I. Stulgaitės-Kriukienės nuotr.

Varganą gyvenimą liudija ir kapai

Varganą gyvenimą liudija ir kapai

Palaikiai mediniai kryžiai, kokius nešant velionis lydimas į kapus, betoninis antkapis, turbūt parinktas iš tų, kurių jau atsisakė tvarkantieji artimųjų amžino poilsio vietas, keli saulės nublukinti dirbtinių gėlių žiedai.

Kitados ant tų medinių kryžių įrašytos pavardės arba nebeįskaitomos, arba lentelių su pavardėmis apskritai nebėra. Taip Panevėžio kapinėse Šilaičiuose atrodo daugumos benamių kapai.

Ramygalos gatvėje Kristaus Karaliaus katedros kapinėse tokių nėra. O Šilaičių kapinių administratorė Sigutė pasakojo, kad šioje vietoje pirmieji beglobiai palaidoti praėjusio amžiaus 9-ojo dešimtmečio pabaigoje. Jie laidoti šiaurinėje kapinių dalyje, jų vieta – prie tvoros. Ši palaidojimo vieta gerokai skiriasi nuo tų kapaviečių, kuriomis rūpinasi mirusiųjų artimieji, čia patys kapai liudija ir varganą šių mirusiųjų nugyventą gyvenimą.

Dabar, prieš Vėlines, toje vietoje nugrėbti lapai. Bet patys betoninių antkapių įrėminti kapeliai kaži ar kada buvo ravėti, o ant jų – netikrų gėlių puokštės, labiau primenančios šiukšles.

Visą straipsnį skaitykite spalio 28 dienos (ketvirtadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų