P. Židonio nuotr.

Vairuotojams aikštelės teks palaukti

Vairuotojams aikštelės teks palaukti

Greta vienos judriausių Panevėžyje Smėlynės gatvės dar šįmet tikėtasi įrengti erdvią automobilių stovėjimo aikštelę kadaise uždaryto vaikų darželio teritorijoje.

Nors projektas jau Savivaldybės rankose, tačiau jis dedamas į stalčių.

Triskart brangiau

Beveik 6000 kv. metrų užimančioje prieš daugiau nei dešimtmetį uždaryto „Saulutės“ lopšelio-darželio teritorijoje Trumpojoje gatvėje suprojektuota įrengti 219 vietų automobiliams, iš kurių 8-ios bus skirtos neįgaliesiems, 4 – elektromobiliams.

Aikštelėje numatytos žaliosios skiriamosios juostos, apsodintos želdiniais. Statant aikštelę, būtų platinamas ir įvažiavimas iš Smėlynės gatvės į Trumpąją, o pats darželio pastatas – nugriautas.

Dar pernai planuota, kad aikštelės įrengimo darbai turėtų prasidėti šiais metais. Visgi taip nenutiks.

„Automobilių stovėjimo aikštelei įrengti reikia daugiau nei milijono eurų.“

T. Jukna

Savivaldybės administracijos direktoriaus Tomo Juknos teigimu, projektas baigtas, statybos leidimas gautas, tačiau neprognozuota, kad aikštelės statyboms reikės tiek daug lėšų.

Pasak direktoriaus, preliminariai skaičiuota, kad aikštelei pakaks maždaug 300 tūkst. eurų, tačiau dabartinė sąmata atskleidė, kad išaugus statybų kaštams su tiek išsisukti neįmanoma.

„Automobilių stovėjimo aikštelei įrengti reikia daugiau nei milijono eurų“, – sako T. Jukna.

Jau keletą metų tokios infrastruktūros įrengimo Lietuvos automobilių kelių direkcija nebefinansuoja.

Direktoriaus teigimu, ieškoma kitų finansavimo šaltinių.

Pasak T. Juknos, kol kas jis bijo žadėti, kada miestas turės aikštelę Smėlynės g.

Savivaldybės stalčiuje nugulė parengtas erdvios automobilių aikštelės Smėlynės g. projektas – jam įgyvendinti ieškoma milijono eurų. P. Židonio nuotr.

Planuojamas šviesoforas

Nors prie Respublikinės Panevėžio ligoninės Smėlynės g. jau ne vienus metus automobilių stovėjimas apmokestintas, tokia priemonė iki galo neišsprendė vietų trūkumo problemos.

Ligoninė numačiusi didžiulę plėtrą, tad pacientų ir lankytojų srautas ateityje turėtų dar labiau išaugti, o miesto Savivaldybė jau dabar sulaukia gyventojų skundų dėl jų kiemuose paliekamų automobilių.

Pasak T. Juknos, įrengus suprojektuotą didžiulę aikštelę, automobilių nebebus leidžiama rikiuoti Smėlynės gatvėje, išskyrus įrengtas stovėjimo vietas ligoninės pusėje.

Ar naujojoje aikštelėje bus galima automobilius statyti nemokamai, kol kas nežinia. Tą spręs miesto Taryba.

Savivaldybės Miesto infrastruktūros skyriaus vedėjo Daliaus Vadlugos teigimu, šioje vietoje numatyta ir daugiau pakeitimų – Trumposios ir Smėlynės gatvių sankryžoje eismą planuojama reguliuoti šviesoforu.

Šiuo metu rengiamas Smėlynės g. šaligatvių rekonstrukcijos projektas, kuriame bus numatytas ir šviesoforas.

Šis planuojamas išmanus – važiuojantiems Smėlynės gatve visada degtų žalia, o kitos spalvos įsijungtų automobiliui iš Trumposios gatvės priartėjus prie sankryžos.

Vizijos subliūško

Daugiau nei prieš dešimtmetį uždarytam vaikų darželiui buvo kurta ne viena vizija.

Viena idėjų buvo į jo pastatą iš Smėlynės gatvės perkelti Panevėžio miesto greitosios medicinos pagalbos stotį.

Dar 2013 metais Sveikatos apsaugos ir Finansų ministerijos sutarė, kad per trejus metus Panevėžiui iš valstybės biudžeto bus skirta 4 mln. 429 tūkst. eurų įrengti naujai greitosios stočiai. Tačiau vietoje žadėtųjų milijonų valstybė per metus atseikėdavo vos po 100 tūkst. eurų,

statybininkai, atlikę dalį darbų, bankrutavo. Galiausiai ir pati Savivaldybė dėl menko valstybės finansavimo nebematė galimybių statybas išjudinti iš mirties taško. Greitosios medicinos pagalbos stotis iškelta į rekonstruotas patalpas Sietyno gatvėje. Vėliau atsirado verslininkai, darželyje ketinę įkurti dienos centrą seneliams, tačiau ir ši idėja liko neįgyvendinta.

Komentarai

  • valdininkai tik niekada nepamiršta savų interesų ir neatideda vėlesniam laikui.

  • idomiausia kai statybininkai iskase duobe bankrutuoja ir pakeite pavadinima jau kasa kitoj vietoj

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų