Panevėžyje, kaip ir kituose didmiesčiuose, būsimieji vairuotojai ir jų mokytojai susirinko į piketą reikalauti atnaujinti egzaminus „Regitroje“ ir vairavimo mokyklų darbą. P. Židonio nuotr.

Vairavimo instruktoriai pratrūko: kuo mes blogesni už taksistus

Vairavimo instruktoriai pratrūko: kuo mes blogesni už taksistus

Panevėžys kartu su kitais šalies miestais įsitraukė į protesto akciją „Atidarom vairavimo mokyklas ir „Regitrą“. Būrys būsimų vairuotojų ir jų instruktorių Aukštaitijos sostinėje susirinko į Sausio 13-osios skverą Respublikos gatvėje, reikšdami nepasitenkinimą dėl nuo gruodžio uždraustų vairavimo pamokų bei praktinių egzaminų.

Šešių Panevėžyje veikiančių vairavimo mokyklų instruktoriai ir vadovai po daugiau nei poros mėnesių pertraukos trečiadienį išvarė iš garažų mokomuosius automobilius ir patraukė į miesto centrą. Sausio 13-osios skvere iškėlę plakatus jų jau laukė bene dvi dešimtys teisės vairuoti siekiančių žmonių su paspirtukais, prekybos centro vežimėliais – priemonėmis, kurias jie kol kas tegali vairuoti.

„Į taksi per dieną įsėda kelios dešimtys keleivių, o mes per dieną priimame 6–7 mokinius.“
V. Valaitienė

Lietuvai paskelbus antrąjį karantiną, pernai gruodį buvo nutraukti praktiniai vairavimo egzaminai. Juos laikyti vien Panevėžyje šiuo metu eilėje laukia per 700 asmenų.

Vienas jų ir pats akcijos Panevėžyje organizatorius 18-metis Deimantas Rubštavičius.

„Lapkritį išsilaikiau „Regitroje“ teorinį egzaminą, o mokyklinio ir praktinio vairavimo egzaminų nebespėjau. Man, kaip jaunuoliui tikrai gaila 240 eurų už šituos mokslus, kurių baigti nebegaliu. Labai norėjau vairuoti ir man labai reikalingas vairuotojo pažymėjimas. Seku žinias, kada viskas pasikeis“, – kalbėjo Deimantas.

Mato diskriminaciją

Išgirdęs apie šalies didmiesčiuose protestui besiburiančius bendraminčius, panevėžietis ėmėsi tokios misijos savame krašte ir kreipėsi į Panevėžio miesto savivaldybę leidimo protesto akcijai surengti. Šis dokumentas reikalingas, jei protestuoti viešojoje vietoje renkasi daugiau nei 15 asmenų. Panevėžyje į akciją susirinko apie 30 dalyvių.

„Turime kaukes, stengiamės laikyti galiojančių apribojimų dėl atstumų tarp žmonių“, – teigė Deimantas.

Prie piketuotojų prisidėjusios vairavimo mokyklos taip pat nebenori tylėti. Nuo gruodžio sustabdžius praktines vairavimo pamokas, jos skaičiuoja nuostolius. Į prastovas išsiųsti be darbo likę instruktoriai. Įmonės „Ekovairavimas“ direktorės Vidos Valaitienės nuomone, nelogiška, jog taksistams per karantiną dirbti leidžiama, o mokyti vairuoti – uždrausta.

„Į taksi per dieną įsėda kelios dešimtys keleivių, o mes per dieną priimame 6–7 mokinius. Turime mašinose pirštines, dezinfekuojame – užtikriname visą apsaugą“, – vardijo direktorė.

Labiausiai jai gaila mėnesiui kitam teisę vairuoti už Kelių eismo taisyklių pažeidimą praradusių vairuotojai. Šiems užtektų kelių valandų kurso su vairavimo instruktoriumi bei psichologu, kad vėl galėtų sėsti prie vairo, bet vairavimo mokyklos neturi teisės dirbti gyvai su klientu.

Laukia Vyriausybės sprendimo

Sėdęs prie vairo į akciją atvyko ir vairavimo mokyklos „Pavara“ vadovas Henrikas Rusteika. Kartu su kitais dalyviais mašinų kolonoje jis suko protesto ratą Anykščių, Respublikos, P. Puzino ir Kranto gatvėmis.

Akcijos dalyviai tikisi, kad jų balsas pasieks Vyriausybės ausis ir netrukus bus atnaujinti tiek praktiniai vairavimo egzaminai, tiek ir mokyklų veikla.

Įmonės „Regitra“ atstovė Emilija Bardauskienė patvirtino, kad vairavimo praktikos egzamino Lietuvoje laukia apie 10,9 tūkst. asmenų. Įmonė tvirtina, jog tiek priimti būtų pajėgi per mėnesį.

„Regitra“ yra pasiruošusi atnaujinti praktikos egzaminų veiklą, kai tai jau bus galima daryti. Kaip žinoma, dėl karantino ribojimų ir jų atlaisvinimo sprendžia Vyriausybė. Mūsų egzaminų automobiliuose yra įrengtos specialios pertvaros, atskiriančios klientą nuo egzaminuotojo, automobiliai dezinfekuojami ir vėdinami. Jei bus poreikis, esame susidėlioję veiksmų planą, kaip galėtume valdyti klientų srautus“, – kalbėjo E. Bardauskienė.

Į protesto akciją trečiadienį taip pat įsitraukė Vilniaus, Klaipėdos, Šiaulių ir Marijampolės būsimieji vairuotojai bei vairavimo mokyklų instruktoriai.

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų