksčiau.

A. Stambrauskas jau kreipėsi į Švietimo, mokslo ir sporto bei Sveikatos apsaugos ministerijas, prašydamas švelninti vaikų vasaros stovyklų darbo taisykles.

„Kartais tie sprendimai sudaro įspūdį, kad šie žmonės gyvenime nėra buvę stovyklose“, – teigia direktorius.

Vyriausybė subūrė darbo grupę vaikų vasaros poilsiui organizuoti. Į ją įtrauktas ir A. Stambrauskas.

„Pernai mums užteko termometro ir vizualinės vaikų apžiūros. Šiemet viskas daug sudėtingiau, bet tikime, kad iki sezono pradžios suvaržymai bus sušvelninti“, – teigia A. Stambrauskas.

Stovyklai ieško pirkėjo

Dėmesiu šiemet nesiskundžia ir Karsakiškio seniūnijoje 10 ha sklype įsikūrusios stovyklos „Vaikystės šilelis“ vadovė Daiva Arelytė. Laisvos vietos ir čia jau rezervuojamos.

Kiek stovyklautojų šią vasarą priims, direktorė dar tiksliai nežino – daug ką lems nuolat besikeičiantys reikalavimai dėl vaikų saugumo.

„Grupės dar nėra sukomplektuotos. Bet mes jau pernai dėl koronaviruso sumažinome vaikų skaičių ir šiemet jo nedidinsime“, – teigia D. Arelytė.

Direktorė irgi tikisi švelnesnių reikalavimų vaikų vasaros poilsio organizatoriams.

Panevėžio rajone jaunuosius stovyklautojus iki 2019 m. priimdavo ir „Trimitas“.

Ir fiziškai, ir morališkai pasenusios infrastruktūros, reikalaujančios milžiniškų investicijų, iš valstybės perimti nepanorus nei Panevėžio rajono, nei miesto savivaldybėms, stovykla ruošiama parduoti Turto banko aukcione.

Pasiūlos trūks

Panevėžio rajono savivaldybė šiais metais leido organizuoti ir vadinamąsias vienadienes stovyklas įstaigoms, kurios turi teisę vykdyti švietimo veiklas. Kaip ir pernai, tam skirta 20 tūkst. eurų. Pasak Savivaldybės atstovų, vaikai labai veržiasi į tokį poilsį. Šią savaitę rajonas patvirtino tvarką dėl papildomų lėšų iš Neformalaus vaikų švietimo (NVŠ) krepšelio perdavimo stovykloms rengti. Dėl karantino rajonas nepanaudojo 20 tūkst. iš 146 tūkst. eurų, skirtų būreliams ir kitiems užklasiniams užsiėmimams. Stovyklų organizatoriai kviečiami teikti naujas vasaros poilsio programas ir pretenduoti į atsiradusias papildomas lėšas.

Tą patį miesto įstaigoms siūlo ir Panevėžio savivaldybė. Jai iš kiek daugiau nei pusės milijono eurų šių metų NVŠ krepšelyje liko apie 70 tūkst. eurų. Dėl jų taip pat paskelbtas konkursas stovykloms organizuoti.

Kiek anksčiau Panevėžys vaikų poilsiui šią vasarą jau buvo paskyręs 21 tūkst. eurų iš miesto biudžeto. Šie pinigai išdalyti stovyklas ruošiantiems daugiau nei pusšimčiui organizatorių.

„Papildomi pinigai stovykloms skiriami sutaupius valstybės lėšų. Pernai jų liko nuo neįvykusios dainų šventės. Tada mūsų miestui teko 200 tūkst. eurų labai pravertusi pagalba“, – teigia miesto savivaldybės Švietimo skyriaus specialistė Audronė Bagdanskienė.

Nors stovyklų paklausa didžiulė, specialistė abejoja, ar dėl karantino suvaržymų daug jų šią vasarą ryšis dirbti.

„Poreikis – tikrai didelis, bet pasiūlos gali trūkti“, – spėja A. Bagdanskienė.

Priims mažiau poilsiautojų

Panevėžio Elenos Mezginaitės viešoji biblioteka stovykloms rengti iš miesto biudžeto šįmet gavo 1970 eurų. Už juos įvairiausių veiklų prigalvojo penkios bibliotekos.

Įstaigos direktorė Loreta Breskienė džiaugiasi sulaukianti daug besidominčiųjų skambučių. Dėl karantino, anot jos, kol kas planuojamos pramogos tik mieste, o ir vaikų bibliotekos žada priimti mažiau nei anksčiau.

„Viena biblioteka priimdavo į stovyklą 50 mokinių, šiemet jų lauksime perpus mažiau“, – teigia L. Breskienė.

Atostogos brangsta

Miesto ir rajono vaikų vasaros poilsis, finansuotos savivaldybių, visoms šeimoms yra nemokamos.

Tačiau į mokamas stovyklas siųsti atžalas planuojantiems tėvams šiemet tam teks daugiau atidėti. Šio sektoriaus paslaugų kainos šoktelėjo vidutiniškai 9 proc.

„Vaikystės šilelis“ savo kainą 2021m. padidino 10 proc. Už savaitę šioje stovykloje dabar prašoma 147 eurų, už 10 dienų – 175 eurų.

Berčiūnų ateitininkų stovykloje kelialapis 10-ies dienų poilsiui kainuoja 260 eurų. A. Stambrausko nuomone, tokia kaina nėra baisi, anot jo, kitur stovykloje net ne prie jūros gali tekti pakloti 320 – 360 eurų.

Kaip visada, žymiai pigiau stovyklauti galės neįgalieji bei vaikai iš socialiai remtinų šeimų. Jiems tokios atostogos kainuoja apie 5 proc. mokamo kelialapio kainos.

.

Komentarai

  • Vaikus tikriausiai teks pavežėti iki Ekrano marių maudynių, Atvežti į miestą ir pravesti ekskursijas per parodas ,muziejus, dalyvauti koncertuose “ susitikim penktadieniais“, pabūvoti didelėse darbo gamyklose ,pakvieskit Ukrajinos, Baltarusijos Lenkų, Latvių, Leningrado vaikų, jie pas save pakvies mūsų vaikų, jei ne šiemet, kitamet ir t.t Nuvyks mūsų koks Pinimėlis, ar mokyklos šokių kolektyvas į Ukrajiną bus bent ispūdis visiems ir vaikams ir jų tėvams. Žinoma ,tai darbas, bet dėl vaikų reikia ir galima pasiaukoti. Sekmės

    • Tikrai „vėjai“ surašyti

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų