P. Židonio nuotr.

Valstybinis kelias virto bekele

Valstybinis kelias virto bekele

Skaitytojo pasiūlyta tema

Kol valdininkai kurpia planus, kaip įpūsti gyvybės regionams ir kaimo vietovėms, jų gyventojai pavasarį pasijunta it kaliniai.

Jau kelios savaitės kai kurie Raguvos seniūnijos gyventojai namus gali pasiekti tik pėsčiomis, įveikę tris kilometrus per klampynę.

Miškavežiams ir sunkiasvorėms mašinoms sudarkius žvyrkelį, juo nebevažiuoja nei visuomeninis transportas, nei mokykliniai autobusai.

Gyventojai būgštauja, kad ištikus bėdai, iki jų neprivažiuotų nė greitoji pagalba ar ugniagesiai gelbėtojai.

Nors vietiniai ne vienus metus maitinami pažadais asfaltuoti kelią Raguva–Šilai–Mikėnai, jie jau baigia prarasti viltį.

Provėžos iki kelių

Nuo Raguvos 11 kilometrų ir 2,5 km nuo Šilų esančiame Užubalių kaime sodybą turinti Rasa jau geras dvi savaites prie jos negali privažiuoti.

Savo mamą ji apgyvendino bute Panevėžyje, tačiau sodyboje liko gyvūnai.

„Mašinoje turiu kaliošus, tad iki sodybos maždaug tris kilometrus brendu per klampynę. O ant kupros – maistas gyvūnams. Lygiai taip pat atgalios iki mašinos, nes dirbame mieste. Jau dvi savaitės, kai visiškai neįmanoma privažiuoti“, – pasakojo vietos gyventoja.

Anot Rasos, sodybą ji turi kone du dešimtmečius, tačiau dar nėra buvę taip, kad ne koks keliukas į vienkiemį, o valstybinės reikšmės kelias būtų taip sugadintas.

Šią žiemą ir pavasarį buvo kertamas netoliese esantis miškas.

Iš jo miškavežiai didžiausius rąstus vežė ir polaidžio metu.

To pasekmės – žvyrkelyje paliktos didžiulės provėžos, kurias dar labiau pagilino į čia pat esantį Šilų ūkį nuolat važinėjančios sunkiasvorės mašinos.

Pasak Rasos, situacija tokia tragiška, kad net vilkikai tame kelyje klimpsta.

„Sunkiasvorės mašinos į kelią sulenda iki ašių. Ir padaro tokius lovius, kur suaugusiam žmogui – iki kelių. Palijus loviuose prisirenka vandens. Kitą kartą naujas lovys padaromas šalia pirmojo. Duobes gali apvažiuoti, o tokių provėžų jau neapvažiuosi. Nebeturime nė vieno kelio į savo sodybą, kuris būtų išvažiuojamas, – sugadinti visi. Nesu specialistė, bet vargu ar šiuo atveju padėtų greideriavimas“, – guodėsi Rasa.

Klientai aplenkia

Dėl neišvažiuojamo kelio Raguva–Šilai–Mikėnai kenčia ir verslai.
Vestuvėms bei įvairiems pokyliams nuomojamos sodybos „Vila Barbora“ savininkė Akvilė Tomkevičiūtė-Olšauskienė pasakoja, jog dėl sunkiasvorių mašinų sugadinto kelio netgi teko iš sodybos persikelti į Panevėžį.
„Kelyje atsivėrė provėžos, siekiančios iki 40 centimetrų. Jeigu jų būtų vienoje ar kitoje atkarpoje, dar būtų galima kažkaip apvažiuoti, bet dabar visas kelias nuo Šilų iki paukštyno ir nuo paukštyno iki Mikėnų neišvažiuojamas. Namus galima pasiekti tik pėsčiomis. Šiuo metu gyvename Panevėžyje, nes negalime nei vaikų iki mokyklos nuvežti, nei patys išvažiuoti“, – pasakojo verslininkė.

Visą straipsnį skaitykite balandžio 4 dienos (antradienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų