Paskutinį kartą valstybines šventes panevėžiečiai masiškai šventė prieš pat karantiną 2020-aisiais: Vasario 16-ąją su Marijonu Mikutavičiumi (nuotraukoje), Kovo 11-ąją – žiūrėdami miuziklą „Lituanica“. P. ŽIDONIO nuotr.

Valstybės atkūrimo dieną švęs su trenksmu

Valstybės atkūrimo dieną švęs su trenksmu

https://sekunde.lt/leidinys/paneveziobalsas/Po dvejus metus trukusių griežtų koronaviruso ribojimų Vasario 16-ąją Panevėžys vėl švęs su trenksmu.

Į Aukštaitijos sostinę grįžta tradicija tokią dieną panevėžiečiams susirinkti į nemokamą koncertą. Šįmet miestą sveikins ansamblis „Lietuva“ su muzikiniu spektakliu – misterija „Dievai ir žmonės“, kurio režisierė panevėžietė Leokadija Dabužinskaitė, o aranžuotes kūrė taip pat panevėžietis Giedrius Svilainis.

„Pagaliau po kovido grįžtame į didžiuosius masinius renginius“, – sako Savivaldybės Kultūros ir meno skyriaus vedėja Asta Čeponienė.

Nors koncertas bus nemokamas, jame žiūrovai laukiami su bilietais. Juos bus galima nemokamai atsispausdinti atsisiuntus iš elektroninės bilietų sistemos.

„Bilietai padės išvengti grūsčių, nesusipratimų, nebereikės stovėti valandą ar pusantros prieš renginį prie arenos, kad užsiimtų geresnę vietą“, – pažymi A. Čeponienė.

Bilietus nemokamai bus galima gauti ir kasoje.

Organizatoriai planuoja, kad pažiūrėti misterijos į areną sugužės apie 6 000 žiūrovų.

Lauks dar viena staigmena

Paskutinį kartą valstybines šventes panevėžiečiai masiškai šventė prieš pat karantiną 2020-aisiais: Vasario 16-ąją su Marijonu Mikutavičiumi, Kovo 11-ąją – žiūrėdami miuziklą „Lituanica“.

Pasak A. Čeponienės, jau dabar kultūros darbuotojai sulaukia klausimų, ar grįš į miestą sena tradicija tokiomis dienomis susirinkti į grandiozinius koncertus.

Nemokamas koncertas Panevėžio arenoje planuojamas ir Kovo 11-ąją. Kol kas Kultūros skyrius neatskleidžia, kokia staigmena numatyta šia proga.

„Bilietai padės išvengti grūsčių, nesusipratimų, nebereikės stovėti valandą ar pusantros prieš renginį, kad užsiimtų geresnę vietą.“

A. Čeponienė

Sugrįžta ir eisena

Panevėžio bendruomenių rūmų direktorės Sandros Myškienės teigimu, sugrįžta ir šventinės eisenos Vasario 16-osios gatve tradicija. Valstybės atkūrimo dieną tūkstantinė minia nusidriekdavo nuo Laisvės aikštės iki miesto arenos.

„Bandome grįžti į senąsias renginių vėžes, miesto tradicijas, kaip buvome įpratę švęsti – smagiai, džiugiai“, – sako S. Myškienė.

Anot jos, „Lietuvos“ ansamblio misterija „Dievai ir žmonės“ unikalus įdomiais vaizdiniais sprendimais.

„Naudojami nematomi ekranai, specialiai sukurta labai įdomi vaizdo projekcinė medžiaga. Tai visiškai naujas sprendimas. Žiūrovas pasijus lyg būdamas filme, lyg spektaklyje, lyg koncerte“, – intriguoja S. Myškienė.

O Vasario 16-osios išvakarėse panevėžiečiai Bendruomenių rūmuose nemokamai galės apsilankyti ir Sakartvelo atlikėjų koncerte. Jie specialiai tokia proga paruošė muzikinį sveikinimą Lietuvai.

Konkurencija tarp miestų

Kiek miesto iždui kainuos visi Vasario 16-osios šventės renginiai, Savivaldybė konkrečiai dar negali atsakyti. Manoma, kad suma viršys 30 tūkst. eurų.

S. Myškienės teigimu, organizuoti tokio masto Vasario 16-osios šventę nėra paprasta jau vien dėl nemenkos konkurencijos tarp miestų – visi nori kuo įdomiau ir įspūdingiau atšvęsti Valstybės atkūrimo dieną.

Panevėžys su atlikėjais tartis dėl pasirodymo pradėjo dar pernai vėlyvą rudenį.

Kainų pasiutpolkė neaplenkė ir pramogų pasaulio. Pasak šventės organizatorių, grandiozinių miuziklų kainos pašokusios 30–35 proc., pavienių estrados atlikėjų – bent 50 proc., o kai kurių pasirodymai pabrangę ir visu 100 proc.

„Jaučiame, kad galbūt kaip panevėžiečiai gavome šįmet gerą pasiūlymą – bent mes taip įsivaizduojame“, – sako S. Myškienė.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų