Valdžios dėlionė – galvosopis partijoms

Valdžios dėlionė – galvosopis partijoms

Nors Panevėžio merui Ryčiui Račkauskui teisėsauga pareiškusi įtarimus ir jau devintą mėnesį nušalinusi nuo pareigų, tai netapo lemtinga korta rinkimuose. Kas laimės Aukštaitijos sostinės valdžios vairą – intriga, kokios mieste seniai nebuvo.

Pirmajame ture R. Račkauskas pelnė pusantro karto daugiau rinkėjų balsų nei antroje vietoje likęs atkaklus kovotojas su korupcija buvęs Specialiųjų tyrimų tarnybos Panevėžio valdybos vadas, Seimo narys Povilas Urbšys ir net 29,36 proc. balsų nuo tekusių visiems vienuolikai kandidatų į miesto merus. Negana to, šiųmečių rinkimų pirmajame ture R. Račkauską palaikė 1204 panevėžiečiais daugiau nei balsavime prieš ketvertą metų, kai apie įtarimus jam niekas dar nė negalėjo pagalvoti.

Nors rezultatai stulbinantys, jie dar negarantuoja, kad po antrojo turo mero vairą laikys R. Račkauskas.

Mero rinkimus prapylusios partijos jau pradėjo dėlionę, kurį – P. Urbšį ar R. Račkauską – palaikyti kovo 17-ąją atėjus prie balsadėžių.

Pagrindinis jų motyvas nusisukti nuo R. Račkausko – kone kiekvieno sąrašo ašimi einant į rinkimus tapęs skaidrumo ir kovos su korupcija motyvas. Visgi korupciją įtariamą kandidatą išrinkus meru, miesto Tarybai iškiltų net tik moralinė dilema. Matematiškai skaičiuojant, rinkėjų didelio pasitikėjimo nepelniusios partijos gali atsukti nugarą abiems lyderiams ir imtis atsakomojo veiksmo – formuoti savo daugumą.

Matematiniai išskaičiavimai

R. Račkausko pergalės atveju jo į rinkimus atvesta komiteto „Atsinaujinančiam Panevėžiui“ komanda Taryboje užsitikrintų devynias vietas. Tokios jėgos neturėjo nė viena partija šios besibaigiančios kadencijos Taryboje. Sudaryti bent minimaliai valdančiajai daugumai reikės 14 mandatų. Taigi jei laimėtų R. Račkauskas, jam pakaktų surasti penkis Tarybos narius, sutinkančius jungtis į tokią koaliciją. Skaičiuojant vien matematiškai, tam galėtų užtekti ir dviejų partnerių, rinkimuose gavusių vos po 2–3 mandatus. Tiesa, tokia minimali dauguma reikštų, kad kiekvieno joje esančiojo balsas įgautų aukso vertę.

Jei mero postą užimtų P. Urbšys, jo sąrašas „Kurkime jaukų miestą KARTU“ Taryboje turėtų penkis mandatus. Taigi jam suburti bent minimaliai 14-os narių daugumai trūkstamų devynių mandatų tektų ieškoti didesniame politinių partnerių rate.

Politinė dėlionė, kas, dėl ko ir su kuo stos prie Panevėžio vairo, jau pradėta dėstyti. Tą patvirtina ir abu kandidatai, besidairantys palaikymo po poros savaičių jų laukiančioje dvikovoje, ir kai kurios partijos, savo ruožtu irgi pradėjusios derybas su kitomis tokiomis pačiomis, rinkėjų eliminuotomis iš kovos dėl mero posto arenos.

Nekvestionuos rinkėjų

Atvirą palaikymą R. Račkauskui antrajame ture rodo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Panevėžio skyrius. Jo sąrašo lyderio, į merus kandidatavusio Kęstučio Lukoševičiaus surinktų balsų kraitis ne toks jau ir mažas. Jį kaip Panevėžio merą norėjo matyti 31 32 rinkėjai. Tai lėmė, kad iš vienuolikos kandidatų valstiečių atstovas liko ketvirtas ir aplenkė tokius politikos senbuvius, kaip socialdemokratai ir liberalai.

„Valstiečiai pritaria daugumos rinkėjų nuomonei ir palaikys R. Račkauską. Jei dauguma atėjusių balsuoti jį norėjo matyti meru, turime gerbti jų valią. Žinoma, korupcijos mes netoleruojame, bet kol kas žmogus nėra nuteistas ir dabar jo teisėjas yra rinkėjas. Ir po Seimo rinkimų teko visokių atsiliepimų apie išrinktus girdėti, bet, kaip matosi, darbai vyksta“, – teigė LVŽS Panevėžio skyriaus pirmininkas Deividas Labanavičius.

Valstiečiai neslepia: jų tikslas – valdančioji dauguma. Visgi į ją eitų bet kurio kandidato į merus pergalės atveju.

„Mes ir prieš rinkimus deklaravome, kad einame dirbti, o būnant opozicijoje to nelabai įsivaizduojame. Mes pasirengę eiti į daugumą bet kuriuo atveju“, – teigė D. Labanavičius.

Valstiečiai į daugumą atneštų tris jiems rinkėjų patikėtus Tarybos nario mandatus.

Kryptis – į daugumą

Kaip elgtis į antrąjį rinkimų turą išėjus dviejų komitetų lyderiams, svarstymų stadiją išgyvena ir Panevėžio socialdemokratai.

Jų pačių kandidatas į merus Ramūnas Vyžintas, surinkęs 2073 balsus, liko penktas.

„Tikėjomės, kad antrame ture bus mūsų ir vieno iš judėjimų kandidatas. Tokiai įvykių eigai, kokią matome dabar, nebuvome pasiruošę“, – sako socialdemokratų Panevėžio skyriaus pirmininkas Andrius Busila.

Bent kol kas nei P. Urbšiui, nei R. Račkauskui palaikymo antrame ture nežadantys kairieji visgi po rinkimų prasitaria norintys save matyti arčiau valdžios.

„Norint dirbti ir gauti rinkėjų pasitikėjimą, reikia dirbti valdančiojoje daugumoje“, –pripažino A. Busila.

Dalį šios kadencijos socialdemokratai ir darbavosi daugumoje, vedamoje R. Račkausko. Visgi 2016-ųjų rugsėjį kairieji trankiai paskelbė iš jos pasitraukiantys. Būdami opozicijoje socialdemokratai iššvaistė rinkėjų balsus ir vietoje praėjusiuose, 2015-ųjų, rinkimuose iškovotų keturių vietų Taryboje dabar rinkėjai jiems davė tik dvi. Maža to, į Tarybą panevėžiečiai nebeišrinko ne vieno joje buvusio socialdemokrato, bet mandatus patikėjo politiko duonos dar neragavusiam pedagogui Romualdui Grilauskui ir verslininkui, iki kairiųjų pasitraukimo iš daugumos Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju dirbusiam Ramūnui Vyžintui.

Ko siekė socialdemokratai, trenkę R. Račkausko daugumai durimis ir ėmęsi jai oponuoti, A. Busila dabar nesiima vertinti.

„Tuo metu buvo kitas mūsų skyriaus pirmininkas ir kitos sudėties skyriaus taryba. Jie taip nusprendė“, – sako praėjusių metų gegužę Panevėžio kairiesiems vadovauti išrinktas A. Busila.

Jis pakeitė pastaruosius ketverius metus miesto Taryboje buvusį Donatą Degenį, vieną aršiausių R. Račkausko kritikų. Nors D. Degenis vėl kandidatavo į Tarybos narius, rinkėjai jo miesto valdžioje nepanoro matyti.

Galvos skausmas liberalams

Liberalų sąjūdžio kandidatas į Panevėžio merus, aplinkosaugininkas Valdemaras Jakštas pelnė 1495 balsus. Ką juos atidavusiems rinkėjams liberalai siūlys palaikyti antrajame ture, intensyviai svarstoma. Tuo klausimu Panevėžio skyriaus aktyvas diskutavo jau pačią pirmą dieną po rinkimų.

„Esame apsisprendimų stadijoje. Dar neturime pakankamai argumentų, kurie nusvertų į vieną ar kitą pusę. Aš laikausi nuomonės, kad kol žmogus nenuteistas, niekas neturi teisės sakyti, kad jis kaltas. Šiandien įtariamasis, o rytoj gali būti nekaltas arba kaip tik nuteistas. Kitas klausimas, kiek miestui gerai ar negerai tas neapibrėžtumas, kai meras fiziškai negali eiti pareigų. Skyrius galutinės nuomonės, ką remti antrajame ture, dar neturi“, – teigė V. Jakštas.

Liberalų sąjūdis Panevėžio taryboje turės dvi vietas. Jas užims V. Jakštas ir aktorius, ilgametis Tarybos narys Laimutis Sėdžius.

Pastarąją kadenciją, miestui vadovaujant R. Račkauskui, Liberalų sąjūdis, turėjęs irgi du atstovus, buvo užėmęs vietą opozicijoje.

Pradėjo pokalbius

Varžybose dėl mero regalijų trečioji likusi Tėvynės sąjungos-krikščionių demokratų atstovė Indiana Grigienė pirmą dieną po rinkimų svarstė, kad dauguma jos elektorato kovo 17-ąją veikiausiai neateis balsuoti arba palaikys P. Urbšį.

TS-LKD skyriaus pirmininkė Rasa Juknevičienė teigia, kad dešinieji dėl savo pozicijos dar nėra nusprendę.

„Tik viena galiu pasakyti, jog sunkiai įsivaizduoju, kad galėtume paremti korupcija įtariamą merą. Apie palaikymą Urbšiui irgi sunku kalbėti“, – sako R. Juknevičienė.

Savo kandidato antrame rinkimų ture nebeturintys dešinieji nesėdi rankų sudėję, laukdami, R. Račkauskas ar P. Urbšys paims Panevėžio vairą.

„Kol kas mes priėmėme sprendimą pradėti pokalbius su visais į Tarybą išrinktais sąrašais, kurie nėra sutepti korupcijos. Tikiuosi, kad dauguma į Tarybą išrinktų žmonių nėra tolerantiški korupcijai ir tokios antikorupcinės koalicijos susiformavimas, manau, būtų labai sveikas“, – politinį planą ant stalo deda miesto konservatorių lyderė.

Ji neatmeta, kad situacija gali susiklostyti taip, jog išrinktasis meras neturės daugumos.

„Manau, kad demokratijai tas būtų labai sveika. Visi būtų priversti tartis. Pastaruosius ketverius metus vyko valdantiesiems nepriklausančių Tarybos narių ignoravimas, o juk jie visi už savęs turi konkretų rinkėją. Tas, kuris balsavo už R. Račkauską, ir tas, kuris išrinko kad ir tik dvi vietas Taryboje turinčio sąrašo atstovus, yra toks pat rinkėjas ir jo pasirinkti atstovai turi būti gerbiami“, – teigė R. Juknevičienė.

TS-LKD ateinančios kadencijos Taryboje užims penkias vietas, tai yra viena mažiau, nei buvo laimėję 2015-ųjų rinkimuose.

Mažiausiai rinkėjų balsų pelniusios, bet du Tarybos nario mandatus užsitikrinusios Žaliųjų partijos lyderė Gema Umbrasienė nepasiekiama. Politikė telefonu neatsiliepė ir iki darbo dienos pabaigos neatsakė į jai elektroniniu paštu nusiųstus klausimus dėl pozicijos antrajame mero rinkimų ture.

Renka palaikymo komandas

Kandidatai į merus R. Račkauskas ir P. Urbšys tvirtina, jog jau kalbasi su į Tarybą išrinktų partijų atstovais, visgi nesako, ar jau sulaukė kurio nors sąrašo palaikymo.

„Akivaizdaus patikinimo dėl palaikymo nėra. Tenka kalbėtis su įvairių partijų į Tarybą išrinktais žmonėmis. Jei antrame ture bus aktyvūs tie, kurie atskiria neskaidrumą nuo miesto atsinaujinimo, galima laimėti rinkimus, galima suburti veiklią daugumą, kuri padarys tuos darbus, kurie skaidriai pradėti, ir pradės naujus“, – lemiamai politinei dvikovai ruošiasi pirmajame ture antras likęs P. Urbšys.

Jis pripažįsta, kad mažiausiai tikisi Panevėžio valstiečių palaikymo.

„Matosi, kad LVŽS tinka dabartinė situacija dėl mero. Valstiečiai demonstruoja neva išskirtinį skaidrumą, bet jų kandidatas rinkimų kampanijos metu nekritikavo R. Račkausko, netgi dar išleido leidinį, kur kritikuojama mano persona. Tokiu būdu jie demonstruoja galintys eiti su R. Račkausku“, – kalbėjo P. Urbšys.

Derybas su visais teigė vedantis ir R. Račkauskas.

„Tai ne penkių minučių darbas. Norisi tikėti, kad bus suformuota konstruktyvi dauguma. TS-LKD atveju to konstruktyvumo nemačiau, o destruktyvi valdančioji dauguma nenaudinga miestui“, – teigė antros kadencijos siekiantis meras.

Anot jo, esą keistai atrodo P. Urbšio „vėl sukama plokštelė apie menamą neskaidrumą“.

„Panevėžiečiai puikiai mato, kad kaltindamas ir nuteisdamas be teismo P. Urbšys bando sau nusitiesti kelią į mero postą. Pirmasis turas jau parodė, kad žmonės puikiai mato šį nešvarų politinį žaidimą, todėl renkasi išmintingai“, – konkurentui atsirevanšavo R. Račkauskas.

 

Komentarai

 • plačiai žinomoje pasakoje tol šaukė GAISRAS GAISRAS, kol ėmė ir prarado žmonių pasitikėjimą.

  • Atsakyti
  • Urpšy, pailsėk.

  • Jums atiduodame ir neliūdime…

   • grazinsime jum atgal. tegu dyyyrba lietuvai uz tuos 46 000 i metus su 14 proc, mokesciu

  • per kelis šimtmečius Sliunkiaus vardas tapo tinginio sinonimu sliunkius su mažaja raide. Kas bus ir ką reikš, jeigu per laiką ims ir atsiras žodis urbšys?

  • Taip, sudegė partijų viltys dėl jų pačių mandrumo ir korupcijos. Kiek žinau jau nuo pačių Lietuvos nepriklausomybės metų R.Račkauskas buvo Panevėžio Persitvarkymo Sąjūdžio narys ir buvo išrinktas į miesto savivaldybės Tarybą, atliko nemažą organozacinį darbą, daugiausia jo balsas Taryboje buvo lemiantis, nes jis buvo logiškiausias. O P.Urbšys net į Sąjūdžio Tarybą nepateko dėl kažkokio žmogystos, kuris užėmė jo vietą. Net ir pati Sąjūdžio Taryba nelabai liko patenkinta, truputį į jį šnairavo. Bet rinkimai yra rinkimais, nes ir dabar dar nemažai yra patenkinti bei šnairuoja į šios dienos rinkimus.

 • Sunkiai gali įsivaizduoti koaliciją su visais, tad nuolat lieka prie suskilusios geldos.

  O visa rinkiminė Urbšio retorika tilptų į vieną mokyklinio sąsiuvinio puslapį. Svarbiausia – stebėtis rinkėjų tolerancija tariamai korupcijai. O kokie būtų „nauji skaidrūs“ darbai, nutylima.

  • Atsakyti
  • Partijos gal ir normalu Seimo lygmeniu (kam didesnius mokesčius užkrauti: šešis šimtus gaunančiam žmogui iš apačių ar 47 tūkstančius seimūnui?), o ne savivaldoje, kurios esmė – ne liežuviu plakti, bet dirbti, dirbti, dirbti ir dirbti ūkiškai.

   • Ar tiesa, kad STT vadui Urbšiui prieš keliolika metų senelio kaimiškai gryčiai galulaukėje remontuoti valstybė paskyrė 465 000 litų ?

    • K I E K ????????????????????????????????????????????????????
     ????????????????????????????????????????????????????????
     ??????????????????????????????????????????????????????????
     ??????????????????????????????????????????????????????????
     ?????????????????????????????????????????????????????????
     ????????????????????????????????????????????????????????
     ????????????????????????????????????????????????????????
     465 000 litų ?

     • Atsakyti
    • per seimo kadenciją seimūnas uždirba 160 tųkstančių eurų, arba 552 448 litų. Trobelės tik REMONTAS už beveik pusę milijono litų plius kadencijos alga už daugiau nei pusė milijono litų – noooooooooriu tokio gyvenimo. Gerai ir litais.

    • kas gali paneigti

  • Urbšys seime tol draugavo su visais, kol paliko vienas? Pirmyn?

 • Pasakyk, kas tavo draugai – pasakysiu, kas tu.
  Kai išbarstė besipykdamas Povilas puikią komandą, tai ir liko dar vienoje erdvėje (po seimo, po ….) kartu su didėjančia vienatve.

 • Reikia pripažinti kad Ryčio ir Povilo rinkejai yra tie parys žmonės tik Povilas suskaldė juos todel protingiausia butu vel juos suvieniti o nekelti savo ambiciju aukščiau miestiečiu intereso juk jis i seima isrinktas vienmandateje buvo uz gera Panevėžio mero ir jo komandos darba nes jis subure pries keturis metus judejima Kartu.

  • Atsakyti
  • Arba spaudą paduoti teisman, arba tikrai paties Povilo ranka surašė plačiai paskleistą tekstą, kokie tie su Račkausku likusieji yra tarsi tulpiniai mafiozai. Ale mafiozė Vasiliauskaitė? Ale mafiozas Viržonis? Ale mafiozė Masiliūnienė? Ale…………………?
   Atmintie, neapleisk manęs bent šį kartą…

  • Jeigu Skvernelis pasiūlė Astravo atominę elektrinę perkonstruoti į dujinę katilinę, tai gal yra prasmės prašyti Ramūno, kad įsteigti seime kokį naują komitetą ir paskirti Povilą jam vadovauti?

   • Atsakyti
 • Manau, nušalintas meras turi pailsėti ir sulaukti teisėsaugos sprendimo.

  • Atsakyti
 • Kas laimės – pažiūrėsim. Bet, kad Račkauskas nušalintas – taip, kad buvo išvestas su antrankiais – taip, kad sėdėjo cypėje – taip, ,kad įtariamaxs sunkiais nusikaltimais – irgi taip. Tai ko jūs pykstat, jei panevėžiečiai visą tai mato ir rašo ?

  • niekas nepyksta jus visa ivykiu seka sudeliojote teisingai, tik kyla klausimas uz ka, ir kas buvo uzsakovas, na kas buvo uzsakovai kaip ir aiskeja, o va uz ka mera sueme, uz kazkokius itarimus kurie jau 9 menesiai nera surasti, juk ne milijardines aferos buvo sukamos , keli projektai, tai jau senokai turejo buti zmogus arba nuteistas arba isteisintas, o dabar byla visiskai vilkinama, ir beveik garantuoju ,kad po sekmingu ryciui rinkimu ta byla bus nutraukta neradus nusikaltimo sudeties, baisu kai stt pradeda vykdyti politiniu oponentu uzsakymus, ir teisingai rasote, visa tai panevezieciai mato ir todel pirmame ture rytis gavo labai daug rinkeju palaikymo balsu

   • Reiketu ir kita straipsni pritaikyti galu gale- uz NETEISINGA ( siuo atveju )kaltinima-pan.kaip uz neteisinga spec.tarnybu iskvietima!Kazin ar paprastas zmogelis gali tookiais kaltinimais kreiptis i stt…Kada valdininkai imsis atsakomybes, kai uz savo zodzius ir klaidas atsakys postais ir turtu,- gal tada maziau bus valdzioje arogantisku savo kaili sauganciu garbetrosku…

  • peržiūrėjau vaizdo medžiagą – NĖRA jokių antrankių!
   Jeigu Z viešai ir aiškiai atsiprašys už apšmeižimą, gal ir neparašysiu skundo prokuratūrai. Gal.

 • Man tai kazkas baisaus, kad konservatoriai deklaruoja, kad neis balsuoti….,viespatie sventas, tai piktinasi mazu aktyvumu, tai supyksta ir viesai deklaruoja, kad neis. Puiki pilietiskumo pamoka.

 • Perskaiciau ir supratau,kad bet kurio kandidato isrinkimas yra blogas scenarijus musu mylimam Paneveziui… Normalaus darbo,kiek supratau,tiketis neimanoma.Bus dalybos,rietenos,uzgauliojimai,puolimas.Uz ka mums tokia bausme???O taip noretusi,kad Panevezys pagaliau pradetu tvarkytis (cia ne apie gatves kalbu),kad nebutu geda pries visa Lietuva del to,kad vienas ambicingas ir kerstingas politikas bando murkdyti buvusi drauga i korupcijos skandala ,o tas,nors ir suprasdamas,kad mero kede jam yra per auksta kartele ,tvirtai laikosi tos kedes….Liudna…Pasimetes ir nezinau jau kas butu geriau…

 • Palaikau gerb.Povilą Urbšį ateityje matau sąžiningą Panevėžio miesto Merą.Aš manau panevėžiečiai džiaugsis teisingai pasirinkę, taip sako ir mano visi draugai,kurie balsuos už P.Urbšį.

  • Atsakyti
  • Tai jau tikrai – geras sąžiningas žmogus. Tas, nuo kuriuo nusisuka absoliučiai visi bendražygiai. Tas, kur kalba apie aktyvesnį žmonių įtraukimą, bet seimo narei paaiškina, kokius projektus ji gali ir negali teikt dėl to, kad yra nėščia. Tas, kur ranką prie širdies pridėjęs agitavo už Karbauskį ir labai greit savo agitacijas pamiršo. Toliau vardint?

   • Atsakyti
  • Ka jis panevezieciams dave?(be skandalu, kaltinimu,..)

  • smegenis prasiplauk, debile

 • Rinkimai parodys panevėžiečių teisingą pasirinkimą.Prašau gerb.panevėžieti nebediskutuokime nes Jūs nepakeisite mano nuomonės,kaip ašJūsų.Tik aš po Jūsų tokio komentaro dabar dar labiau kviesiu panevėžiečius balsuoti už gerb.P.Urbšį.

  • Atsakyti
 • Ponia Rasa ar nemanote,kad Jus Indianos pralaimejime este kalta?Juk panevezieciai nepasitiki jumis,o ne konservatoriais.Suvaret Kauna suvarot ir Panevezy

  • Atsakyti
  • Nemanau. Partijos skyrius pats išsirinko neišsilavinusią, ne mieste gyvenančią, nelabai iškalbingą, be minčių ir idėjų, o taip pat be nuovokos apie savivaldą kandidatę. O pasirinkimą lyg ir turėjo…:)

   • Mokykloje mokiausi vokiečių kalbos – išmokau anglų.

    • nei vokiečių, nei anglų nemoka

 • norite griauti- rinkitės Urbšį, norite kurti – už Račkauską.

  • Trumpai ,- ir TAIKLIAI

 • Kur Urbšys ranką prideda ten Š…s gaunasi, gerų vaistų jo galveliai sutvarkyti reikia , negali ant jo pykti matosi , kad žmogui su sveikata ne viskas gerai, nesityčiokim iš ligonio

 • Iš miesto biudžeto eglutei 150000 EUR., vėliavai ant Dramos teatro 27000 EUR., Urban programos projektai neįgyvendinami , meras Račkauskas 9 mėnesiams ( ir dar dabar ) nušalintas nuo pareigų , pateikti keli įtarimai piktnaudžiavimu valdžia, korumpuotas ir vis vien panevėžiečiai balsuoja už jį…..Nesuprantamas rinkėjų bukumas…ar visai nesvarbi Panevėžio ateitis ?

  • Kiek kartų reikia padidinti sumą, kad eglutei realiai išleisti 38 tūkstančiai pavirstų 150 000 ?
   Ar buvo kiti rinkimai, tokie pilni šmeižto ir melo?

  • na jai jau skaiciuojat eglutes pinigus tai paminekit kita statistika miesto skola nuo 25milijonu PER 4 metus sumazinta iki5 MILIJONU, t.y sita anot jusu vagiu valdzia sumazino skloa 25 MILIJONAIS EURU, zinot sumazinus 20 milijonu tai eglutei negaila ir 100 000

   • Atsakyti
 • STT dėmesys, tai ne bobutei turguje,kuriai nedadėjo pomidorų, ar nedasvėrė mėsytės. Galvoju, jie seka bankinius pinigėlius kaip jie vaikšto, ar užslopinti nevaikšto,kas bando juos pasisavinti ir tikriausiai ne 100 Eur. o milijoninės sumelės,o daugumoje tai europiniai ar biudžeto pinigėliai.Jie greitai neišsiryškina.Todėl kol kas viskas ir tęsiasi.Urbšys sako aš nevogsiu ir kitiems neleisiu,taip kaip V. Gailius.Aš tai už teisybę.Man tas pats kokia bus mero pavardė, tegul tik neskriaudžia manęs,visų miesto žmonių.Reikalingas sąžiningas meras.

 • Manau, kad štai čia tariamos pergalės euforija ir turėtų baigtis…. Pagalvokim ir tai, kad baudžiamoji byla nestovi, ji juda į priekį. To judėjimo pasekmės anksčiau ar vėliau bus aiškios. Ir deja jos nuo rinkėjų valios nepriklausys…

  • JOKIAME TEISME NĖRA JOKIOS BYLOS. FAKTAS.

 • Nepasisekė konservatoriams, nes nereikėjo išstumti tremtinių, bet jau šaukštai ne tik po pietų, bet ir po vakarienės…

  • Tai, kad tų tremtinių už Pankevičių balsavusių vos 60, o dauguma kaip ir anksčiau už TS-LKD. Tokie faktai.

 • Pagal vietos savivaldos įstatymą, išrinktasis meras negali prisiekti ir pradėti eiti pareigų, jeigu jis yra nušalintas nuo pareigų!!!!!

  viso balsavo 32127 rinkėjai.
  Tik 9435 rinkosi R.M.Račkauską.

  22692 rinkėjai meru norėjo matyti kitą asmenį.
  22692 rinkėjai ir nuspręs ar galima nesąžiningam Merui vadovauti miestui ! Tikiuosi nuspręs teisingai,juk visi mylime savo miestą ir aktyviai dalyvausime rinkimuose.

  • Gerbiamoji, pagal jūsų logiką Urbšį meru matyti nenori gerokai daugiau rinkėjų.

   Vietos savivaldos įstatyme minėtos sąlygos nėra. Jei yra – prašom pacituoti tikslų punktą.

   Visi tikimės, kad panevėžiečiai balsuos protingai už Panevėžio ateitį, o ne už mero mundurą norintį pasimatuoti narcizą.

  • Na meras negali būti nušalintas metus laiko. Ko gero ir taryba negalės pradėti eiti pareigų kol nebus mero. Bus įvestas tiesioginis valdymas. Na ir gal net perrinksime tarybą.

   • Atsakyti
  • Nėra tokio įstatymo. Čia Matelis kliedi. Jei toks įstatymas būtų ,jis būtų taikomas, nes suinteresuotų tuo yra labai daug ,bet deja,deja. Beje, tai dar kartą patvirtina ,kad šis seimo narys nesuvokia kas tai yra įstatymas

   • Atsakyti
 • Miestas be mero. Jei už P. Urbšį nebus reikiamai balsų, kol nepanaikinti įtarimai gręsia miestui likti be mero jei bus įtarimai. Bet kuriuo atveju „neprapuolėm“:vaikščiojom per akmenis, griūvome žiemą, miegamuosuose raj. paliko patiems valytis sniegą, stebimės gigantiškais užmojais neegzistuojančiuose realiai projektuose, bet jau su paskirtais pinigais… Valio, tiek „daug“, netgi maziau nei pusė bendruomenės“supranta -meras buvo nušalintas, jis gi negalėjo atsakyti už išvardytas problemas“ir iš jų pusė vos ne ir balsus paskyrė! Kažkas iš to laimi. Ir tiksliai ne P. Urbšys, įvardyti, kad prisidėjo prie nušalinimo, yra nesąžininga. Galima mėgt, galima laikyti populistu, bet, deja, realiai jam miestas svarbus. Jis gimęs čia, to paprastai „neišrauti“.Keistas pasirinkimas,tačiau jau čia mums nebėra kur ir žemiau, kai mulkina netgi per M. Račkauską. Pasidomėjote kiek ir kokių partijų buvusių narių jo naujai suburtame komitete? Šitų jau nepakeisti, “ prasmuko“ir jo dėka. Įdomiai išsidėstę „šachmatai“.Mes pirmas miestas tokioje politinėje “ dėžėje“! Su tuo ir norisi pasisveikinti, nes nėra nei politinio subrendimo, nei įžvalgos pastebėti politinius žaidimus. Verčiau su pavasariu visus!

  • Atsakyti
 • Prie ko čia Račkauskas? Prie ko čia Urbšys? Čia kalba eina apie tai, kad konservam pofik ant to, ką jūs renkat! Jiems reikia valdžios. Nepavyko laimėt? Juknevičienės valdymas nuvarė skyrių net ne į dugną, o jau ir po dugnu? Vis tiek pofik. Per galvas, per bet ką, bet gauti valdžią. Čia yra didysis „skaidrios politikos“ (su Vitaliuku sąraše) ir „telkiančios lyderystės“ (kiekvieną mąstantį kitaip vadinant vatniku) cinizmas.

 • Samdytiems etatiniams komentatoriams norisi priminti,kad Rasa yra labai protinga įžvalgi politikė, ją mato Europa , ji pasaulio problemas sugeba įžvelgti racionaliai ir savalaikiai.Jeigu neišmąstot, geriau neterškit eterio.Ji valdo ,jungia, sujungia kariškius Europoje,sugeba apibendrinti suvažiavimo tikslus ir tolimesnius veiksmus.Praktiškai ji su Kubiliumi ,Prezidente valdo ir ant bėgių laiko Lietuvą.Jeigu nesugebate įžvelgti,geriau patylėkit ir pasidžiaukit, kad yra kas supranta ir dirba.

Rodyti visus komentarus (67)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų