Savivaldybėms nebefinansuojant stovyklavimo „Trimite“, ministerija nusprendė ją naikinti. P. Židonio nuotr.

Vaikų stovykla tapo našta valstybei

Vaikų stovykla tapo našta valstybei

 

Panevėžio rajone, Bygailių kaime esančioje vaikų vasaros stovykloje „Trimitas“ – nelinksmos kraustynių nuotaikos. Daugiau nei penkis dešimtmečius veikusi stovykla ruošiasi ne sezono uždarymui. Nors valdžia deklaruoja, kad reikia kuo daugiau investuoti į vaikus, Švietimo ir mokslo ministerija nusprendė, jog stovykla „Trimitas“ – nebereikalinga. Jos inventorius ir įranga išvežama į kitas, pajūryje esančias stovyklas, o pastatai perduodami Turto bankui.

Ilgametė stovyklos „Trimitas“ administratorė Emilija Gudelionienė sako, kad toks ministerijos sprendimas naikinti stovyklą skaudus visai bendruomenei.

„Pastaraisiais metais turėjome nemažai vaikų, sėkmingai dirbome, sulaukėme labai gerų tėvų ir vaikų atsiliepimų, o dabar stovyklos nebelieka“, – apgailestauja E. Gudelionienė.

Jos teigimu, per mėnesį jie turintys sutvarkyti visus stovyklos namelius bei kitas patalpas. Geresnis turtas ir inventorius išvežamas į kitas stovyklas – pajūryje esančias „Pasaka“ ir „Raganė“. O visa kita – į sąvartyną. Tuomet stovyklavietė bus perduota Turto bankui, kuris bandys ieškoti šiai vietai naujų šeimininkų.

„Šiemet dviejose pamainose turėjome apie 500 vaikų. O kur dar mūsų stovyklavietę pamėgusios įvairios mokyklos, globos namai, kitos organizacijos. Nors sunkiai, bet išsilaikydavome iš surenkamų pinigų. Man pačiai liūdna, kad neliks šios gražios vietos, kur daugybė vaikų praleisdavo savo vasaras“, – sakė stovyklos „Trimitas“ administratorė. Pasak E. Gudelionienės, toks pat likimas ištiko ir „Dzūkijos šilą“, vaikų stovyklą Varėnos rajone.

„Trimitas“ būdavo viena pigiausių stovyklų šalyje. Už dešimties dienų poilsį jame praėjusią vasarą tėvai mokėjo 133 eurus, o socialiai remtiniems vaikams jis kainavo tik 9,5 euro, nors visa kelialapio kaina siekia 170 eurų. Tokias nuolaidas stovykla galėjo suteikti laimėjusi Švietimo mainų paramos projektą.

„Praėjusiais metais atšventėme 50-ies metų stovyklos jubiliejų, o dabar ministerija nutarė, kad stovyklos nebereikia“, – sako E. Gudelionienė.

Visą straipsnį skaitykite lapkričio 6 dienos (trečiadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Komentarai

  • Ir labai teisingas sprendimas. Kam išlaikyti stovyklą, jei klientams – tėvams – jos nereikia? O jei mažai vaikų, vadinasi, nereikia. Nėra ta mūsų valstybė tokia turtinga, kad kištų pinigus į senas stovyklavietes, pustuštes mokyklas ar savivaldybių išlaikomas pirtis, kurių reikia irgi tik mažai saujelei papramogauti.

    • kuo mažiau biudžeto lėšų išmėtys stovykloms pirtims grauduvoms tuo geriau visi gyvensime

    • Tai nėra geras sprendimas jei nesate patyrusi šios stovyklos gyvenimo. Man ir daug mano draugų su kuriais susipažinau tik stovykloje yra didelis smūgis prarasti šią nuostabią vietą ir jos kasdieninės pramogas. Kur dar gamta, ten labai malonu ir jauku nėra jokio miesto šurmulio ir visi ten esantys žmonės labai draugiški. Tai pati geriausia stovyklą kurioje esu buvusi.

  • Labai labai gaila….geda valstybei kuri susirenka pinigus is europos sajungos , moka uz nereikalingas nesamones milijonus arba sau i kisene, o kur reikia neinvestuoja….geda!

Rodyti visus komentarus (4)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų