Vandens bokštas Aldfonos gatvėje. P. Židonio nuotr.

Vandens bokštą pavertė namais

Vandens bokštą pavertė namais

Kai buvo statomi miestus ir kaimus vandeniu aprūpinti turėję milžiniški vandens bokštai su rezervuarais viršuje, niekas nebūtų nė pamanęs, kad kada nors jie taps nestandartiniais būstais, patraukliais ieškantiesiems originalumo.

Vieną tokį bokštą Panevėžyje nupirkusi verslininkė dabar jame ir gyvena, tačiau kitas tos pačios paskirties masyvus statinys Aldonos gatvėje tebegąsdina kaimynus, o jo naująjį savininką Savivaldybė remia prie sienos tvarkyti yrantį turtą.

Jaunatviška drąsa Panevėžio verslininkę Iriną ir jos sutuoktinį prieš daugiau nei dešimtmetį suviliojo spontaniškai nusipirkti seną geležinkelininkų vandens bokštą šiaurinėje miesto dalyje. Jau pusantrų metų pora jame ir gyvena. Irina pripažįsta, jog tokius statinius prikelti antrai tarnystei – nelengvas iššūkis.

„Buvome jauni. Vyras laikraštyje pamatė skelbimą mažomis raidelėmis, kad aukcione parduodamas „Lietuvos geležinkelių“ vandens bokštas. Kitą dieną jis jau buvo mūsų. Nors dėl jo varžėsi dar du pirkėjai, nupirkome mes ir tikrai pigiai. Kiek tai buvo pinigų, dabar net nebeatsimenu“, – apie sumanymą įsigyti netradicinį pastatą pasakojo Irina.

Naujakurius iš tiesų labiausiai domino ne pats 1953 m. statytas bokštas, o 18-os arų sklypas aplink jį. Tačiau netrukus paaiškėjo, kad nors bokštas nėra paveldo objektas, jo nugriauti nepavyks, o ir žemė – labai prasta naujai namų valdai.

Visą straipsnį skaitykite birželio 18 dienos (ketvirtadienio) „Sekundės“ laikraštyje. 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų