Marius Morkevičius (ELTA) nuotr.

Valdantieji nusiteikę įsiklausyti į Rinkimų kodeksą vetavusio prezidento pastabas

Valdantieji nusiteikę įsiklausyti į Rinkimų kodeksą vetavusio prezidento pastabas

Konservatorius Andrius Vyšniauskas sako, kad ragins partijos kolegas pritarti prezidento siūlymams, kuriuos jis išsakė penktadienį Seimui gražinęs pakartotinai svarstyti parlamente priimtą Rinkimų kodeksą.

Kodeksą rengusiai darbo grupei vadovavęs konservatorius A. Vyšniauskas teigia, kad prezidento išsakytas veto yra labiau techninis ir į pateiktus siūlymus galima įsiklausyti.

Įstatymą vetavęs šalies vadovas siūlo papildyti Seimo priimtą konstitucinį įstatymą nuostata, kad nustatytas reikalavimas politiniams komitetams būti įregistruotiems ne vėliau kaip likus 180 dienų iki rinkimų dienos netaikomas organizuojant 2023 m. savivaldybių tarybų ir merų rinkimus. Siekiant užtikrinti politinių komitetų teisę dalyvauti 2023 m. savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose, pasak prezidento, būtina pritaikyti išimtį, kuri leistų šiuose rinkimuose dalyvauti ne vėliau kaip prieš 85 dienas iki rinkimų dienos įregistruotiems politiniams komitetams.

„Tai čia jokios problemos nėra, nes taip buvo numatyta politinių organizacijų įstatyme. Kaip aš suprantu, yra skirtingos teisininkų interpretacijos, kuriuo įstatymu reikės vadovautis steigiantis komitetams. Mūsų pirminė mintis ir buvo, kad šiuose rinkimuose terminas turi būti trumpesnis. Tai aš čia nematau problemos, tai labiau techninis veto“, – Eltai teigė A. Vyšniauskas.

„Aš frakcijos kolegoms tikrai siūlysiu, šiuo konkrečiu atveju, dėl kodekso atsižvelgti (…). Apskritai, tai techninis dalykas ir manau, kad tikrai galima priimti tą prezidento pasiūlymą“, – sakė konservatorius.
Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį grąžino Seimui pakartotinai svarstyti Rinkimų kodeksą, kuriame buvo sugriežtinta rinkimų komitetų veikla.

Šalies vadovas siūlo kodeksą papildyti nuostata, kad reikalavimas politiniams komitetams būti įregistruotiems ne vėliau kaip likus 180 dienų iki rinkimų dienos nebūtų taikomas per 2023 metų savivaldybių tarybų ir merų rinkimus.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų