Valgomojo komplekto pirkimo gidas: kaip išsirinkti geriausią?

Valgomojo komplekto pirkimo gidas: kaip išsirinkti geriausią?

Nuo kasdienių šeimos pietų iki šventinių ir proginių vakarienių savaitgaliais, valgomojo baldai vaidina itin svarbų ir reikšmingą vaidmenį. Tai patogumą, komfortą ir erdvės stilingumą suteikiantys baldai, kurie funkcionaliai ir gražiai puošia kambarį. Dėl šios priežasties, valgomojo baldus svarbu rinktis atsakingai. Tiesa, naudinga paminėti ir tai, kad praktiškiausiu pasirinkimu gali tapti valgomojo komplektas. Tai iš anksto suderintų, reikalingiausių valgomojo kambario baldų rinkinys, pasižymintis tinkamais dydžiais, vienodais dizainais, spalvomis. Tačiau, ir jį pasirinkti gali būti nelengva, kadangi, valgomojo baldų komplektai yra itin skirtingi ir įvairūs. Tad, siekiant pasirinkti geriausią, prieš įsigyjant naudinga atsižvelgti į kelis, labai svarbius dalykus.

Erdvės stilius ir jūsų poreikiai

Norint išsirinkti geriausią ir labiausiai tinkantį valgomojo komplektą, svarbu daug dėmesio skirti ir pačiai valgomojo erdvei. Vienos erdvės būna formalesnės, kitos – jaukios, paprastos ir niekuo iš kitų neišsiskiriančios. Naudinga pabrėžti, kad nuo erdvės stiliaus priklausysi ir valgomojo komplekto pasirinkimas. Šiomis dienomis, dažnas renkasi paprastus ir gana minimalistinius valgomojo komplektus su mediniais stalais ir paprastomis kėdėmis. Taip siekiama nepakrauti ir neužgožti erdvės. Tačiau, dalis žmonių siekia šią erdvę paversti išskirtine, suteikti jai originalumo. Tokiais atvejais pasirenkami itin modernūs ir įmantrūs valgomojo komplektai, pasižymintys nestandartinėmis formomis ar dizainais. Tinkamiausias komplektas bus tas, kuris puikiai atitiks jūsų norus, poreikius bei stilių. Paprastam, kasdieniam naudojimui puikiai tinka medinis valgomojo komplektas su mediniu, standartiniu stalu, medinėmis kėdėmis. Jis erdvei suteikia jaukumo ir šilumos, puikiai dera prie bet kokio interjero, pasižymi ilgaamžiškumu ir nesenstančiu bei iš mados neišeinančiu stiliumi. Tuo tarpu, tiems, kurie ieško formalesnio ir elegantiškesnio varianto, puikiai gali tikti mediniai, tačiau, raižiniais ir įmantriomis formomis pasižymintys komplektai. Didelis ir sunkus stalas, prabangios ir erdvios kėdės taps pagrindiniu valgomojo akcentu. Galima rinktis ir bistro, baro tipo valgomojo komplektus. Tokie komplektai turi nedidelius stalus ir gali būti papildyti aukštomis, baro kėdėmis. Platų ir įvairų pastarųjų kėdžių pasirinkimą galite rasti Varlėje, paspaudę nuorodą: https://www.varle.lt/baro-kedes/

Forma ir dydis 

Nusprendus, kokio stiliaus valgomojo komplektas jums bus reikalingas, naudinga atsižvelgti ir į tai, kokios formos baldai jį sudaro. Taip pat, svarbu nepamiršti ir dydžio. Iš esmės, svarbiausia pasirinkti tinkamos formos valgomojo stalą, kuris gali būti kvadratinis, apvalus, stačiakampis, ovalus. Teigiama, kad geriausia ir tinkamiausia bus ta forma, kuri primena pačios erdvės, kambario formą. Pavyzdžiui, jei kambarys yra kvadrato formos, jame puikiausiai derės ir kvadratinis stalas. Tiesa, svarbus ir erdvės dydis. Pavyzdžiui, apvalus stalas puikiai tiks mažoms erdvėms, o stačiakampio formos modelis puikiai užpildys didelę erdvę. 

Nepamirškite pasirinkti ir tinkamo valgomojo komplekto dydžio. Nuo jo priklauso kiek žmonių ir kaip patogiai galės juo naudotis, vienu metu. Jei gyvenate dviese ar vienas, jums tikrai nereikės masyvaus ir didelio komplekto, su 8 kėdėmis ir milžinišku stalu. Tačiau, toks pasirinkimas gali būti puikus tiems, kurie turi didelę šeimą ir dažnai sulaukia svečių. Jei vietos daug neturite, visada galite rinktis tokį komplektą, kuris turi ištraukiamą, prailginamą stalą. Svarbu, kad kiekvienas atsisėdęs prie valgomojo stalo jaustųsi patogiai, turėtų pakankamai vietos atsistoti, pasisukti, praeiti. 

Komplekto dizainas 

Nors apie tai jau šiek tiek užsiminėme anksčiau, verta ir naudinga grįžti prie dizaino temos. Valgomojo komplektai gali būti labai skirtingi, pasižymėti skirtingais dizainais. Vieni, klasikiniai, paprasti mediniai, be paminkštinimų ar įmantrių elementų. Kiti – papildyti minkštomis, aksomu ar oda dengtomis kėdėmis, stilingais stalais. Tinkamo valgomojo komplekto dizaino pasirinkimas visiškai priklauso nuo jūsų norų bei erdvės, kurioje komplektas bus naudojamas stiliaus bei interjero. Svarbu, kad jis derėtų prie kitų baldų, atrodytų skoningai ir stilingai. 

Ieškote naujo valgomojo komplekto savo namams? Tikime, kad sau tinkamą modelį tikrai rasite varle.lt internetinėje parduotuvėje. Tik čia – platus asortimentas, draugiškos kainos ir puikios akcijos! Apsilankykite, išsirinkite ir įsigykite sau tinkamiausias prekes, už draugišką kainą! Na, o šaunių akcijų metu, norimas prekes galėsite įsigyti dar pigiau. 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų