Vairuotojams prireiks budrumo: rudenį prasideda žvėrių migracija

Vairuotojams prireiks budrumo: rudenį prasideda žvėrių migracija

Susidūrimo su laukiniais gyvūnais metu ne tik apgadinami automobiliai, tačiau vairuotojai, keleiviai ir žvėrys dažnai sunkiai sužeidžiami ar net žūsta. Šiemet per sausio-rugpjūčio mėnesius nelaimingų nutikimų, susidūrus su laukiniais žvėrimis – apstu, o aktyviausia žvėrių migracija dar tik prasideda.

Kiekvieną rudenį vairuotojai sulaukia dar daugiau įspėjimų būti atidesniems kelyje, nes būtent rugsėjo mėnesį prasideda laukinių gyvūnų žiemos migracija.

Lyginant tą patį laikotarpį šių ir praėjusių metų – 2021 metais išbėgusių į kelią žvėrių skaičius yra daugiau nei 150 didesnis.

Rugsėjo-lapkričio mėnesiais dažniausiai į kelius išbėga šernai, stirnos ir briedžiai. Tiesa, pastarieji sukelia ir didžiausius nuostolius.

Taip pat didelė žala būna susidūrus su stirnomis. Jos ir sukelia daugiausiai avarijų keliuose.

Stirnas dažnai galima sutikti pamiškėse, atvirose pievose, laukuose, kur žvėrys ieško maisto. Šie laukiniai gyvūnai dažnai sutinkami arti magistralinių, rajoninių kelių ar net miestų pakraščiuose.

2021 metais daugiausiai avarijų susidūrus su žvėrimis įvyko Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio rajonuose. Taip pat susidūrimų neišvengiama Vilniaus mieste.

Rudenį vairavimą sunkina ne tik vis prastėjantis apšvietimas, bet ir tai, kad žvėrys išeina į kelius tamsoje.

Šiuo metų laiku svarbu pasirūpinti, kad automobilio langai būtų švarūs iš išorės ir salone, patikrinti žibintus – kad būtų švarūs ir gerai šviestų. Jei yra galimybė – vairuoti šviesiu paros metu, nes gyvūnai migruoja paryčiais arba sutemus.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų