Nors vandentiekio avarija įvyko gan senokai, tvarkymo darbai pradėti šią savaitę. I. Stulgaitės-Kriukienės nuotr.

Vandentiekio avarija pristabdė eismą

Vandentiekio avarija pristabdė eismą

 

Šią savaitę vairuotojai, važiuodami S. Kerbedžio gatve, turėtų būti atidesni. Dėl vandentiekio tinklų avarijos padarinių šalinimo darbų iki penktadienio ribojamas eismas S. Kerbedžio gatvės dalyje nuo sankirtos ties Smėlynės gatve link Nemuno gatvės žiedinės sankryžos.

UAB „Aukštaitijos vandenys“ ryšių su visuomene specialistas Svajūnas Mikeška sako, kad 400 mm vandentiekio linija yra trūkusi jau anksčiau, tačiau kurį laiką ji buvo uždaryta ir nenaudojama. Šios linijos remonto darbai pradėti tik dabar. Pasak jo, tai – iš esmės eiliniai darbai, kurie nebuvo skubūs, tad remontuojama tik dabar. Gyventojams vanduo tiekiamas be pertrūkio. Darbus atlieka samdyta įmonė.

„Buvo ir kitų darbų. Kadangi mūsų vandens tiekimo sistema yra žiedinė, mes galime atkarpą uždaryti ir laukti. Kai tokios galimybės nėra, tuomet tvarkoma iš karto“, – aiškina jis.

S. Mikeška sako, kad dabar tokių avarijų būna gerokai mažiau, nes atnaujinta daug vamzdynų, tačiau anksčiau tokie darbai buvo įmonės kasdienybė.

„Avarijų yra smarkiai sumažėję. Mes iš tikrųjų daug tinklų esame renovavę, sutvarkę“, – teigia jis.

Įmonės ryšių su visuomene specialistas sako, kad šiuo metu bendrovė eksploatuoja 864 su trupučiu kilometrų vandentiekio tinklų. 2010 metais vienam kilometrui vandentiekio tinklų tekdavo beveik 2 avarijos per metus, o praėjusiais metais šis rodiklis buvo tik 0,3 avarijos. Toks pokytis, pasak jo, įspūdingas.

„Per devynerius metus avarijų sumažėjo nuo 2 iki 0,3 vienam kilometrui. Dabar yra normalus rodiklis, rodantis, kad miesto tinklų būklė yra visai gera, o iki nulio padaryti tikriausiai dar niekam pasaulyje nepavyko“, – sako S. Mikeška.

Pasak jo, taip nutiko dėl nuolatinės tinklų renovacijos, kai keičiami susidėvėję vamzdžiai. Pavyzdžiui, pernai A. Smetonos gatvėje įrengti nauji vandentiekio skirstomieji tinklai, nes ankstesnieji buvo labai susidėvėję, atnaujinta vandentiekio magistralė Pramonės gatvėje.

Šiemet naujų vandentiekio tinklų įrengimo darbai atliekami Ukmergės gatvėje, Savanorių, Laisvės aikštėse, Ramygalos, Sodų gatvėse ir kitur, kai kur keičiamos avarinės būklės vandentiekio sklendės. Nuo 2007 metų iki šiol įmonė Europos Sąjungos ir savo lėšomis įrengė daugiau nei 112 kilometrų naujų vandentiekio ir per 134 km nuotekų tinklų, prie kurių gali jungtis nauji vartotojai.

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų