Vaikų sveikatos pažymėjimai galios iki metų galo

Vaikų sveikatos pažymėjimai galios iki metų galo

Pratęstas mokinių, kurie mokslus tęs toje pačioje ugdymo įstaigoje ir kurių sveikata nuo paskutinio patikrinimo nepasikeitė, sveikatos pažymėjimų galiojimo laikas – jie galios iki metų galo. Kitais atvejais mokinių sveikatą tėveliai turi patikrinti iki mokslo metų pradžios.

„Sveikatos apsaugos ministerija šią lengvatą įteisino atsižvelgdama į tai, kad karantino metu buvo sustabdytas profilaktinių sveikatos patikrinimo paslaugų teikimas. Be to, atnaujinus šias paslaugas, gydymo įstaigos, atsižvelgdamos į epidemiologinę situaciją šalyje, gali priimti mažesnį jų skaičių. Šis sprendimas leis tėvams be skubos susitvarkyti savo vaikų sveikatos pažymėjimus, taip pat ir gydymo įstaigoms darbas bus palengvintas – jos šiuos patikrinimus galės atlikti ir mokslo metams prasidėjus“, – sako Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Kazimieras Armonavičius.

Mokiniams, kurių sveikatos būklė pasikeitė, profilaktiniai sveikatos tikrinimai bus atliekami ir pažymėjimai išduodami įprasta tvarka. Prireikus mokinių tėvai galės pasikonsultuoti su gydytoju, ar dėl pasikeitusios sveikatos būklės turi būti keičiama vaiko fizinio ugdymo grupė ir ar atsirado naujų bendrų arba specialių rekomendacijų, kurių turi būti laikomasi jiems dalyvaujant ugdymo veikloje. Atlikus sveikatos patikrinimą e. sveikatos sistemoje užpildomas „Mokinio sveikatos pažymėjimas“, kuriame įrašomi nustatyti duomenys (taip pat ir fizinio ugdymo grupė), išvados ir rekomendacijos švietimo ar kitai ugdymo įstaigai. Pedagogams medikų rekomendacijas dėl mokinių sveikatos pateikia mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistas.

Kasmetinis profilaktinis sveikatos patikrinimas, kai įvertinama bendra sveikatos būklė, privalomas visiems vaikams iki 18 metų, taip pat pilnamečiams mokiniams, ugdomiems pagal bendrojo ugdymo programas.

Sveikatos apsaugos ministerija pažymi, kad stovyklų, išskyrus sporto, organizatoriai negali reikalauti vaiko sveikatos pažymėjimų, nebent gydytojo sprendimu vaiko dalyvavimas stovyklos organizuojamose veiklose gali turėti įtakos jo sveikatai.

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų