"Sekundės" nuotr.

Vaikystės draugą nužudęs biržietis kalės 9 metus

Vaikystės draugą nužudęs biržietis kalės 9 metus

Atsako į romantinius jausmus iš vaikystės draugo nesulaukęs ir dėl to jį nužudęs 23-ejų Biržų gyventojas Ž. S. laisvės neteko 9 metams. Panevėžio apygardos teismas pripažino Ž. S. kaltu dėl nužudymo ir skyrė laisvės atėmimo bausmę atlikti pataisos namuose.

S. A. į Biržuose esantį A. Dauguviečio parką atsiviliojęs Ž. S. net trylika kartų smogė jam peiliu. Kaip paaiškėjo nagrinėjant šią baudžiamąją bylą, tai jis padarė iš pavydo. Teisme liudiję draugai, artimieji, kiti asmenys patvirtino teismui, kad kaltinamasis buvo nepatenkintas, jog S. A. praleisdavo daug laiko su savo mergina ir neskirdavo laiko jam, priekaištavo, kad jam nepaskambina, neparašo žinučių, kad vengia bendrauti, kad nepasakoja visko.

Kad Ž. S. planavo nužudyti savo draugą patvirtina jo veiksmai. Viena liudytoja pasakojo mačiusi, kaip kaltinamasis prieš keletą dienų iki nužudymo rinkosi parduotuvėje peilį, kitas liudytojas teigė, kad kaltinamasis prašė jo užtikrinti alibi.

Teismas nustatė ir tai, kad nužudęs S. A., kaltinamasis jo telefoną ir nusikaltimo įrankį – peilį išmetė į upę. Tada dar nusiuntė į nužudytojo telefoną žinutę, o vėliau kartu su kitais draugais ėjo pas S. A. į namus ir klausinėjo jo tėvų, kur S. A. galėtų būti. Teismo įsitikinimu, tai rodo, kad kaltinamasis tikėjosi užsitikrinti alibi, nužudymui ruošėsi ir viską buvo apgalvojęs.

„Visi šie ir kiti bylos įrodymai, liudytojų, nukentėjusiųjų parodymai, įvykio vietos apžiūros protokolas, specialisto išvados sutampa, papildo vienas kitą, atitinka bylos faktines aplinkybes, ir jais netikėti teismas neturi pagrindo. Kaltinamojo Ž. S. veiksmai buvo kryptingi, siekiant nukentėjusįjį nužudyti, yra akivaizdu, jog kaltinamasis smūgiavo S. A. į gyvybiškai svarbias kūno dalis – kaklą, krūtinės ląstą, nugarą“, – sakė bylą išnagrinėjusi teisėja Danutė Švitinienė.

Skirdamas bausmę Ž. S. teismas atsižvelgė į jo atsakomybę lengvinančią aplinkybę – kaltinamasis prisipažino, gailėjosi nusikaltęs. Jis atsiprašė nužudytojo tėvų. Ž. S. anksčiau neteistas, jauno amžiaus.

Teismas įvertino ir tai, kad Ž. S. padarė nusikaltimą, kuris priskiriamas labai sunkių nusikaltimų kategorijai, tokia veika sukelia didelį pavojų visuomenei. Šiuo nusikaltimu sukeltos pasekmės itin sunkios ir jau nebepataisomos.

Nužudyto jaunuolio tėvams teismas priteisė po 30 tūkst. eurų kiekvienam neturtinei žalai atlyginti.

Panevėžio apygardos teismo nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų