Panevėžyje žinoma menininkė M. Marcinkevičiūtė vos per kelias dienas išgarsėjo visoje Lietuvoje ne kaip ypatingo talento kūrėja, o paslaptinga Seimo referentė, kurios nepažįsta net kolegos.

Valstiečių vedlys vėl lipa ant to paties grėblio

Valstiečių vedlys vėl lipa ant to paties grėblio

Dar vieno Seime kilusio skandalo gijos veda į Panevėžį. Paaiškėjo, kad panevėžietė menininkė Milena Marcinkevičiūtė, jos draugei Gretai Kildišienei palikus parlamentą, buvo įdarbinta Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos Seime referente.

Nors M.Marcinkevičiūtei kiekvieną mėnesį mokamas beveik 800 eurų siekiantis atlyginimas, kolegos darbo vietoje jos nėra matę. Ją įdarbinęs frakcijos seniūnas R. Karbauskis, iš pradžių mėtęs pėdas, vėliau atskleidė, kad referente įdarbinta panevėžietė dirba nuotoliniu būdu, nes esą yra neįgali. Valstiečių lyderio teigimu, kilęs ažiotažas – tik dar vienas būdas jį apjuodinti.

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos referente M. Marcinkevičiūtė, artima G. Kildišienės bičiulė, buvo įdarbinta pirmomis šių metų dienomis. Nors dokumentuose nurodyta, kad panevėžietė turėtų darbuotis Seime, čia ji neturi net savo darbo vietos, o kolegos M. Marcinkevičiūtės nėra akyse matę.

Deja, pati M. Marcinkevičiūtė nekalbi. Ji teisinosi, kad situacijos negali komentuoti, nes tai susiję ne tik su ja pačia. Panevėžietės teigimu, žiniasklaidoje visa ši istorija nušviečiama per daug tendencingai.

„Negaliu nieko komentuoti, nes tai liečia ne tik mane. Kita vertus, ne aš turiu kažką aiškinti, o frakcijos seniūnas R. Karbauskis. Tik galiu pasakyti, kad visoje šioje situacijoje teisybės yra tik tiek, kad pozavau nuoga ir darau erotines fotosesijas, bet tai jokia paslaptis. O visa kita buvo sukurpta taip, kaip reikėjo žiniasklaidai“, – „Sekundei“ tvirtino M. Marcinkevičiūtė.

Dirba nuotoliniu būdu

Kilus šiam skandalui, Valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis R. Karbauskis iš pradžių teisinosi, kad M. Marcinkevičiūtės, kaip ir dar kelių referentų bei padėjėjų, jis nepažįsta, nes šie tikriausiai dirba regionuose.

Valstiečių ir žaliųjų partijos lyderis R. Karbauskis įsitikinęs, kad viso šio skandalo tikslas – apšmeižti jį ir panevėžietė M. Marcinkevičiūtė tėra tik įrankis. „Delfi nuotr.

Tačiau jau pirmadienį jis pakeitė savo nuomonę. Neva M. Marcinkevičiūtė frakcijoje dirba nuotoliniu būdu, nes esą yra neįgali. Jos darbas – viskas, kas susiję su vizualiniais dalykais: kalendorių, sveikinimų gamyba bei kiti meninių gabumų reikalaujantys darbai.

R. Karbauskio teigimu, panevėžiečiai jos darbus gali pamatyti gyvai – prie Valstiečių ir žaliųjų partijos būstinės šią vasarą atsiradusi spalvinga siena „Svajojančių angelų miškas“, – referentės darbo Seime rezultatas. Nors pati menininkė, visuomenei pristatydama savo darbą, teigė, kad tai dovana miestui 514-ojo gimtadienio proga.

Nežinia, ar pati M. Marcinkevičiūtė pamiršo paminėti, kad ši dovana iš visų mokesčių mokėtojų kišenės, ar R. Karbauskis net nežino, kad spalvingas kūrinys puošia ne valstiečių būstinės, o kino centro „Garsas“ sieną.

„Visi dalykai, kurie susiję su vizualiniais menais, yra daromi M. Marcinkevičiūtės. Dokumentuose nebūtina nurodyti, ar bus dirbama Seimo rūmuose, ar nuotoliniu būdu, ten, kur frakcija nurodo. Be to, nuotolinis darbas yra viena iš formų neįgaliems žmonėms, kad šie galėtų būti aktyviais darbo rinkos dalyviais ir mažėtų socialinė atskirtis“, – „Sekundei“ aiškino valstiečių ir žaliųjų lyderis.

R. Karbauskio teigimu, pati M. Marcinkevičiūtė savo negalios niekada neakcentavo. Todėl bendraudamas su žurnalistais šio fakto jis esą negalėjo atskleisti, bet po tokios, jo nuomone, šmeižto ir patyčių lavinos tylėti nebegalintis.

„Aš žurnalistams negalėjau pasakyti, kad ji dirba nuotoliniu būdu, nes yra neįgali, kol negavau to žmogaus leidimo. Bet dabar, kai šitaip buvo išsityčiota iš negalią turinčios moters, nebegaliu tylėti. Man yra gėda ir net neturiu žodžių, kai iš neįgalaus žmogaus padaro vos ne laisvo elgesio merginą, bet nesugeba pasitikslinti elementarių dalykų“, – piktinosi R. Karbauskis.

Jaučiasi puolamas

R. Karbauskio teigimu, visa ši istorija į viešumą iškelta tam, kad apjuodintų jį. Esą M. Marcinkevičiūtės asmeniu buvo tik pasinaudota, kad įgeltų būtent jam. R. Karbauskis įtaria, ir kas žiniasklaidai nutekino informaciją apie Seime įdarbintą menininkę.

„M. Marcinkevičiūtė siejama su G. Kildišienės aplinka, tad, ko gero, tenka konstatuoti, kad R. Karbauskis dar nesugebėjo iki galo išsipainioti iš Gretos tinklų.“

P. Urbšys

„Žinau, kuris Seimo narys čia įsivėlęs. M. Marcinkevičiūtė būtų nieko nesudominusi, jeigu nebūtų atsiradusi dar viena galimybė pulti mane. Tačiau tokio atvejo, kad neapykanta man būtų pasireiškusi išsityčiojant iš neįgalaus žmogaus, dar nėra buvę. Visiems rūpėjo sukurti dar vieną neigiamą pasaką apie mane, o jau kokiais būdais, nesvarbu“, – tvirtino R. Karbauskis.

Valstiečių vedlys tikino nebetylėsiantis ir jį šmeižiančius žiniasklaidos leidinius apskųsiąs atitinkamoms institucijoms.

„Ilgą laiką tą melą ir šmeižtą ignoravau ir tylėjau, bet dabar, kai šitaip išsityčiojo, nebegaliu toliau tylėti“, – atviravo R. Karbauskis.

Jo teigimu, frakcija yra patenkinta M. Marcinkevičiūtės darbu, tačiau pati moteris po šio skandalo pareiškė nebenorinti dirbti Seime. R. Karbauskis atskleidė, kad ir išėjusi iš Seimo panevėžietė be darbo neliktų, jeigu sutiks, jai bus pasiūlytos pareigos partijoje.

„Mes jos darbu esame patenkinti, bet pati M. Marcinkevičiūtė jaučiasi įžeista ir nebenori likti Seime, kad šios patyčios toliau nesitęstų. Bet jeigu apsispręs išeiti iš Seimo, mes jai pateiksime pasiūlymą likti dirbti partijoje“, – ir toliau globoti menininkę iš Panevėžio pasiryžęs R. Karbauskis.

Nesugebėjo išsipainioti iš tinklų

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijoje Seime dirbantis panevėžietis Povilas Urbšys atviras – tokie slapukavimai neprideda garbės ne tik pačiam frakcijos seniūnui R. Karbauskiui, bet ir visai frakcijai.

Asmeniškai jam pačiam neteko matyti M. Marcinkevičiūtės Seime. O R. Karbauskio pasisakymai, kad jis nieko nežino, skamba kiek keistai.

„Frakcijos referentės ir padėjėjos Seime gali būti įdarbintos tik su seniūno palaiminimu. Todėl reikėtų klausti R. Karbauskio, kokias užduotis atliko M. Marcinkevičiūtė. Tikriausiai jos buvo labai slaptos, nes niekas jos nematė ir nežino jos misijos tikslų. M. Marcinkevičiūtė siejama su G. Kildišienės aplinka, tad, ko gero, tenka konstatuoti, kad R. Karbauskis dar nesugebėjo iki galo išsipainioti iš Gretos tinklų“, – „Sekundei“ teigė P. Urbšys.

Pasak politiko, Valstiečių ir žaliųjų sąjunga, ateidama į Seimą, deklaravo skaidrumą politikoje, griežtai kritikavo tuos, kurie Seime įdarbindavo savo giminaičius, draugus ar artimuosius, todėl dvejopi standartai pasitikėjimo politine jėga tikrai nekelia. Tuo labiau kad M. Marcinkevičiūtės įdarbinimas paslaptingai sutampa su G. Kildišienės pasitraukimu iš Seimo.

P. Urbšio teigimu, visuomenė turi žinoti visas įdarbinimo detales ir kokius darbus atlieka referentė, nes atlyginimą ji gauna iš mokesčių mokėtojų surenkamų pinigų. Jeigu ji būtų buvusi įdarbinta R. Karbauskiui priklausančiame agrokoncerne, tokio ažiotažo nebūtų.

„Suprantu, kad kiekvienas žmogus turi teisę į asmeninį gyvenimą, bet kai ranka kišama į valstybės kišenę, visuomenė turi žinoti, kodėl mokesčių mokėtojų pinigais finansuojami G. Kildišienės aplinkai artimi žmonės. Vėl lipama ant to paties Gretos grėblio. Visuomenei būtina paaiškinti, nes šešėlis metamas ne tik R. Karbauskiui, ar jis yra iki galo sąžiningas, bet ir visai frakcijai, nes tai frakcijos referentė. Ir vėl į visus tuos Gretos reikalus įtraukiami ir mes. Bet gal užteks vieną kartą?“ – pasipiktinimo kilusiu skandalu neslėpė P. Urbšys.

 

Komentarai

 • Taip ir nesupratau, apie kokias patyčias čia Karbauskis šneka. Tai gal jis tyčiojasi iš mūsų visų, mokėdamas algas niekur nedirbantiems asmenims? O ir menininkės neįgalumo nesimato, nebent mąstysenoje ar savo nuogume. Nereikėtų tokių paveikslėlių visiems rodyti, o ypatingai vaikams.

  • Atsakyti
 • Kas su tavimi negerai Povilai Urbšy? Tau neįtiko besilaukiančios moterys, dabar blogos ir neįgalumą turinčios ir dirbančios per atstumą… Kas toliau? Aij tau tinka tik tie, kurie supainioję viešuosius ir privačiuosius interesus???

  • Atsakyti
 • Kai sienas Nemuno poliklinikoje daze,kai sienas Seimos namuose g.Roziu 19 daze,kai siena prie Garso dare,kai su foto sesijom lakste negalumo nei zenklo.Juk visa tai nedare kaip seimui nuotoliniu budu.Kazkaip visi mate dirbancia.

 • Kas čia neįgalus? Ką jūs pezat-sita panelė sveikesnė už sveikus

  • O kas yra neįgalus žmogus? Tik tas, kuris prikaustytas prie lovos? Primityvus mąstymas…

 • Panašu, kad ir šita nuo proto atitrūkusi „rašytoja“ ieško ,ko nepametus! Ir kada jų išlaikymui bus apribotas tas fondas? Jau protingesnių apžvalgų neliko?

Rodyti visus komentarus (6)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų