P. Židonio nuotr.

Vakcinavimą temdo nepasitikėjimo šešėliai

Vakcinavimą temdo nepasitikėjimo šešėliai

Laikinai sustabdžius skiepijimą „AstraZeneca“ vakcina, Panevėžio gydymo įstaigos šiandieną laukia nurodymų, ką daryti su neišskiepytomis tūkstančiais jos dozių.

Įprastomis sąlygomis šaldytuvuose ši vakcina gali būti saugoma iki šešių mėnesių.

Panevėžio miesto poliklinikos direktoriaus Karolio Valantino teigimu, iki šiol  „AstraZenecos“ kategoriškai atsisakydavo ne mažiau 30 proc. atėjusiųjų į Laisvės aikštėje, buvusiose banko patalpose įrengtą vakcinavimo centrą.

„Faktas, kad visi tokie kazusai pasitikėjimo „AstraZeneca“ neprideda, tik daugėja jos atsisakančiųjų. Paskambinus pasiūlyti skiepytis, neretas iš karto užbėga už akių: jei „AstraZeneca“, net nesiūlykite“, – sako direktorius.

Vakcinavimo procesą Panevėžyje koordinuojančios miesto poliklinikos šaldytuvuose šiuo metu sandėliuojama maždaug 2000 dozių šios vakcinos.

„Nebereikia ieškoti kaltų, dėl ko planas A nepavyko, taip tik veltui gaištamas laikas. Norint, kad gydymo įstaigos netaptų „AstraZenecos“ sandėliais, manau, reiktų leisti ja skiepytis visiems, kas nori. Jei mūsų senjorai nenori tos vakcinos, ja nepasitiki, duokim jiems „Pfizer“ arba „Moderna“, o mes, jaunimas, pasiimkim „AstraZeneca“. Parodytume gražų gestą“, – siūlo poliklinikos vadovas.

Visą straipsnį skaitykite kovo 18 dienos (ketvirtadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų