Vairuotojai raginami būti apdairūs: gegužę – žvėrių migracijos pikas

Vairuotojai raginami būti apdairūs: gegužę – žvėrių migracijos pikas

 Gegužės mėnesį nelaimių keliuose dėl žvėrių migracijos nutinka daugiausiai per metus. Tokie susidūrimai ne tik stipriai apgadina automobilius, bet yra ir sunkiai sužeidžiami ar žūsta žmonės bei žvėrys.

Tik prasidėjus pavasariui, vairuotojai nuolat girdi įspėjimus dėl žvėrių keliuose. Tačiau būtent gegužės mėnesį vairuotojai turėtų tapti itin atidūs, nes metų metais skaičiai rodo aiškią tendenciją – nuostolių daugiausia šį mėnesį.

Gegužės mėnesį dažniausiai migruoja stirnos ir briedžiai. Pastarieji sukelia ir didžiausias nelaimes, o stirnos į kelią išbėga dažniausiai.

Stirnas dažnai galima sutikti pamiškėse, atvirose pievose, laukuose, kur žvėrys ieško maisto. Šie laukiniai gyvūnai dažnai sutinkami arti magistralinių, rajoninių kelių ar net miestų pakraščiuose.

Vairuotojams patariama išlikti budriems visos kelionės metu, ne tik tuomet, kai pravažiuojami įspėjamieji kelio ženklai.

Žvėrių migracijos metu tikimybė susidurti su žvėrimi yra nuolatos – net didžiuosiuose miestuose. Itin svarbu laikytis saugaus atstumo nuo kitų automobilių – jei pirmasis ir spėtų sustabdyti išvydęs laukinį gyvūną, tikimybė, jog paskui važiuojantis automobilis nespės sureaguoti – išties didelė.

Žinoma, daugiausiai šansų sutikti laukinį žvėrį yra važiuojant pro laukus, pievas, miškus. Svarbu įsiminti, kad stirnos būriuojasi grupelėmis, todėl jei pastebite vieną – sumažinkite greitį, greičiausiai jų gali būti daugiau. Stirnos dažnai sutinkamos prieš saulėtekį arba apie 20 valandą vakaro.

Briedžius sutikti galima kiek vėliau – apie 22 valandą ir dėl ilgų kojų gali būti sudėtingiau pamatyti iš toli, nes akys yra aukščiau nei šviečia automobilio žibintai, o kailis – tamsus.

Nepavykus išvengti susidūrimo, pasirūpinkite automobilio ir keleivių saugumu, praneškite policijai ir savo draudimo bendrovei, nebandykite patraukti nuo kelio sužaloto gyvūno.

Taip pat svarbu tinkamai paženklinti važiuojamą kelio dalį, kad kiti vairuotojai neužvažiuotų ant sužeisto ar žuvusio gyvūno, nekliudytų nukentėjusios transporto priemonės ar jos keleivių.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų