Panevėžio rajono savivaldybės surengtas tradicinis Padėkos vakaras baigėsi jos administracijos vadovą iš posto išvertusiu skandalu. P. ŽIDONIO nuotr.

Valdžios šokiai išvertė iš kėdės

Valdžios šokiai išvertė iš kėdės

Panevėžio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Eugenijaus Lunskio virtuoziškas spyris pavaldiniui Tarybos opozicijos atstovo akivaizdoje iš posto išvertė patį tokio netikėto pasirodymo autorių.

Nors E. Lunskis įrodinėjo, kad apie smurto sceną viešai papasakojęs politikas Petras Nevulis prasimano, rajono administracijos vadovui visgi teko atsisveikinti su aukštomis pareigomis.

Auklėjo kojomis

Panevėžio rajono savivaldybės tarybos posėdyje praėjusį ketvirtadienį valdžios tribūnoje mero Antano Pociaus pašonėje administracijos direktorius Eugenijus Lunskis sėdosi paskutinį kartą.

Ateidamas į posėdį jis veikiausiai nė nenutuokė, kad jau kitą dieną bus skandalingai atleistas kaip praradęs pasitikėjimą ir be jokios išeitinės išmokos.

E. Lunskio autoritetą galutinai sugriovė apie jo netinkamą elgesį Tarybos posėdyje viešai iš tribūnos prabilęs demokratas Petras Nevulis.

„Mes iš tikrųjų girdėdavom visokiausių pasisakymų ir visokiausių minčių apie mūsų administracijos direktorių, jo valdymo metodiką. Bet po to, kas nutiko sausio 5 dienos vakare, tikrai nebegalima kentėti ir tylėti ir, be abejo, nuolaidžiauti tokiems dalykams“, – pareiškė politikas.

Jis tvirtino tapęs smurto scenos liudininku, kai E. Lunskis leido sau peržengti padoraus bendravimo ribas.

„Jei direktorius nori savo pavaldinius auklėti kojomis, tai nebesuderinama su niekuo. Aš šiandien kelčiau klausimą taip: arba direktorius savo noru pasiprašo atleidžiamas, o jei ne, prašau įtraukti klausimą dėl pasitikėjimo direktoriumi ir balsuoti“, – į Tarybos posėdžiui pirmininkaujantį merą Antaną Pocių kreipėsi opozicijos atstovas.

Po tokio P. Nevulio pasisakymo salėje kilo nemenkas šurmulys. Tarybos nariai susidomėjo, kas tokio nutiko, kad judinama administracijos direktoriaus kėdė.

„Problema ta, kad direktorius savo pavaldinius auklėja kojomis. Tai faktas“, – dar kartą patvirtino P. Nevulis.

Petras Nevulis tikina savo akimis matęs, kaip rajono Savivaldybės administracijos direktorius šokių aikštelėje spyrė Architektūros skyriaus vedėjui. P. ŽIDONIO nuotr.

Petras Nevulis tikina savo akimis matęs, kaip rajono Savivaldybės administracijos direktorius šokių aikštelėje spyrė Architektūros skyriaus vedėjui. P. ŽIDONIO nuotr.

Transliaciją išjungė

Skandalingai prasidėjusį posėdį puolė švelninti meras, pasiūlė tokį klausimą palikti pabaigai.

Visgi rajono valdžia nusprendė, kad posėdžio transliacijos žiūrovai neverti atsakymo.

Tarybos nariams išnagrinėjus visus darbotvarkės klausimus, rajono mero A. Pociaus sprendimu tiesioginė transliacija buvo iš karto išjungta.

Rinkėjai neteko galimybės išvysti, kas toliau dėjosi Panevėžio rajono valdžios rūmuose.

„Nusprendėm, kad kol kas nelabai viešinam. Norėjom išklausyti, ką direktorius šnekės“, – tokį paslaptingumą vėliau aiškino A. Pocius.

Pasak posėdyje dalyvavusių Tarybos narių, E. Lunskis, atėjęs į tribūną, nebuvo nusiteikęs atgailauti.

Administracijos direktorius aiškino, esą jokios kameros neužfiksavo incidento Savivaldybės padėkos vakare, jis nesielgęs netinkamai, o tai, apie ką šneka P. Nevulis, nėra tiesa.

Tą išgirdęs politikas pasipiktinęs pašoko iš vietos.

„Jie ką, mane kvailiu laiko ar kokiu žabalu? Gal jie galvoja, kad tokius dalykus šnekėti galiu išsigalvoti?“ – įsiuto kone šmeižtu apkaltintas P. Nevulis.

Jis „Sekundei“ tvirtino savo akimis matęs, kas sausio 5-ąją dėjosi rajono Savivaldybės surengtame tradiciniame Padėkos vakare.

„Jokia čia ne paslaptis. Kodėl aš turiu tylėti, jei administracijos vadovas kaip chamas prilekia prie žmogaus ir spiria kiek tik gali. Tas nabagas paknopstom, bet nenugriuvo“, – pasakojo Tarybos narys.

Nuo 2015-ųjų rajono Savivaldybės administracijos direktoriumi dirbęs Eugenijus Lunskis iš pareigų atleistas kaip praradęs mero pasitikėjimą ir be jokios išeitinės išmokos. P. ŽIDONIO nuotr.

Nuo 2015-ųjų rajono Savivaldybės administracijos direktoriumi dirbęs Eugenijus Lunskis iš pareigų atleistas kaip praradęs mero pasitikėjimą ir be jokios išeitinės išmokos. P. ŽIDONIO nuotr.

Visą straipsnį skaitykite sausio 30 dienos (antradienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Komentarai

  • anekdotas

    • Atsakyti
  • o i tesma uz smurta?

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų