Vaikų vasaros stovyklose bus atliekami patikrinimai

Vaikų vasaros stovyklose bus atliekami patikrinimai

Siekiant užkardyti galimus seksualinius nusikalimus prieš vaikus, kai kuriose vaikų vasaros stovyklose bus vykdomi patikrinimai, teigia Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorė Ilma Skuodienė.

Pasak jos, patikrinimų metu bus aiškinamasi, ar visi su vaikais dirbantys asmenys nėra padarę seksualinio pobūdžio bei sunkių nusikaltimų.
„Kasmet vasaros stovyklose sudalyvauja daugiau kaip 50 tūkst. vaikų ir tai yra daugiau nei 10 proc. Lietuvos vaikų. Tikrai didelį dėmesį skyrėme tėveliams, kad atrenkant stovyklą turime labai atidžiai išanalizuoti: kokia tai bus tema, kur vaikas gyvens, kokios bus apgyvendinimo sąlygos, kokios bus maitinimo sąlygos“, – sakė I. Skuodienė.
„Ir ypatingai skirti dėmesį tam, kas bus su jūsų vaikais ir kas organizuos užimtumą, kas jais rūpinsis“, – pridūrė ji.
Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorė akcentuoja, kad vaikais gali rūpintis tik žmonės, nepadarę nusikaltimų.
„Jūsų vaikais gali rūpintis tik žmonės, nepadarę nusikaltimų. Tai yra, seksualinių nusikaltimų prieš suaugusius, seksualinių nusikaltimų prieš vaikus ir sunkių, ir labai sunkių nusikaltimų“, – į tėvus kreipėsi I. Skuodienė.
Ji akcentavo, kad tėvai turi teisę stovyklų organizatorių paprašyti tai įrodančių pažymų.
„Šias visas pažymas turi užtikrinti organizatoriai“, – akcentavo I. Skuodienė.
Pasak jos, dėl šių pažymų reikia kreiptis į Informatikos ir ryšių departamentą.
I. Skuodienės teigimu, siekiant užtikrinti vaikų saugumą, kai kuriose stovyklose bus organizuojami patikrinimai.
„Šią vasarą kartu su Valstybinės darbo inspekcijos kolegomis atrinksime kelias stovyklas skirtinguose Lietuvos regionuose ir aplankysime jas, pasižiūrėdami, kaip pavyksta (…) užtikrinti vaiko teises ir kaip darbdaviai – stovyklų organizatoriai – yra pasiruošę vasaros sezonui, užtikrindami vaikų saugumą“, – sakė tarnybos direktorė.
„O kolegos iš Valstybinės darbo inspekcijos atliks patikrinimą, pasižiūrėjimą, kaip tai įgyvendinama iš darbdavio ir darbuotojų perspektyvos“, – pridūrė ji.
Šie patikrinimai, pasak I. Skuodienės prasidės po 3 savaičių.
„Kolegos, organizuojantys stovyklas, (…) dar turi laiko kreiptis į ryšių ir informatikos departamentą dėl pažymų, susitikrinti, susižiūrėti darbuotojus“, – sakė tarnybos direktorė.
„Šie apsilankymai stovyklose vykdomi pirmą kartą. Tikslas yra atkreipti tiek visuomenės dėmesį, tiek tėvų, kad vaikai dar kartą susidėtų akcentus ir būtų labai atidūs, į kokias stovyklas išleidžia savo vaikus“, – pridūrė ji.

Darbo inspekcija stovyklose tikrins jaunų asmenų darbą

Vyriausiasis valstybinis darbo inspektorius Jonas Gricius pažymėjo, kad darbo inspekcija stovyklų tikrinimo metu atkreips dėmesį į teisinių darbo santykių aplinką ir jaunų asmenų darbą.
„Mes atkreipsime dėmesį labiau į darbo teisės, darbo teisinių santykių aplinką, į jaunų asmenų darbą, taip pat į darbo saugos klausimus, ir, svarbiausia, atliksime nelegalaus ir nedeklaruoto darbo prevenciją“, – spaudos konferencijoje pabrėžė J. Gricius.
Anot jo, darbo inspekcija kiekvieną rudenį sulaukia jaunų žmonių skundų apie neišmokėtus atlyginimus už sezoninį darbą.
„Kiekvieną rudenį darbo inspekcija sulaukia jaunų, nuviltų žmonių prašymų dėl įvairių sukčiavimo atvejų, dėl to kad jauniems asmenims nėra sumokama už sunkų darbą arba sumokama tik dalis atlyginimo“, – teigė vyriausiasis valstybinis darbo inspektorius.
„Mes nagrinėjame darbo ginčus, fiksuojame nelegalaus darbo faktus, kurie yra gėdingi teisinės valstybės sąlygomis“, – pridūrė J. Gricius.
Valstybinė darbo inspekcija šią vasarą vykdys intensyvius įvairių įstaigų, įsikūrusių pajūryje, patikrinimus. Anot J. Griciaus, įvairiose kavinėse ir restoranuose sezonui įdarbinami jauni žmonės dažnai nesulaukia atlygio ir prašo darbo inspekcijos pagalbos.
„Šiais metais vykdysime labai intensyvius inspektavimus pajūryje, kur dėl paslaugų teikimo gauname daug nusiskundimų, kur vaikai po to ieško savo pinigų. Pajūryje akcija bus vykdoma be vaiko teisių tarnybos“, – patikslino inspektorius.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų