I. Stulgaitės–Kriukienės nuotr.

Vasaros rezidencijos skęsta atliekų krūvose

Vasaros rezidencijos skęsta atliekų krūvose

Prieš trejus metus įvestas atliekų mokestis sodininkams sukėlė didžiulę pasipiktinimo bangą. Gyventojai tvirtino, kad tai yra lupikavimas, mat soduose beveik viską įmanoma kompostuoti.

Tačiau bendrijose pastačius konteinerius, situacija apsivertė aukštyn kojomis. Jie atliekomis pripildomi per vieną savaitgalį, bet išvežami vos kartą per mėnesį.

Nuostabiame gamtos kampelyje Karsakiškio seniūnijoje įsikūrusios „Pietupio“ sodininkų bendrijos kai kurie gyventojai jaučiasi taip, tarsi būtų įsikūrę sąvartyno pašonėje. Nuo konteinerių sklindantis pūvančių atliekų kvapas verčia užsidaryti namuose. O naktį lapės ir kiti miško gyvūnai konteinerių turinį ištaršo ir po sklypus. Sodininkai ne kartą savo gėlynuose, daržuose yra radę naudotų sauskelnių ar maišelių su maisto atliekomis.
Dabar jie prašo tiesiog nebemesti atliekų į konteinerius, nes bandymai prisikviesti atliekų vežėjus iki šiol baigdavosi pažadais.

Pastarieji dėl tokios dvokiančios netvarkos kaltina pačius sodininkus.

Nors šie moka tik už mišriųjų išvežimą, į bendrus konteinerius verčiama viskas – nupjauta žolė, kelmai, statybinės medžiagos, seni šiltnamiai, unitazai ir netgi supilamas betonas.

Visą straipsnį skaitykite birželio 25 dienos (penktadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų