PANEVĖŽIO AUTOBUSŲ PARKO nuotr.

Vairuotojui – plaktuku į galvą

Vairuotojui – plaktuku į galvą

https://sekunde.lt/leidinys/paneveziobalsas/Panevėžio maršrutinių autobusų vairuotojai šokiruoti: pirmą kartą Aukštaitijos sostinėje pasikėsinta į jų kolegą.

Autobusą vairavęs vyras tik dėl laimingo atsitiktinumo neatsisveikino su gyvenimu, kai tiesiai jam į galvą atlėkė chuliganų sviestas plaktukas.

Incidento liudininkais tapo ir maždaug dvi dešimtys autobusu naktį važiavusių keleivių.

Nutraukė kelionę

Iš darbo vienoje miesto įmonėje ketvirtadienio naktį 1N maršruto autobusu važiavusi panevėžietė nuo stotelės iki namų pusę kilometro skuodė linkstančiomis iš drebulio kojomis ir iš jaudulio kalančia širdimi.

Taip pat jautėsi ir dar būrys tuo pačiu miesto maršrutiniu autobusu vykusių jos kolegų.

Jų akyse chuliganas sviedė plaktuką į važiuojantį autobusą ir pataikė į vairuotoją.

Įvykio liudininkė pasakoja, jog incidentas įvyko apie 23.30 val. autobusui išvažiuojant iš Nemuno gatvės dešinėje pusės, netoli sankirtos su J. Tilvyčio gatve, esančios stotelės.

Toje stotelėje išlipo mano kolegė. Autobusui tepavažiavus apie 50 metrų išgirdome garsų bumbt! Autobusas sustojo. Pamaniau, kad padanga sprogo, bet priekyje sėdėjusi kolegė pradėjo šaukti, kad vairuotojas kruvinas“, – pamena panevėžietė.

Grūdinto stiklo langą kiaurai perskrodęs plaktukas pataikė vairuotojui į veidą. PANEVĖŽIO AUTOBUSŲ PARKO nuotr.

Grūdinto stiklo langą kiaurai perskrodęs plaktukas pataikė vairuotojui į veidą. PANEVĖŽIO AUTOBUSŲ PARKO nuotr.

Matė nuskuodžiančią porą

Kažkas į nelaimės vietą iškvietė policiją, greitąją. Pripuolę prie kruvino vairuotojo, keleiviai išvydo nemenką skylę šoniniame grūdinto stiklo lange.

Vairuotojo veidas buvo kruvinas, bet jis ramino, kad menka bėda, būtų buvę daug baisiau, jei būtų pataikę į smilkinį. Pradėjome stebėtis, ką tokio galėjo mesti, manėm, kad akmenį, bet vairuotojas kabinoje po kojomis rado nukritusį plaktuką. Bet kuriam galėjo pataikyti, nebūtinai vairuotojui“, – pasakojo panevėžietė.

Anot jos, žmonės matė Nemuno ir J. Tilvyčio sankryžos link nubėgančią porą – vaikiną ir merginą.

„Ar normalus žmogus vidury nakties gatvėje neštųsi plaktuką? Jei tokiam būtų atsitiktinis praeivis pasitaikęs, šiandien tikriausiai kalbėtume apie tragediją.“

A. Gražys

Juos taip pat pastebėjo iš paskos važiavusio tuščio 10-ojo maršruto autobuso vairuotojas.

Ir iki šiol būdavo neramu naktį nuo stotelės pareiti namo. Visada pagreitinu žingsnį, širdis ima tankiau plakti – nežinia, ką gali sutikti. O dabar bus dar baisiau. Kur tai matyta, plaktukais ginkluoti užpuldinėja!“ – baisėjosi įvykio liudininkė.

Pasak Arnoldo Gražio, peržiūrėjus nufilmuotą medžiagą aiškiai matyti, jog chuliganų būta dviejų. P. ŽIDONIO nuotr.

Pasak Arnoldo Gražio, peržiūrėjus nufilmuotą medžiagą aiškiai matyti, jog chuliganų būta dviejų. P. ŽIDONIO nuotr.

Teko siūti veidą

Po įvykio 58-erių vairuotojas tęsti kelionės nebegalėjo. Jam prireikė medikų pagalbos, teko siūti veidą. Išvežti keleivių atsiųstas kitas autobusas.

Panevėžio autobusų parko direktorius Arnoldas Gražys teigė, jog toks išpuolis prieš niekuo dėtą vairuotoją – pirmas per netrumpą jo darbo praktiką.

„Būna, meta sniego gniūžtę į autobusą, bet kad į vairuotoją pasikėsintų, ir dar tokiais būdais, niekam neteko girdėti“, – šokiruotas A. Gražys.

Anot jo, likimui galima dėkoti už dar gana laimingai pasibaigusią nelaimę. Jei grūdinto stiklo langą kiaurai perskrodęs plaktukas būtų pataikęs vairuotojui ne į veidą, o smilkinį ar pakaušį, pasekmės galėjo būti kur kas baisesnės.

A. Gražys neabejoja, kad tik atsitiktinumas lėmė, jog chuliganų taikiklyje atsidūrė niekuo dėtas vairuotojas.

„Ar normalus žmogus vidury nakties gatvėje neštųsi plaktuką? Jei tokiam būtų atsitiktinis praeivis pasitaikęs, šiandien tikriausiai kalbėtume apie tragediją. Graudu“, – sako direktorius.

Chuliganus nufilmavo ir 1N, ir iš paskos važiavusio 10-ojo maršrutų autobusuose įrengti vaizdo registratoriai.

Pasak A. Gražio, peržiūrėjus nufilmuotą medžiagą aiškiai matyti, jog chuliganų būta dviejų ir abu – ne paaugliai.

PANEVĖŽIO AUTOBUSŲ PARKO nuotr.

PANEVĖŽIO AUTOBUSŲ PARKO nuotr.

Vairuotojo darbo kratosi

Panevėžio autobusų parke dirba apie 150 vairuotojų. Įmonė jau kurį laiką bergždžiai ieško pamainos išeinantiesiems į pensiją.

Pasak A. Gražio, vairuotojų stygius – visos Lietuvos problema. Vilniaus viešajam transportui jų stinga maždaug 200, Kaune trūksta apie 100, o Panevėžyje – daugiau nei 20 vairuotojų.

Vidutinis Panevėžio autobusų parko vairuotojų amžius šiuo metu siekia beveik 60 metų, daugiau nei 20 – pensinio amžiaus.

„Tai nėra patraukli profesija. Darbas sudėtingas, reikalaujantis daug atsakomybės. Į tokią vietą pritraukti jaunimo labai sunku. Virš 40-ies metų turime vos kelis vairuotojus“, – sako direktorius.

Jis neatmeta, jog šis išpuolis gali dar labiau atbaidyti nuo tokio darbo.

„Kas gali tikėtis, kad vairuodamas autobusą taip iš niekur nieko būsi sužalotas“, – teigia A. Gražys.

Po pasikėsinimo į autobuso vairuotoją policija pradėjo ikiteisminį tyrimą. Panevėžio policijos Komunikacijos poskyrio vedėjos Odetos Jukniūtės teigimu, renkama informacija ir nustatomi įtariamieji.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų