P. ŽIDONIO nuotr.

Varguolių šventės – su Kūčiomis lauke, keptu kalakutu Kalėdoms ir naujomis striukėmis

Varguolių šventės – su Kūčiomis lauke, keptu kalakutu Kalėdoms ir naujomis striukėmis

Varganai besiverčiantys panevėžiečiai, prieš pandemiją švęsti Kūčias sėsdavę prie bendro stalo Kristaus Karaliaus katedros parapijos namuose bei Nakvynės namuose, tokios galimybės neturės.

Tačiau be vaišių ir be dovanų neliks. Meduolius varguoliams kepa, kalėdinius žaislus gamina ir miesto darželinukai, ir mokiniai, panevėžiečiai neša uogienių, konservuotų daržovių, verslininkai nepasiturinčiųjų Kalėdoms parūpino kalakutų, o viena žinoma siuvimo įmonė, savo gaminius parduodanti ne tik Lietuvoje, bet ir eksportuojanti, dovanoja 200 naujų žieminių striukių.

Kūčios lauke

Iš menkų pajamų besiverčiantys panevėžiečiai daugybę metų žinodavo, kad per Kūčias jie laukiami katedros parapijos namuose, kur drauge su kunigais bei vyskupais sėsdavosi prie šventinio stalo.

„Stalas tikrai būdavo turtingas. Parapijiečiai sunešdavo įvairiausių gėrybių pasninko stalui, o vienas iš Norvegijos šventėms į Panevėžį grįždavęs verslininkas atgabendavo lašišų“, – prisimena Šv. Juozapo globos namų vadovas Patrikas Skrudupis.

Šventinio stalo valgius ruošdavo parapijiečiai kartu su šių globos namų darbuotojais.

Pernai, užklupus pandemijai ir paskelbus itin griežtus visuomeninio gyvenimo suvaržymus, Kūčių stalo Katedros parapijos namuose nebeliko. Varguoliai tiesiog apdalyti maisto paketais. Šiemet situacija tokia pati – Kūčių dieną sunkiau gyvenantieji į Šv. Juozapo globos namų kiemą kviečiami atsiimti šventinių paketų.

„Parapijiečiai sunešdavo įvairiausių gėrybių pasninko stalui, o vienas iš Norvegijos šventėms į Panevėžį grįždavęs verslininkas atgabendavo lašišų.“

P. Skrudupis

Šių globos namų direktoriaus pavaduotoja Lina Sabeckienė skaičiavo, jog iš viso ruošiama 70 paketų. Juose – greta įprastais tapusių produktų, gautų iš Maisto banko, varguoliai ras ir pačių panevėžiečių prigamintų uogienių, daržovių konservų, vaisių. Bus ir kūčiukų bei silkės.

Dovanų krepšelyje remtinieji ras ir vaikų sukurtų šventinių sveikinimų, rankų darbo kalėdinių žaislų, angelėlių.

Pasak L. Sabeckienės, susitikti su varguoliais Kūčių dieną į Šv. Juozapo globos namų kiemą ateis Panevėžio vyskupijos vyskupas Linas Vodopjanovas, jis susirinkusiesiems suteiks ganytojiškąjį palaiminimą, palaimins ir jiems skirtus kalėdaičius.

Pasak Linos Kazokienės, Socialinių paslaugų centras sulaukė nustebinusios dovanos – siuvimo įmonė pasiūlė 200 šiltų žieminių striukių, kuriomis bus aprengti ir Nakvynės namų gyventojai. P. ŽIDONIO nuotr.

Pasak Linos Kazokienės, Socialinių paslaugų centras sulaukė nustebinusios dovanos – siuvimo įmonė pasiūlė 200 šiltų žieminių striukių, kuriomis bus aprengti ir Nakvynės namų gyventojai. P. ŽIDONIO nuotr.

Vertingos dovanos

Panevėžio socialinių paslaugų centro, kuriam pavaldūs miesto Nakvynės namai, direktorė Lina Kazokienė taip pat teigė, kad ypatingos sąlygos, kuriomis gyvena visas pasaulis, iš šių namų gyventojų atėmė galimybę sėstis prie bendro šventinio stalo. Tačiau ji pasidžiaugė, kad verslininkai padovanojo kalakutų – besiglaudžiantieji Nakvynės namuose juos skanaus ne drauge, o savo kambariuose.

„Nepaisant suvaržymų, kalėdinę nuotaiką stengiamės sukurti. Mums priklausančio Vaikų dienos centro lankytojai pridarė įvairių papuošimų, prikepė kepinių, kuriuos skanu ir valgyti, ir gražu papuošti eglutę“, – vardijo L. Kazokienė.

Dviem Nakvynės namų gyventojams šių namų darbuotojai Kalėdoms dovanos po kompiuterį. Nors jie nenauji, bet puikiai veikiantys. O štai šiandien Socialinių paslaugų centras vyksta atsivežti tikrai vertingos dovanos – 200 žieminių striukių, pasiūtų žinomos siuvimo įmonės.

„Toji įmonė pati mus susirado ir pasiūlė dovanų. Išdalinsime striukes visiems, kam jų reikia. Kalėdų šaltukas mūsų gyventojams baisus nebus“, – džiaugėsi L. Kazokienė.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų